Dynamo Nelahozeves

Pozice: 3. místo
Známka Deníku: 2

Že se bude Dynamo pohybovat na vrchu tabulky, s tím počítala většina účastníků I. B třídy. Přesto pár zápasů trvalo, než si výrazně posílená modrobílá parta sedla a společně lokomotivu rozjela. Dynamo si nicméně cíl v podobě atakování nejvyšších příček nakonec splnilo a má výbornou startovní pozici do nového roku.

Nelahozeves neměla povedený start, z tří prvních kol vytěžila jen čtyři body, což bylo pro natěšené fanoušky málo. Týmu však pomohla kontumační výhra nad Tišicemi, díky které následně rozjel řadu šesti triumfů v řadě. Vítězství byla navíc velmi cenná – ve čtyřech případech šlo o derby. 

Vítěznou šňůru na konci října nečekaně přerušila rezerva Neratovic a přestože Dynamo další dvě bitvy zvládlo, s podzimem se rozloučilo porážkou s Dolním Bousovem. Velký respekt zaslouží defenziva Nelahozevsi, která inkasovala ze všech klubů suverénně nejméně branek (13).

Parádní obrat! Fotbalisté Záryb porazili Mnichovo Hradiště 3:2.
Zárybský kouč Jan Vlček: Hráli jsme na maximum, skončit můžeme pátí

AFK Eletis Lužec

Pozice: 5. místo
Známka Deníku: 2

I když to tak při pohledu na tabulku nevypadá, Eletis má za sebou hodně náročný podzim, ve kterém zažil klid i mírnou krizi. Páté místo je ale tím, co klub společně s fanoušky bere všemi deseti.

Lužec načal první fázi sezony nevyrovnanými výkony. Na úvod výhra s Dolním Bousovem, poté prohra s Byšicemi a ztráta dvou bodů s Libčicemi. Ve čtvrtém kole přišla demolice Dobrovice, kterou celek z Mělnicka smetl 6:0. Nabuzený mančaft poté jednoznačně přehrál Tišice i Vojkovice, a přestože nestačil v dalším souboji na Nelahozeves, prokousával se po dalších dvou ziscích nenápadně nahoru. 

Dobré výsledky přeci jen měly nakonec černou kaňku, Lužec z posledních čtyř kol vytěžil jen jednu výhru. Eletis však odehrál v celkovém součtu to, co se od něj čekalo a na jaře může být po pár vyhraných zápasech klidně černým koněm celé soutěže. Jeho sestava ke všemu disponuje nejlepším střelcem I. B třídy – Adam Kučera s šestnácti brankami kraluje všem forwardům.

„Před sezonou jsem řekl, že chci hrát do pátého místa. To se splnilo, ale vzhledem k zápasům mělo být o šest bodů víc. Věřím, že hráči, kteří se prezentovali kolísavě, formu ustálí,“ zhodnotil podzim pro klubový web trenér Lužce Pavel Dohnal.

Luboš Urban
Trenér Zbuzan: Vyskakovat si nemůžeme, tabulka je našlapaná

TJ Byšice

Pozice 6. místo
Známka Deníku: 2-

Výkony Byšic jsou jedním z velkých překvapení, tým zimuje v naprosto klidném středu tabulky a starosti se záchranou by ho měly v závěru ročníku minout. Svěřencům trenéra Michala Hamšíka se navíc podařilo vyjma výbuchu s FC Mělník uspět ve všech dalších derby, TJ si vyšlápla třeba i na favorizovanou Nelahozeves.

Přestože se Byšice nemohou pochlubit delší vítěznou sérií, bodovaly s pravidelností. Vyrovnanost výkonů potvrzuje i fakt, že kádr táhne za jeden provaz. Přitom je jeden z nejmladších v celé soutěži. 

Byšicím sázka na fotbalový elán podpořený zkušeným brankářem Hnízdilem zatím vychází. 

I. A třída: Záryby (v modrém) - Pšovka Mělník. Ilustrační foto
Na závěr jasná výhra. Záryby v dohrávce nedaly Janovicím šanci

FK Neratovice B

Pozice: 10.
Známka deníku: 3-

Rezerva divizního celku je na světě s jedinými cíli – hrát kvalitní, pokud možno, krajskou soutěž a být v pohotovosti k možnému posílení A-týmu. Obojí mužstvo zvládá a ke všemu není v I. B třídě do počtu.

Sedmnáct bodů nelze brát vzhledem k bídnému začátku sezony jako propadák. Neratovice si na první tříbodovou výhru musely počkat až do šestého kola, předtím získaly pouze čtyři body.

FK následně ve zbytku podzimu bodoval bez několika utkání celkem neustále a hlavně výhry nad Nelahozevsí a Lužcem byly jedny z nejcennějších. Béčko mělo druhý nejhorší útok v soutěži, který vyrovnalo jednou z nejlepších obran.

Olympik proti Chrudimi sahal po senzaci, nakonec smolně padl.
Rezerva Olympiku znovu prohrála, dostala osmičku

SK Vojkovice

Pozice: 11. místo
Známka Deníku: 2

Se startem v kraji se prali po celou první část sezony více než statečně. Fotbalisté Vojkovic posbírali z třinácti odehraných zápasů velmi slušných šest výher a ukázali, že rozhodně nechtějí ročník 2017/2018 zakončit bitvami o záchranu. 

Tým kolem zkušeného Michala Máry se sžil s krajem poměrně rychle, z úvodních čtyř klání získal osm bodů. Za střelecké tahouny se dá značit duo Ladislav Plicka – Michal Chládek, oba si připsali po pěti gólech. 

Pro příznivce i hráče Vojkovic je velká škoda, že mančaft nezvládl závěr podzimu, kdy z posledních čtyř utkání vytěžil jen jednu výhru. Postavení v tabulce mohlo být přes pauzu ještě slibnější. 

„Ani v jednom zápase jsme vyloženě nepropadli, trochu nám ale chybí zkušenost, jde o kvalitní soutěž. Máme přes přestávku zajištěnou chatu v horách, kam bychom měli jet, po dlouhé době jsme také trochu pozměnili přípravu, absolvujeme zimní turnaj v Praze. Nemáme na to, abychom hráli v první polovině tabulky, ale máme na to, abychom se v I. B třídě udrželi,“ myslí si vojkovický trenér Josef Košťál.

Na domácí turnaj mělnických taekwondistů dorazily téměř dvě stovky závodníků z celého Česka. Mělnický tým nakonec skončil na skvělém čtvrtém místě. V turnaji skills, ve kterém reprezentovali vždy tři bojovníci z každého týmu, skončilo mělnické Hansoo na z
Obrazem: Domácí turnaj přidal dvanáct medailí pro Hansoo

FC Mělník

Pozice: 12. místo
Známka Deníku: 4

Parta od soutoku si konec roku 2017 za rámeček rozhodně nedá. Třináct získaných bodů – to je číslo, které zkrátka mělo být mnohem vyšší. 

Mělník vstoupil do nové sezony slibně, z pěti utkání bodoval třikrát. Poté ale dal během tří zápasů jen jednu branku a i když smetl v následujícím derby Byšice 5:0, chytit už se nedokázal. Od Libčic navíc musel snést neskutečný debakl 0:9. Mizérii podtrhlo klání s rezervou Dobrovice, ve kterém výběr trenéra Václava Zejdy nezvládl otočit souboj ani přesto, že měl soupeř tři vyloučené hráče. Mělník čeká hodně práce, aby sezonu v její druhé části zachránil.

FC Sokol Ovčáry
Hráč Ovčár Pavel Koš: Naši mlaďasové umí být pokorní

Sokol Tišice

Pozice: 13. místo
Známa Deníku: 4-

Sokol může jen děkovat bohu, že nemusí zimovat na posledním místě, protože ze všech zápasů získal jen slabých devět bodů. 

Tým z pohledu známky nepropadl jen proto, že z části můžou za jeho bídné výkony početné absence kvůli zranění. Zářijová viróza, která Tišice postihla, vyústila dokonce i v jednu kontumační prohru.

Čtyřiatřicet inkasovaných gólů je dostatečným vykřičníkem. Vývoj vypadá pro hráče špatně, ne však úplně beznadějně. Pokud se Sokol přes zimu zmátoří po všech stránkách, plán v podobě záchrany se mu může splnit. Jde stále jen o polovinu fotbalové sezony.

FC Ovčáry
Ovčáry a fotbal? Nerozdělitelná záležitost