Bitva o Labe? Jen do poločasu
Jen první poločas trval sen fotbalistů Labského Kostelce o možném úspěchu v derby na hřišti (i v tabulce) sousedního Brandýsa. Po přestávce přišla pětigólová smršť domácích. Přitom v první půli byl obraz hry docela překvapivý. Domácí se rozjížděli velmi pomalu a Kostelec s nimi držel krok, pravda bez brankové šance. I domácí trenér Karel Zajac pochválil výkon soupeře v první půli. Ve druhé ale Brandýsu stačily tři minuty na změnu skóre. A pak už začala brandýská „mašina" pracovat na plné obrátky a zastavila na výsledku 5:0.

Stadion Vitany už zažil mnohé. Sobotní výhra, kterou domácí fotbalisté desetibrankovou kanonádou „zničili" hráče FC Mělník, ale zřejmě vejde do místních fotbalových dějin. Jen vyprávět si o ní nechali oba trenéři hostí Zejda a Filipovič, kteří z rodinných důvodů na utkání chyběli.

Červená odstartovala masakr
První ranou, která dopadla na hostující tým, se stala situace ve 32. minutě. Hbitý Szen dostal rychlý pas do volného prostoru a řítil se sám na Zavadila. Ten proti němu vyběhl, ale protože byl v souboji o míč přece jen později, byšického hráče sestřelil. Pro viníka následovala červená karta. Protože hosté neměli na lavičce náhradního gólmana, do branky se nejprve „přestěhoval" z pole Jan Douděra, kterého po několika minutách už v brankářském dresu vystřídal zaskakující trenér Roman Dombai, který jen „oprášil" svou bývalou brankářskou minulost.

Z množství byšických „loženek" se do přestávky ujala už zmiňovaná jediná střela, když Dvorný poslal míč nejprve do břevna a poté za brankovou čáru, což potvrdil i asistent Hron. Po změně stran se už po pěti minutách trefil Menčl a do mělnické branky začaly s železnou pravidelností přibývat další góly. O poznání pohyblivější domácí si hru doslova užívali a nabízené šance proměňovali jak na běžícím pásu. Totálně rozklíženým hostům nepomohla ani několikanásobná střídání a tři minuty před koncem necelé dvě stovky diváků hlasitě přivítaly „jubilejní" trefu Menčla.

Pšovecká klika: Miřatský a ruka trenéra
Devět gólů, dva obraty ve skóre a nakonec další vítězný konec. Fotbalisté Pšovky půjdou po divácky atraktivní „divočině" v Dolním Bousově do souboje s dotírajícím Brandýsem bez bodové ztráty. I když s výsledkem (5:4) je trenér hostí Grabmüller pochopitelně spokojený, tak v utkání hodně trpěl. Vždyť jeho tým zřejmě i vinou nutného "čarování" se sestavou v obranných řadách inkasoval víc gólů než v předešlých čtyřech kolech dohromady. A nemuselo zdaleka zůstat jen u čtyř.

Trn z paty Mělnickým i tentokrát trhal oslnivou střeleckou produktivitou Miřatský, a poté, co domácí na úvodní dva z jeho gólů třikrát odpověděli, šťastná ruka trenéra. Po Miřatského vyrovnání na 3:3 totiž okamžitě po svém příchodu na hřiště přidali rozhodující trefy střídající Trnka s Mikulou. Klid ovšem hosté měli až se závěrečným hvizdem.

Dynamu fungují i staré zbraně
Po gólovém půstu v úvodních dvou kolech se fotbalisté Dynama Nelahozeves střelecky chytili. Naposledy to odnesl v matných výkonech i výsledcích pokračující Řepín (4:0). K nové posile Doškovi, který hosty po chybě jejich obrany a opakovaném zakončení brzy načal a má na kontě už pět gólů, se po Kratochvílově gólu do šatny přidal ve druhém poločase i tradiční střelec Pekárek. Ten svůj návrat do sestavy po nemoci a dovolené v závěru ozdobil coby střídající dvěma góly. Nejdříve dával po zpětné přihrávce od Kymra do prázdné a poté zakončil samostatnou akci ranou zpoza vápna.
A trenér Kaplan má rázem příjemné starosti… Narozdíl od hostů, kteří už tři zápasy nepoznali radost z bodů ani gólů. Ten jediný z neděle totiž Wernerovi za stavu 1:0 neuznal rozhodčí pro faul.

Druhá půle Vysoké? Všechno špatně
Těžko uvěřitelným zvratem prošel vývoj zápasu ve Vysoké. V poločase vedli domácí v souboji s Pěčicemi v pohodě dvoubrankovým rozdílem, nakonec prohráli 2:4. V 58. minutě totiž hosté snížili a začali zlobit. Následný střet Štolby s Jarolímem vyšel sudímu jako oboustranně „červený", i když domácí žádali vyloučení jen pro oplácejícího soupeře. Rozhozená Vysoká pak nejenže dovolila hostům vyrovnat, ale i otočit výsledek.

20. dubna 2013 - právě toto datum měli fotbalisté z Lužce až do soboty spojené se zatím poslední výhrou na hřišti soupeře (nepočítaje tu kontumační před rokem v Kralupech). V nové sezoně přišly kuriózně čtyři remízy v řadě. A po nich? Vítězství v Bakově! Tedy na stejném místě, kde v květnu schytali porážku 2:7.

Ohlasy z vybraných zápasů v úterním tištěném vydání Mělnického deníku (23. 9.)!

Dyn. Nelahozeves – Řepín 4:0 (2:0)
Branky: 82. a 88. Pekárek, 11. Došek, 44. Kratochvíl. Rozhodčí: Salač.
Dynamo: Lorenc – Vágner, Dvorský, Dubský, Emmer – Horký (62. Temiro), Kymr, Kratochvíl, Hudeček – Došek (82. Lubas), Krejza (55. Pekárek).
Řepín: Borovička – Slepička, Kraus (90. M. Labuť), Werner, Merz – Fabián, Salač (60. V. Labuť), Němeček, Štrombach – Dvořák, Hypša.

Brandýs – Kostelec 5:0 (0:0)
Branky: 47., 62. a 67. Kovařík, 50. M. Stross, 90. Sunkovský. Rozhodčí: Mucha. ŽK: 1:1. Diváci: 200.
Kostelec: Kelemen – Mišalko, Martiník, Blahut (65. Latif), Šimek – Pazderka (73. Hlavatý), Pajkrt (65. Chvátal), Novák, Kiršner – Harmáček, Owusu (80. Mlejnek).

Byšice – FC Mělník 10:0 (1:0)
Branky: 50., 65., 68. a 87. Menčl, 41., 63. a 74. Dvorný, 60. a 77. Lauda, 85. Čermák. Rozhodčí: Kosina. ČK: 32. Zavadil (FC Mělník). ŽK: 1:4. Diváci: 180.
Byšice: Schneider – Resl – Beneš (58. Svačina), Čurda – Kadlec, Dvorný, Lauda, Čermák – Szen (46. Korf), Menčl, Stejskal.
Mělník: Zavadil – Rambousek, Jonák (80. Jakub Douděra), Malinský (62. Patera), Kasal – Antonín, Gabčo st. (69. Lumpe), Jan Douděra, Gabčo ml., Tyle (42. Dombai) – M. Vernek.

Bakov – Lužec 1:3 (0:1)
Branky: 65. Kendík – 22. D. Tauchman, 48. Uher, 71. Hrdlík. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 100.
Lužec: Prislupský – J. Kučaba, Krejza, Lafek, Špánek – P. Tauchman (40. Levý, 85. Rigo), M. Kučaba, M. Tauchman, D. Tauchman – Hrdlík (78. Jirkovský), Uher.

D. Bousov – Pšovka 4:5 (1:2)
Branky: 31., 55. a 89. Tomíček, 52. Hrdý – 9., 23. a 62. Miřatský, 68. Trnka, 71. Mikula. Rozhodčí: Holý. Diváci: 120. Pšovka: Staněk – Žižka, Grabmüller (88. Frajman), Cemper, Růžička – Drápal, Chytil, Šimandl, Žák (66. Mikula) – Hakl (62. Trnka), Miřatský.

Vysoká – Pěčice 2:4 (2:0)
Branky: Veselý, Rolenc – Gregor 3, Beran. Rozhodčí: Březnovský. ČK: Štolba – Jarolím. Diváci: 75.
Vysoká: Chaloupka – T. Skopka (73. Trutnovský), Volf, Štolba, Sankot (46. M. Skopka) – Kettner (46. Pešan), Vála, Vilda, Pražák (86. A. Finkous) – Rolenc, Veselý.

Kněžmost - Záryby odloženo (nezpůsobilý terén)