VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I. B třída: Pšovka plánuje útok na postup

Mělnicko /PŘED PODZIMNÍM VÝKOPEM/ – Prázdninová přestávka ve fotbalových soutěžích se chýlí ke konci. Po krajském přeboru a I. A třídě, kde už jsou odehrána dvě kola, startuje o tomto víkendu také I. B třída a spolu s ní i všechny okresní soutěže. Mělnický deník připravil anketu, v níž se zeptal na poslední novinky v klubech I. B třídy z Mělnicka, zmapoval obvyklý prázdninový pohyb v hráčských kádrech, připomněl výsledky týmů v přípravných zápasech a v neposlední řadě se zeptal na ambice, s nimiž jednotlivé celky vstoupí do mistrovských bojů.

25.8.2012
SDÍLEJ:

I. B: Záryby - PšovkaFoto: Luboš Kurzweil

Úspěšná jarní tažení Byšic či Vysoké jsou zapomenuta, stejně tak mizérie Řepína. Teď se pojede od nuly. A dá se čekat, že v nejnižší krajské třídě, kde se ve skupině B sešlo dokonce osm celků z Mělnicka, bude od úvodních kol pořádně horko. Větří to i zástupci jednotlivých týmů a své ambice diplomaticky drží spíše při zdi. „Klidný střed tabulky, co nejvýš, vyhnout se boji o záchranu," zní nejčastěji.

Našla se ale také výjimka, kde s opatrností mluví i o postupu. „I přes velké omlazení kádru (mladí hráči se v přípravě jevili nadějně) si myslím, že mužstvo má svou kvalitu. Proto bychom se chtěli pohybovat v popředí tabulky a podle vývoje v průběhu soutěže třeba i zaútočit na postup do I. A třídy," říká člen výboru FK Pšovka Petr Dušek.

Hned první kolo postavilo Pšovce do cesty nejatraktivnějšího možného a vzhledem k opět větší fluktuaci v jeho kádru také dost nevyzpytatelného soupeře – sousední FC. Jeho ambice tak vysoké nejsou. „Nehrát o záchranu, pokračovat v budování týmu a zapojování mladších hráčů," potvrdil trenér Željko Filipovič.

O okresní derby, která se během úvodního kola odehrají hned na třech místech, v letošním ročníku vůbec nebude nouze. Na svědomí to má i návrat Lužce ze skupiny A. „Opět narazíme na celky, o nichž moc nevíme. Jelikož fotbal v Lužci stojí už několik let jen na našich odchovancích, věřím, že můžeme hrát střed tabulky. Naším hlavním cílem je vyhnout se boji o záchranu," komentuje to Vladimír Tauchman, který se týmu po téměř roční přestávce znovu ujal jako trenér. Důvod je hodně smutný. Celým týmem na čele s trenérem Hrdlíkem v létě otřásla tragická ztráta zkušeného hráče a kamaráda Petra Merty, se kterou se u Vltavy jen ztěžka vyrovnávají.

Lužecké místo ve skupině A zaujalo Dynamo, které se kraje vrátilo po roční odmlce. „Kluci se na I. B třídu těší, přípravu absolvovali s chutí, nikdo se nezranil, takže zatím spokojenost. Cílem je hrát atraktivní fotbal a v zápasech se pokusit vstřelit více gólů než soupeř," usmívá se tradičně dobře naladěný kouč Daniel Kaplan.

Ale zpět do skupiny B…

Jedním z úchvatných příběhů loňského ročníku byla zimní proměna Byšic z nejhoršího týmu podzimu na nejlepší jarní. Příznivci Vitany tak budou i na začátku nové soutěže pořádně namlsaní. Hráči zase odhodlaní nezklamat je. „Hrát důstojnou roli v horních patrech tabulky, předvádět kvalitní útočnou kopanou a udržet návštěvnost diváků z minulé sezony," přeje si vedoucí mužstva Petr Proksch. To, že by mohla pohádka pokračovat, Byšičtí naznačili v přípravě. „S letní přípravou jednoznačná spokojenost, čtyřdenní soustředění v Harrachově absolvovalo sedmnáct hráčů, přípravná utkání ukázala připravenost na sezonu."

S přípravou byl spokojený také nový trenér Kostelce, kde doznal několika změn i hráčský kádr. „Až mistráky ale ukážou pravý stav věcí," ví Jaroslav Strnad. A jak by podle jeho představ měla vypadat druhá kostelecká sezona v kraji? „Hrát v tabulce klidný střed, stabilizovat kádr se zapojením nových tváří, potrápit celky s ambicemi na postup a předvádět pro diváky pěkný fotbal," vyjmenovává.

Jeden z nejzajímavějších letních hráčských přesunů v rámci I. B třídy se ale odehrál na trase Vysoká – Řepín, do kterého zamířil útočně laděný Tomáš Skopka. Řepínským by tak měl pomoct nechat zapomenout na jaro, kterým se tým spíše protrápil a v jeho v závěru došlo dokonce i na trenérskou výměnu. „Vždy chceme hrát co nejvýše. Očekáváme opět vyrovnanou skupinu a uvidíme, na jaké umístění bude naše výkonnost stačit," říká před podzimním startem tajemník klubu Jaroslav Urbánek. V případě Vysoké pak nejde o jedinou ztrátu z vyladěného jarního soukolí. I proto zkušený trenér Václav Řízek tuší: „S největší pravděpodobností nás čeká hodně těžká sezona. Zatím to vidím tak, že desáté místo by bylo úspěchem, rád bych se však mýlil. Necháme se překvapit."

Necháme se tedy překvapit…

Letní změny v kádrech a výsledky přípravných zápasů…

AFK ELETIS LUŽEC
Přišli: Lafek (ještě dorostenec), Strnad, Rigo, Jirkovský (všichni z dorostu).
Odešli: nikdo, jen nás navždy opustil dlouholetý hráč Petr Merta (po tragické události 9. 8. 2012).
Příprava: Krušovice 4:4, Rovné 2:4, Nová Ves 4:1, Veltrusy 1:1, Mšeno 0:0.

FK PŠOVKA MĚLNÍK
Přišli: Lelek, Kettner (hostování z Neratovic), Procházka (hostování z V. Borku), Tomášek (hostování z Ovčár), Chytil, Dvorný (z dorostu).
Odešli: Voljanskij, Rubeš (konec hostování z Ovčár).
Příprava: Litoměřice 3:12, Hrobce 4:1, VOŠ Roudnice 2:0, Štětí 1:3, Bezděkov 6:2; Vysoká 6:3, V. Borek 3:2; Mšeno 1:3, Veltrusy 1:4.

SOKOL ZÁRYBY
Přišli: Hruška (hostování), další hráči v jednání.
Odešli: nikdo.
Příprava: Kostelní Hlavno 1:3, Brandýs 1:2, Zápy B 0:2.

VITANA BYŠICE
Přišli: Fryk (Kr. Vrutice), Szen (Čečelice), Kolínský (návrat z FC Mělník), Hudec, Svačina (návrat z Čečelic).
Odešli: Jindřich (konec hostování z Dynama Nelahozeves), Dvorný (konec hostování ze Mšena), Novák (konec hostování z FC Mělník).
Příprava: z 8 zápasů 5 vítězných – Benátky n. J., TJ Kyje, FK Brandýs n. L., Kly A, SK D. Chabry, 3 porážky – Klecany, Sadská, Střížkov B.

TJ ŘEPÍN
Přišli: T. Skopka (Vysoká), Šonský (Neratovice), Štrombach (návrat z V. Borku).
Odešli: Novák (konec hostování z Kr. Vrutice, nyní Luštěnice), Kinzl (Nebužely).
Příprava: Ostrá 2:3, Kralupy 1901 2:0, Poříčany 5:3.

SK LABSKÝ KOSTELEC
Přišli: Šimek (Brandýs), Skorkovský (Brázdim), Urban, Slavík (Bohemians), Damjanič (Ďáblice), Voštiar (Dobřejovice).
Odešli: Nezbeda (?), Hruška (Lobkovice), Koš (FC Mělník), několik hráčů do béčka.
Příprava: v 7 zápasech bilance 5 – 1 – 1, Ďáblice 4:3, Zeleneč 2:1 Admira 8 B 2:1, Veleň 4:0, Brandýs 1:2, Praga 2:2.

FC MĚLNÍK
Přišli: u nás trénují, máme o něj zájem – Slimařík (Pšovka), Elogeli (V. Borek), Temiak (Tišice), Koš (Kostelec); nově budou k dispozici: M. Vernek, Douděra (po zranění); obnovení činnosti: Kiš, Hakl, Antonín, J. Vernek, Balvan, Roušal, Gabčo st.
Odešli: Kolínský (konec hostování z Byšic), Hoffmann (konec hostování z Neratovic), Blahut (konec hostování z Lobkovic); zatím nebudou k dispozici – Jiskra (Rakousko) Žaba, Škrabal (z osobních důvodů), Baha (Tunis).
Příprava: Libotenice 5:5, Kralupy 1901 2:1, H. Beřkovice 4:3, Doksy 2:4, V. Borek 4:4, Dyn. Nelahozeves 0:2.

FK VYSOKÁ
Přišli: Pražák (návrat z Libiše), Fidrant (návrat z FC Mělník), Šimandl (hostování z Neratovic), Nechvátal, Kupka, Vodička (z dorostu).
Odešli: T. Skopka (Řepín), Štauber (Vehlovice), Štolba (Mšeno), Tříška, Zárybnický, Tichota (všichni konec hostování).
Příprava: Pšovka 3:6, Hořín 3:2, Libochovice 2:2, Mšeno 2:2, Libiš B 4:0.

DYNAMO NELAHOZEVES
Přišli: Lorenc (hostování z Loučeně), Kaišev (hostování z Kostelce u Křížků), Jindřich (návrat z Byšic), Miler (návrat z Veltrus), Krejza (přestup z Litoměřic).
Odešli: Pekárek (hostování ve Velvarech).
Příprava: Všestudy 6:1, Kralupy 1901 3:2, Vojkovice 4:1, FC Mělník 2:0.

KAREL HORŇÁK, LUBOŠ KURZWEIL

Autor: Redakce

25.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Nákupčí 20 000 Kč Nákupčí Asistent/ka ředitele/ nákupčí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - administrativní a další práce spojené s chodem kanceláře ředitele (vedení agendy smluv, kopírování dokumentů, přepisy zápisů z porad, uvádění návštěv, třídění došlé korespondce), - zajištění drobných nákupů, - zajištění nákupu surovin a obalovaného materiálu za odborné podpory managera kvality (komunikace s dodavateli, zadávání objednávek do systému, evidence a aktualizace cen hlavních surovin, komunikace s přepravci), - správa malého vozového parku, - koordinace BOZP za podpory odborně způsobilé osoby, - aktivní účast při inventurách zásob a hmotného majetku, Poaždujeme: středoškolské vzdělání s maturitou, praxe v administrativě podmínkou, praxe v nákupu výhodou, anglický jazyk - postačí základní komunikace pro uvádění zahraničních návštěv, uživatelská znalost MS Office, reprezentativní a profesionální vystupování, organizační schopnosti, proaktivní a zodpovědý přístup, pečlivost, časová flexibilita, řidičský průkaz sk.B, Nabízíme: 25 dní dovolené, stravenky, Kontakt: telefonicky po-pá 8:00-14:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Tiú-plast a.s., Práce, č.p. 657, 277 11 Neratovice. Informace: Blanka Šuranská, +420 602 169 261. Výroba - Výroba Seřizovači 26 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovači - elektrikáři v údržbě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výhodou: vyhláška č. 50 (elektikář), Nabízíme: příspěvek na stravování. doplňková dovolená, Kontakt: telefonicky po-pá 8:00-15:00, životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Retal czech a.s., Strážnická, č.p. 3586, 276 01 Mělník 1. Informace: Michaela Kubalová, +420 315 630 324;773 771 036. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní doba po-čt 7:00-16:00, pá 7:00-15:00, Požadujeme: řidičský průkaz sk.B, znalost práce na PC, řidičský průkaz na VZV, Kontakt: telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Silmax, s.r.o., Řepínská, č.p. 3268, 276 01 Mělník 1. Informace: Marek Burda, +420 608 313 327. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč Číšníci a servírky Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, flexibilitu, příjemné vystupování, Nabízíme: strava , Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem, osobní schůzka na adrese místa výkonu práce. Pracoviště: Langeron, s.r.o. 01, Českolipská, č.p. 776, 276 01 Mělník 1. Informace: Sergij Marčenko, +420 775 552 714.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mělničtí hokejisté vyhráli první okresní derby nové sezony krajské ligy nad Neratovicemi 3:2 po samostatných nájezdech.
AKTUALIZOVÁNO
30

Mělničtí by body z derby vyměnili za zdraví opory

Nymburský Vojtěch Hruban (v bílém) se probíjí obranou Arisu Soluň.
5

Vojtěch Hruban: Potkat Dream Team? Radši až ve finále

AKTUALIZOVÁNO
-

Výsledkový servis: Vysoká vyhrála i bez dvou vyloučených

Mělnicko - Jak hrál o víkendu váš oblíbený fotbalový tým?

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 9 8 0 1 22:4 24
2. AC Sparta Praha 9 7 2 0 19:5 23
3. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
4. FC Fastav Zlín 9 6 1 2 16:7 19
5. FC Baník Ostrava 9 6 1 2 14:5 19
6. FK Mladá Boleslav 9 4 1 4 22:20 13
7. Bohemians Praha 1905 9 3 2 4 10:12 11
8. 1. FK Příbram 9 3 2 4 14:18 11
9. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
10. FC Slovan Liberec 9 2 4 3 9:12 10
11. MFK Karviná 9 3 0 6 14:19 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT