VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I. B třída: Pšovka plánuje útok na postup

Mělnicko /PŘED PODZIMNÍM VÝKOPEM/ – Prázdninová přestávka ve fotbalových soutěžích se chýlí ke konci. Po krajském přeboru a I. A třídě, kde už jsou odehrána dvě kola, startuje o tomto víkendu také I. B třída a spolu s ní i všechny okresní soutěže. Mělnický deník připravil anketu, v níž se zeptal na poslední novinky v klubech I. B třídy z Mělnicka, zmapoval obvyklý prázdninový pohyb v hráčských kádrech, připomněl výsledky týmů v přípravných zápasech a v neposlední řadě se zeptal na ambice, s nimiž jednotlivé celky vstoupí do mistrovských bojů.

25.8.2012
SDÍLEJ:

I. B: Záryby - PšovkaFoto: Luboš Kurzweil

Úspěšná jarní tažení Byšic či Vysoké jsou zapomenuta, stejně tak mizérie Řepína. Teď se pojede od nuly. A dá se čekat, že v nejnižší krajské třídě, kde se ve skupině B sešlo dokonce osm celků z Mělnicka, bude od úvodních kol pořádně horko. Větří to i zástupci jednotlivých týmů a své ambice diplomaticky drží spíše při zdi. „Klidný střed tabulky, co nejvýš, vyhnout se boji o záchranu," zní nejčastěji.

Našla se ale také výjimka, kde s opatrností mluví i o postupu. „I přes velké omlazení kádru (mladí hráči se v přípravě jevili nadějně) si myslím, že mužstvo má svou kvalitu. Proto bychom se chtěli pohybovat v popředí tabulky a podle vývoje v průběhu soutěže třeba i zaútočit na postup do I. A třídy," říká člen výboru FK Pšovka Petr Dušek.

Hned první kolo postavilo Pšovce do cesty nejatraktivnějšího možného a vzhledem k opět větší fluktuaci v jeho kádru také dost nevyzpytatelného soupeře – sousední FC. Jeho ambice tak vysoké nejsou. „Nehrát o záchranu, pokračovat v budování týmu a zapojování mladších hráčů," potvrdil trenér Željko Filipovič.

O okresní derby, která se během úvodního kola odehrají hned na třech místech, v letošním ročníku vůbec nebude nouze. Na svědomí to má i návrat Lužce ze skupiny A. „Opět narazíme na celky, o nichž moc nevíme. Jelikož fotbal v Lužci stojí už několik let jen na našich odchovancích, věřím, že můžeme hrát střed tabulky. Naším hlavním cílem je vyhnout se boji o záchranu," komentuje to Vladimír Tauchman, který se týmu po téměř roční přestávce znovu ujal jako trenér. Důvod je hodně smutný. Celým týmem na čele s trenérem Hrdlíkem v létě otřásla tragická ztráta zkušeného hráče a kamaráda Petra Merty, se kterou se u Vltavy jen ztěžka vyrovnávají.

Lužecké místo ve skupině A zaujalo Dynamo, které se kraje vrátilo po roční odmlce. „Kluci se na I. B třídu těší, přípravu absolvovali s chutí, nikdo se nezranil, takže zatím spokojenost. Cílem je hrát atraktivní fotbal a v zápasech se pokusit vstřelit více gólů než soupeř," usmívá se tradičně dobře naladěný kouč Daniel Kaplan.

Ale zpět do skupiny B…

Jedním z úchvatných příběhů loňského ročníku byla zimní proměna Byšic z nejhoršího týmu podzimu na nejlepší jarní. Příznivci Vitany tak budou i na začátku nové soutěže pořádně namlsaní. Hráči zase odhodlaní nezklamat je. „Hrát důstojnou roli v horních patrech tabulky, předvádět kvalitní útočnou kopanou a udržet návštěvnost diváků z minulé sezony," přeje si vedoucí mužstva Petr Proksch. To, že by mohla pohádka pokračovat, Byšičtí naznačili v přípravě. „S letní přípravou jednoznačná spokojenost, čtyřdenní soustředění v Harrachově absolvovalo sedmnáct hráčů, přípravná utkání ukázala připravenost na sezonu."

S přípravou byl spokojený také nový trenér Kostelce, kde doznal několika změn i hráčský kádr. „Až mistráky ale ukážou pravý stav věcí," ví Jaroslav Strnad. A jak by podle jeho představ měla vypadat druhá kostelecká sezona v kraji? „Hrát v tabulce klidný střed, stabilizovat kádr se zapojením nových tváří, potrápit celky s ambicemi na postup a předvádět pro diváky pěkný fotbal," vyjmenovává.

Jeden z nejzajímavějších letních hráčských přesunů v rámci I. B třídy se ale odehrál na trase Vysoká – Řepín, do kterého zamířil útočně laděný Tomáš Skopka. Řepínským by tak měl pomoct nechat zapomenout na jaro, kterým se tým spíše protrápil a v jeho v závěru došlo dokonce i na trenérskou výměnu. „Vždy chceme hrát co nejvýše. Očekáváme opět vyrovnanou skupinu a uvidíme, na jaké umístění bude naše výkonnost stačit," říká před podzimním startem tajemník klubu Jaroslav Urbánek. V případě Vysoké pak nejde o jedinou ztrátu z vyladěného jarního soukolí. I proto zkušený trenér Václav Řízek tuší: „S největší pravděpodobností nás čeká hodně těžká sezona. Zatím to vidím tak, že desáté místo by bylo úspěchem, rád bych se však mýlil. Necháme se překvapit."

Necháme se tedy překvapit…

Letní změny v kádrech a výsledky přípravných zápasů…

AFK ELETIS LUŽEC
Přišli: Lafek (ještě dorostenec), Strnad, Rigo, Jirkovský (všichni z dorostu).
Odešli: nikdo, jen nás navždy opustil dlouholetý hráč Petr Merta (po tragické události 9. 8. 2012).
Příprava: Krušovice 4:4, Rovné 2:4, Nová Ves 4:1, Veltrusy 1:1, Mšeno 0:0.

FK PŠOVKA MĚLNÍK
Přišli: Lelek, Kettner (hostování z Neratovic), Procházka (hostování z V. Borku), Tomášek (hostování z Ovčár), Chytil, Dvorný (z dorostu).
Odešli: Voljanskij, Rubeš (konec hostování z Ovčár).
Příprava: Litoměřice 3:12, Hrobce 4:1, VOŠ Roudnice 2:0, Štětí 1:3, Bezděkov 6:2; Vysoká 6:3, V. Borek 3:2; Mšeno 1:3, Veltrusy 1:4.

SOKOL ZÁRYBY
Přišli: Hruška (hostování), další hráči v jednání.
Odešli: nikdo.
Příprava: Kostelní Hlavno 1:3, Brandýs 1:2, Zápy B 0:2.

VITANA BYŠICE
Přišli: Fryk (Kr. Vrutice), Szen (Čečelice), Kolínský (návrat z FC Mělník), Hudec, Svačina (návrat z Čečelic).
Odešli: Jindřich (konec hostování z Dynama Nelahozeves), Dvorný (konec hostování ze Mšena), Novák (konec hostování z FC Mělník).
Příprava: z 8 zápasů 5 vítězných – Benátky n. J., TJ Kyje, FK Brandýs n. L., Kly A, SK D. Chabry, 3 porážky – Klecany, Sadská, Střížkov B.

TJ ŘEPÍN
Přišli: T. Skopka (Vysoká), Šonský (Neratovice), Štrombach (návrat z V. Borku).
Odešli: Novák (konec hostování z Kr. Vrutice, nyní Luštěnice), Kinzl (Nebužely).
Příprava: Ostrá 2:3, Kralupy 1901 2:0, Poříčany 5:3.

SK LABSKÝ KOSTELEC
Přišli: Šimek (Brandýs), Skorkovský (Brázdim), Urban, Slavík (Bohemians), Damjanič (Ďáblice), Voštiar (Dobřejovice).
Odešli: Nezbeda (?), Hruška (Lobkovice), Koš (FC Mělník), několik hráčů do béčka.
Příprava: v 7 zápasech bilance 5 – 1 – 1, Ďáblice 4:3, Zeleneč 2:1 Admira 8 B 2:1, Veleň 4:0, Brandýs 1:2, Praga 2:2.

FC MĚLNÍK
Přišli: u nás trénují, máme o něj zájem – Slimařík (Pšovka), Elogeli (V. Borek), Temiak (Tišice), Koš (Kostelec); nově budou k dispozici: M. Vernek, Douděra (po zranění); obnovení činnosti: Kiš, Hakl, Antonín, J. Vernek, Balvan, Roušal, Gabčo st.
Odešli: Kolínský (konec hostování z Byšic), Hoffmann (konec hostování z Neratovic), Blahut (konec hostování z Lobkovic); zatím nebudou k dispozici – Jiskra (Rakousko) Žaba, Škrabal (z osobních důvodů), Baha (Tunis).
Příprava: Libotenice 5:5, Kralupy 1901 2:1, H. Beřkovice 4:3, Doksy 2:4, V. Borek 4:4, Dyn. Nelahozeves 0:2.

FK VYSOKÁ
Přišli: Pražák (návrat z Libiše), Fidrant (návrat z FC Mělník), Šimandl (hostování z Neratovic), Nechvátal, Kupka, Vodička (z dorostu).
Odešli: T. Skopka (Řepín), Štauber (Vehlovice), Štolba (Mšeno), Tříška, Zárybnický, Tichota (všichni konec hostování).
Příprava: Pšovka 3:6, Hořín 3:2, Libochovice 2:2, Mšeno 2:2, Libiš B 4:0.

DYNAMO NELAHOZEVES
Přišli: Lorenc (hostování z Loučeně), Kaišev (hostování z Kostelce u Křížků), Jindřich (návrat z Byšic), Miler (návrat z Veltrus), Krejza (přestup z Litoměřic).
Odešli: Pekárek (hostování ve Velvarech).
Příprava: Všestudy 6:1, Kralupy 1901 3:2, Vojkovice 4:1, FC Mělník 2:0.

KAREL HORŇÁK, LUBOŠ KURZWEIL

Autor: Redakce

25.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 18 000 Kč

Elektrotechnici a technici energetici přístrojů, strojů a zařízení Technici do výroby elektrických rozvaděčů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - kontrola projektové dokumentace, technické vyjasnění, - vytváření výrobní dokumentace (návrhy osazení přístrojů v rozvaděčích, schémata zapojení, specifikace přístrojů a ostatního materiálu apod.); výběr a specifikace přístrojů, rozvaděčových skříní a ostatního materiálu pro výrobu dle projektové a výrobní dokumentace; zajištění nákupu přístrojů a ostatního materiálu; technická podpora výroby, příprava štítků, popisů apod.; koordinace a plánování výroby; komunikace se zákazníky, zahrnutí specifických požadavků do procesu výrby a do dokumentace, Požadujeme: vzdělání v elektrotechnickém oboru, praxe v oboru výhodou, vyhláška 50/1978 Sb.; znalost práce na PC (MS Office, AutoCAD výhodou); zodpovědný přístup k práci, aktovní přístup, řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: dlouhodobé, stabilní zaměstnání na HPP, práce vhodná pro absolventy, zaučení na dané pozici, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Ems 3000 s.r.o. 01, Rumburská, č.p. 70, 277 21 Liběchov. Informace: Lucie Zikmudová, +420 777 771 185.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadujeme: dobrý zdravotní stav - fyzicky náročná práce, zvedání a manipulace s těžkými břemeny, zodpovědnost, bezúhonnost., Nabízíme: ubytování a odvoz na pracoviště, MÍsto výkonu práce: V Pískovně 2057, 278 01 Kralupy nad Vltavou, Kontakt: p. Adalbert, telefonicky (PÁ, 8:00-9:00). Pracoviště: Europa workintense spol.s r.o. - kralupy nad vltavou, V Pískovně, č.p. 2057, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Adalbert Yovna, +420 602 212 059.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovač výrobní linky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: - fyzická zdatnost, spolehlivost vést menší kolektiv, pečlivost, praxe v oboru a oprávnění na VZV, vyučení v technickém oboru (strojní, elektro, chemický) výhodou, ochota učit se novým věcem, Nabízíme: 25 dní dovolené, stravenky, Místo výkonu práce: Práce 657, 277 11 Neratovice, Kontakt: pí. Šuranská , telefonicky 8:00-14:00, e-mailem.. Pracoviště: Tiú-plast a.s., Práce, č.p. 657, 277 11 Neratovice. Informace: Blanka Šuranská, +420 602 169 261.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč

Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách Expedient/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Kontakt: telefonicky 8:00-14:00, životopisy zasílejte e-mailem , Místo výkonu práce: Vodárenská 1161, 27801 Kralupy nad Vltavou. Pracoviště: Nes mělník, s.r.o., Vodárenská, č.p. 1161, 278 01 Kralupy nad Vltavou 1. Informace: Mária Hlavatá, +420 607 141 094.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Česká národní výstava psů na mladoboleslavské Krásné louce hostila o víkendu stovku plemen čtyřnohých miláčků.
73

OBRAZEM: Krásnou louku obsadila národní výstava psů

Ilustrační foto

Dopravu omezil střet kamionu a dvou osobních aut

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

Podnikatelé mohou získat dotace na propagaci

Střední Čechy – Už jen týden času mají středočeští podnikatelé, kteří se chtějí ucházet o příspěvek od 50 do 300 tisíc korun na pomoc tvůrců, jejichž práce by mohla pomoci ke zviditelnění firmy a zvýšení atraktivnosti její nabídky či výrobků. Na zapojení kreativců všeho druhu (kteří by mohli nabídnout například nové logo, webovou prezentaci nebo aplikaci pro mobilní telefony – ale třeba i profesionální produktové fotografie, grafické návrhy reklamy či například designové změny) jsou k dispozici jednorázové finanční dotace nabízené Středočeským inovačním centrem. Mimochodem – jeho sídlo se nově přestěhovalo z Dolních Břežan do budovy krajského úřadu na pražském Smíchově.

Kola jsou pro zloděje velkým lákadlem

Střední Čechy – Sezona krádeží jízdních kol je v plném proudu. Podle slov Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ zájem pachatelů odráží, jak nyní vzrůstá počet cyklistů na silnicích, v ulicích měst i na cyklostezkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT