Když tým B-třídních fotbalistů Kostelce vedl před týdnem v Bělé po pouhé čtvrthodince 2:0, mohli bychom to považovat za náhodu. Jenže totéž provedla parta kolem hrajícího kouče Ondráčka i v souboji s vedoucími Pěčicemi a duel s lídrem tentokrát dotáhla do vítězného konce, a postarala se tak o hlavní překvapení kola. Pšovka měla v souboji se „zlobivou" Bělou starosti, ale nakonec uhrála dvoubrankové vítězství. Pro pořádný výprask si zajely Byšice do Luštěnic, když při jednoznačném průběhu narůstalo skóre pouze jedním směrem. Nadšeně bojující Záryby si přivezly nečekanou, ale zaslouženou výhru z podobně ohrožených Kosořic. Řepín měl namále a ve vyrovnaném souboji zachraňoval bod až v samotném závěru. Oslabený Mělník statečně vzdoroval v derby Vysoké, ale domácí vydřeli výhru zlepšeným výkonem po přestávce.

Profesorská Vysoká přetlačila zlobivý Mělník. Když ve druhé minutě orazítkoval Tomáš Skopka tyč Manželovy svatyně, zdálo se, že si fotbalisté Vysoké pohrají s notně oslabeným FC Mělník jako kočka s myší. Opak však byl pravdou. Parta kolem trenéra Kalkanta sice postrádala mimo jiné stoperský tandem Zejda – Jiskra, ale nově sestavená dvojice Veltruský – Patera své kolegy spolehlivě nahradila. Když k tomu připočteme nebývalou střeleckou chuť záložníka Miřatského, není divu, že v první půli hosté notně „zlobili".

Vysoká se rozjížděla velmi zvolna. Domácí o sobě dali vědět až na konci první půlhodiny, ale její gól sudí Šimůnek neuznal pro faul na mělnického gólmana. O moc lépe to s domácími nevypadalo ani po přestávce, kdy viditelně vyklidili pozice. Trest přišel po třinácti minutách druhé půle. Ve vápně nepokrytý Šmíd si ukázkově zpracoval centr a míč „uklidil" pod břevno Chaloupkovy branky. Zatímco hosté byli v euforii, domácí jen horkotěžko hledali možnost, jak přelstít obranný val soupeře.

K obratu zavelel záložník Tříška, vyhlášený exekutor trestných kopů, který povedenou střelou srovnal skóre v 66. minutě. Teprve potom se domácí probudili a začali svého soupeře přehrávat. Tomáš Skopka svou šanci zazdil do brankáře Manžela a gól Trutnovského neplatil pro ofsajd. Osm minut před koncem přišlo rozhodnutí. Nadýchaný oblouček Tříšky z rohového kopu našel neomylně hlavu Trutnovského, který rozhodl.

Byšicím zhořkla ranní káva. Ještě při ranní kávě na luštěnické benzínce se parta byšických fotbalistů netajila přáním bodovat i na horké půdě třetího týmu tabulky. Neodradil ji ani fakt, že Luštěnice mají doma až na remízu s Pěčicemi stoprocentní jarní bilanci a bodový zisk je opravňuje stále pošilhávat po možnosti postupu. Jenže už po osmi minutách hry bylo všechno jinak. Po Reslově chybě zakončoval domácí zabiják Zikmunda. Jeho střelu stačil Schneider vyrazit jen před Kopu, který otevřel skóre.

Zatímco v první půli stačily Byšice odolávat domácím nájezdům, po změně stran už existovalo na place jediné mužstvo – Luštěnice. V 57. minutě se většina byšických hráčů po rohovém kopu zapomněla v pokutovém území soupeře a rychlý brejk dovedl Zikmunda do úspěšného konce. Podobný průběh měly i následující minuty. Hosté se jen s největším úsilím bránili soustředěnému luštěnickému tlaku. Navíc přišli v 58. minutě o vyloučeného Laudu, který po napomínání v první půli fauloval „žlutě" kapitána domácích a musel pod sprchy.

Za čtvrt hodiny opět 2:0. Pěčice, vedoucí tým tabulky, se v Kostelci nestačily divit. Než se hostující celek, který postrádal několik klíčových hráčů, stačil rozkoukat, prohrával v 15. minutě po trefách Chvátala už dvoubrankovým rozdílem. A když přidal Nezbeda krátce po přestávce třetí gól, neznala domácí euforie mezí. Lehce ji přibrzdila Hubačova proměněná penalta, ale s chutí hrající Kostelec dovedl zápas dalšími dvěma góly do pohodového konce.

V pohodě ke třem bodům. Teplejší počasí určilo oboustranně spíše volnější tempo. První změnu skóre podepsali hosté, ale Pšovka stihla do přestávky výsledek otočit a po změně stran i zvýšit. Bělá sice „zlobila", stačila snížit na rozdíl jediné branky, ale střídající Dvorný po pěti minutách pobytu na hřišti dal výsledku konečnou podobu.

Řepín zachránil aspoň bod. Pro tým trenéra Vlka se jarní kolo nevyvíjí dvakrát příznivě, a proto chtěl plně bodovat v duelu s Dolním Bousovem. Ve vyrovnaném zápase mohli jít domácí do vedení, ale Paloušek trefil jen tyč. Ve druhé půli hosté otevřeli skóre a měli i další šance. V závěru Řepínští dostali hosty pod tlak, ale vyrovnání přišlo až v samém závěru. V poslední minutě vyrovnal hlavou Dvořák.

Záryby „vybraly" Kosořice. Přestože šlo oběma týmům o hodně, do zápasu vstoupili patřičně nabuzení jenom hosté, kteří hýřili pohybem. Odměna přišla už po dvou minutách, když po ataku důrazného Schütze si dal Štecher vlastní gól. Pojistku mohl přidat Hallík, který na konci první čtvrthodiny trefil břevno. Po přestávce se pustil do samostatné akce František Valentin, jehož přihrávku Babovák „uklidil" pod břevno. Z dvoubrankového vedení se však hosté dlouho neradovali, brzy snížil Sabol. V dalším průběhu měly oba týmy dobré šance na změnu skóre, ale zůstaly nevyužity.

Z Braškova s prázdnou. Důležitý zápas čekal Lužec v Braškově. I domácím velí sestupová matematika na vlastním pažitu vyhrávat, totéž chtěl dokázat venku i Lužec. Ve vyrovnaném utkání se hosté po přestávce polepšili, ale gólem neskončila ani hlavička Merty, ani superšance Martina Kučaby, který střílel z malého vápna těsně vedle. Lužec tak pustil svého nedělního soka před sebe, a byť má na předposlední „flek" čtyřbodový náskok, ještě nemá zdaleka vyhráno.

Ohlasy trenérů v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Skupina A

Braškov – Lužec 1:0 (1:0)
Branka: 30. Repaský. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 0:4. Diváci: 40. Lužec: Prislupský – Šára, M. Kučaba, D. Tauchman (85. Uher), J. Kučaba – Levý (65. Strnad), M. Tauchman, Stejskal, Roučka – Lafek, Merta.

Skupina B

Luštěnice – Byšice 4:0 (1:0)
Branky: 57. a 74. Zikmunda, 8. Kopa, 81. Hrdlička. Rozhodčí: L. Hájek. ČK: 58. Lauda (B). ŽK: 1:4. Diváci: 80. Byšice: Schneider – Čurda – Jindřich, Resl – Kadlec, Dvorný, Jurčovský, Beneš – Lauda, Menčl (62. Manžel), Novák (46. Korf, 68. Koutný).

Pšovka – Bělá 4:2 (2:1)
Branky: Voljanskij 2, Pokorný z PK, Dvorný – Toman, Tomíček. Rozhodčí: Kvasnička. Pšovka: Staněk – Rubeš, Bárta, Cemper, Olšiak – Drápal (80. Dvorný), Šesták, Nekuda (65. Chytil), Grabmüller – Voljanskij, Pokorný.

Kostelec – Pěčice 5:1 (2:0)
Branky: 10., 15. a 71. Chvátal, 49. Nezbeda, 58. Klíma – 53. Hubač z PK. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Kostelec: Polman – Moc, Ondráček, Hubáček, Vohralík – Vostřel (67. Kiršner), Nezbeda, Koš (60. Máca), Klíma – Pajkrt (90. Melounek), Chvátal.

Kosořice – Záryby 1:2 (0:1)
Branky: 51. Sabol – 2. vlastní (Štecher), 48. Babovák. Rozhodčí: Jeništa. ŽK: 0:1. Diváci: 67. Záryby: Hádek – Urban, Pech, Hallík (65. Tesař), V. Valentin (84. Záhora) – Strýček, Dušička, Mikšovský, F. Valentin – Babovák, Schütz (53. Mareček).

Řepín – D. Bousov 1:1 (0:0)
Branky: 90. Dvořák – 65. Vacek. Rozhodčí: Ducký. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Řepín: Borecký – Wurm (67. Bláha), Horník, Merz, Salač – Paloušek, Novák (67. Dvořák), Kratochvíl (46. Slepička), Prejza – Zb. Štrupl, Černý.

Vysoká – FC Mělník 2:1 (0:0)
Branky: 66. Tříška, 82. Trutnovský – 58. Šmíd. Rozhodčí: Šimůnek. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Vysoká: Chaloupka – Finkous, M. Skopka (32. Tichota), Volf, Sankot – Řízek, Tříška, Trutnovský, Vála – T. Skopka (85. Štauber), Rolenc. FC Mělník: Manžel – Škrabal (77. Priatka), Veltruský, Patera, Malinský – Kolínský, Jonák, Miřatský, Šmíd, Kasal – Blahut (70. Žaba).