VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I. B třída: Pšovka plánuje útok na postup

Mělnicko /PŘED PODZIMNÍM VÝKOPEM/ – Prázdninová přestávka ve fotbalových soutěžích se chýlí ke konci. Po krajském přeboru a I. A třídě, kde už jsou odehrána dvě kola, startuje o tomto víkendu také I. B třída a spolu s ní i všechny okresní soutěže. Mělnický deník připravil anketu, v níž se zeptal na poslední novinky v klubech I. B třídy z Mělnicka, zmapoval obvyklý prázdninový pohyb v hráčských kádrech, připomněl výsledky týmů v přípravných zápasech a v neposlední řadě se zeptal na ambice, s nimiž jednotlivé celky vstoupí do mistrovských bojů.

25.8.2012
SDÍLEJ:

I. B: Záryby - PšovkaFoto: Luboš Kurzweil

Úspěšná jarní tažení Byšic či Vysoké jsou zapomenuta, stejně tak mizérie Řepína. Teď se pojede od nuly. A dá se čekat, že v nejnižší krajské třídě, kde se ve skupině B sešlo dokonce osm celků z Mělnicka, bude od úvodních kol pořádně horko. Větří to i zástupci jednotlivých týmů a své ambice diplomaticky drží spíše při zdi. „Klidný střed tabulky, co nejvýš, vyhnout se boji o záchranu," zní nejčastěji.

Našla se ale také výjimka, kde s opatrností mluví i o postupu. „I přes velké omlazení kádru (mladí hráči se v přípravě jevili nadějně) si myslím, že mužstvo má svou kvalitu. Proto bychom se chtěli pohybovat v popředí tabulky a podle vývoje v průběhu soutěže třeba i zaútočit na postup do I. A třídy," říká člen výboru FK Pšovka Petr Dušek.

Hned první kolo postavilo Pšovce do cesty nejatraktivnějšího možného a vzhledem k opět větší fluktuaci v jeho kádru také dost nevyzpytatelného soupeře – sousední FC. Jeho ambice tak vysoké nejsou. „Nehrát o záchranu, pokračovat v budování týmu a zapojování mladších hráčů," potvrdil trenér Željko Filipovič.

O okresní derby, která se během úvodního kola odehrají hned na třech místech, v letošním ročníku vůbec nebude nouze. Na svědomí to má i návrat Lužce ze skupiny A. „Opět narazíme na celky, o nichž moc nevíme. Jelikož fotbal v Lužci stojí už několik let jen na našich odchovancích, věřím, že můžeme hrát střed tabulky. Naším hlavním cílem je vyhnout se boji o záchranu," komentuje to Vladimír Tauchman, který se týmu po téměř roční přestávce znovu ujal jako trenér. Důvod je hodně smutný. Celým týmem na čele s trenérem Hrdlíkem v létě otřásla tragická ztráta zkušeného hráče a kamaráda Petra Merty, se kterou se u Vltavy jen ztěžka vyrovnávají.

Lužecké místo ve skupině A zaujalo Dynamo, které se kraje vrátilo po roční odmlce. „Kluci se na I. B třídu těší, přípravu absolvovali s chutí, nikdo se nezranil, takže zatím spokojenost. Cílem je hrát atraktivní fotbal a v zápasech se pokusit vstřelit více gólů než soupeř," usmívá se tradičně dobře naladěný kouč Daniel Kaplan.

Ale zpět do skupiny B…

Jedním z úchvatných příběhů loňského ročníku byla zimní proměna Byšic z nejhoršího týmu podzimu na nejlepší jarní. Příznivci Vitany tak budou i na začátku nové soutěže pořádně namlsaní. Hráči zase odhodlaní nezklamat je. „Hrát důstojnou roli v horních patrech tabulky, předvádět kvalitní útočnou kopanou a udržet návštěvnost diváků z minulé sezony," přeje si vedoucí mužstva Petr Proksch. To, že by mohla pohádka pokračovat, Byšičtí naznačili v přípravě. „S letní přípravou jednoznačná spokojenost, čtyřdenní soustředění v Harrachově absolvovalo sedmnáct hráčů, přípravná utkání ukázala připravenost na sezonu."

S přípravou byl spokojený také nový trenér Kostelce, kde doznal několika změn i hráčský kádr. „Až mistráky ale ukážou pravý stav věcí," ví Jaroslav Strnad. A jak by podle jeho představ měla vypadat druhá kostelecká sezona v kraji? „Hrát v tabulce klidný střed, stabilizovat kádr se zapojením nových tváří, potrápit celky s ambicemi na postup a předvádět pro diváky pěkný fotbal," vyjmenovává.

Jeden z nejzajímavějších letních hráčských přesunů v rámci I. B třídy se ale odehrál na trase Vysoká – Řepín, do kterého zamířil útočně laděný Tomáš Skopka. Řepínským by tak měl pomoct nechat zapomenout na jaro, kterým se tým spíše protrápil a v jeho v závěru došlo dokonce i na trenérskou výměnu. „Vždy chceme hrát co nejvýše. Očekáváme opět vyrovnanou skupinu a uvidíme, na jaké umístění bude naše výkonnost stačit," říká před podzimním startem tajemník klubu Jaroslav Urbánek. V případě Vysoké pak nejde o jedinou ztrátu z vyladěného jarního soukolí. I proto zkušený trenér Václav Řízek tuší: „S největší pravděpodobností nás čeká hodně těžká sezona. Zatím to vidím tak, že desáté místo by bylo úspěchem, rád bych se však mýlil. Necháme se překvapit."

Necháme se tedy překvapit…

Letní změny v kádrech a výsledky přípravných zápasů…

AFK ELETIS LUŽEC
Přišli: Lafek (ještě dorostenec), Strnad, Rigo, Jirkovský (všichni z dorostu).
Odešli: nikdo, jen nás navždy opustil dlouholetý hráč Petr Merta (po tragické události 9. 8. 2012).
Příprava: Krušovice 4:4, Rovné 2:4, Nová Ves 4:1, Veltrusy 1:1, Mšeno 0:0.

FK PŠOVKA MĚLNÍK
Přišli: Lelek, Kettner (hostování z Neratovic), Procházka (hostování z V. Borku), Tomášek (hostování z Ovčár), Chytil, Dvorný (z dorostu).
Odešli: Voljanskij, Rubeš (konec hostování z Ovčár).
Příprava: Litoměřice 3:12, Hrobce 4:1, VOŠ Roudnice 2:0, Štětí 1:3, Bezděkov 6:2; Vysoká 6:3, V. Borek 3:2; Mšeno 1:3, Veltrusy 1:4.

SOKOL ZÁRYBY
Přišli: Hruška (hostování), další hráči v jednání.
Odešli: nikdo.
Příprava: Kostelní Hlavno 1:3, Brandýs 1:2, Zápy B 0:2.

VITANA BYŠICE
Přišli: Fryk (Kr. Vrutice), Szen (Čečelice), Kolínský (návrat z FC Mělník), Hudec, Svačina (návrat z Čečelic).
Odešli: Jindřich (konec hostování z Dynama Nelahozeves), Dvorný (konec hostování ze Mšena), Novák (konec hostování z FC Mělník).
Příprava: z 8 zápasů 5 vítězných – Benátky n. J., TJ Kyje, FK Brandýs n. L., Kly A, SK D. Chabry, 3 porážky – Klecany, Sadská, Střížkov B.

TJ ŘEPÍN
Přišli: T. Skopka (Vysoká), Šonský (Neratovice), Štrombach (návrat z V. Borku).
Odešli: Novák (konec hostování z Kr. Vrutice, nyní Luštěnice), Kinzl (Nebužely).
Příprava: Ostrá 2:3, Kralupy 1901 2:0, Poříčany 5:3.

SK LABSKÝ KOSTELEC
Přišli: Šimek (Brandýs), Skorkovský (Brázdim), Urban, Slavík (Bohemians), Damjanič (Ďáblice), Voštiar (Dobřejovice).
Odešli: Nezbeda (?), Hruška (Lobkovice), Koš (FC Mělník), několik hráčů do béčka.
Příprava: v 7 zápasech bilance 5 – 1 – 1, Ďáblice 4:3, Zeleneč 2:1 Admira 8 B 2:1, Veleň 4:0, Brandýs 1:2, Praga 2:2.

FC MĚLNÍK
Přišli: u nás trénují, máme o něj zájem – Slimařík (Pšovka), Elogeli (V. Borek), Temiak (Tišice), Koš (Kostelec); nově budou k dispozici: M. Vernek, Douděra (po zranění); obnovení činnosti: Kiš, Hakl, Antonín, J. Vernek, Balvan, Roušal, Gabčo st.
Odešli: Kolínský (konec hostování z Byšic), Hoffmann (konec hostování z Neratovic), Blahut (konec hostování z Lobkovic); zatím nebudou k dispozici – Jiskra (Rakousko) Žaba, Škrabal (z osobních důvodů), Baha (Tunis).
Příprava: Libotenice 5:5, Kralupy 1901 2:1, H. Beřkovice 4:3, Doksy 2:4, V. Borek 4:4, Dyn. Nelahozeves 0:2.

FK VYSOKÁ
Přišli: Pražák (návrat z Libiše), Fidrant (návrat z FC Mělník), Šimandl (hostování z Neratovic), Nechvátal, Kupka, Vodička (z dorostu).
Odešli: T. Skopka (Řepín), Štauber (Vehlovice), Štolba (Mšeno), Tříška, Zárybnický, Tichota (všichni konec hostování).
Příprava: Pšovka 3:6, Hořín 3:2, Libochovice 2:2, Mšeno 2:2, Libiš B 4:0.

DYNAMO NELAHOZEVES
Přišli: Lorenc (hostování z Loučeně), Kaišev (hostování z Kostelce u Křížků), Jindřich (návrat z Byšic), Miler (návrat z Veltrus), Krejza (přestup z Litoměřic).
Odešli: Pekárek (hostování ve Velvarech).
Příprava: Všestudy 6:1, Kralupy 1901 3:2, Vojkovice 4:1, FC Mělník 2:0.

KAREL HORŇÁK, LUBOŠ KURZWEIL

Autor: Redakce

25.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 25 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví Cestmistr. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - praxe v oboru dopravních staveb výhodou, - psychická odolnost, časová flexibilita, - možnost prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou, Kontakt: životopisy zasílejte e-mailem. Pracoviště: Zkp kladno, s.r.o. - mělník, Na Průhoně, č.p. 3320, 276 01 Mělník 1. Informace: Otto Zach, .

Management - Management Vedoucí 35 000 Kč

Ostatní řídící pracovníci Projektový manažer. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Předpokládaná náplň práce:, - zodpovědnost za přípravné a koordinační práce při podávání žádostí o granty ve spolupráci s administrátorem a ekonomem, - průběžné hodnocení rizik realizace projektu/grantů včetně plánu eliminace , - spolupráce a komunikace s vědeckými pracovníky vč. případných zahr. partnerů, komunikace s poskytovateli dotací vč. zpracování a kompletace průběžných zpráv a žádostí o změny , - koordinace činností souvisejících s vypsáním veřejných zakázek na dodávky a služby v rámci řešených projektů (realizuje externí firma), - monitorování plnění stanovených cílů projektů , - vytvoření a vedení grantového oddělení, Požadavky:, - schopnost rychle se orientovat v nové problematice, - vysoké pracovní nasazení, flexibilita, analytické schopnosti, odolnost vůči stresu, orientaci na výsledky, velmi dobré organizační a komunikační schopnosti, schopnost logického a systematického uvažování, schopnost samostatně plnit úkoly ve stanovených termínech, aktivní spolupráce v týmu a vedení týmu, Výhodou:, - znalost a zkušenosti s prací v problematice EU fondů, - orientace ve sféře podpory výzkumu, vývoje a inovací, příp. vzdělávání, - zkušenost s vedením malého týmu lidí, - orientace v zákonu o veřejných zakázkách, - znalost nástrojů řízení MS Project nebo MS SharePoint, Motivační dopis a CV zasílejte na. Pracoviště: Ústav živočišné fyziologie a genetiky av čr, v.v.i., Rumburská, č.p. 89, 277 21 Liběchov. Informace: Jana Brandelová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí dopravy 22 000 Kč

Vedoucí úředníků v logistice Vedoucí expedice. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme vedoucího skladu-expedice na HPP,jednosměnný provoz.Požadujeme ŘP skupiny "B",práci s PC,zkušenosti s řízením menšího kolektivu výhodou.Stručné CV zasílejte na adresu hcsparts@hcsparts.cz,vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.. Pracoviště: H.c.s., spol. s r.o., Mělnická, č.p. 158, 277 15 Tišice. Informace: , .

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Dělníci do výroby plastových oken. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, spolehlivost, aktivní přístup k práci, flexibilita, dobrý zdravotní stav - fyzická zátěž, rizikové prostředí (hluk, vibrace), Nabízíme: příspěvek na stravování, Kontakt: telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: W - plast.cz s.r.o., Palackého, č.p. 607, 277 46 Veltrusy. Informace: Martina Zedníčková, +420 566 697 161.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 19.–20. května 2018

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu

Ilustrační foto

Po hledaných školačkách pátrá pražská policie i v Kladně a Nymburce

Návrhu na vstup do vlády dala středočeská ČSSD tři jedničky

Střední Čechy – Na rozdíl od sociálních demokratů z Ústecka, jejichž představitelé se vyslovili proti účasti své strany v připravované vládě, středočeská organizace ČSSD vládní angažmá podporuje. V sobotu to ukázalo hlasování na krajské konferenci v Kladně. V tamější Vašatově ulici získala varianta vstupu do vlády výraznou podporu. Souhlas vyjádřený třemi jedničkami.

Jazzovou zahradou v Libiši zněly country tóny

Libiš - Country festival v Jazzové zahradě na Staré štaci již osmým rokem přivítal velké množství diváků a posluchačů kvalitní country hudby.

OBRAZEM: Sólisté opery zpívali v Obříství Prodanou nevěstu

Obříství - Slavnostní otevření jarní sezóny v Památníku Bedřicha Smetany bylo úžasným kulturním zážitkem tohoto víkendu. Slavnost se konala v areálu usedlosti Lamberk, kde je muzeum Bedřicha Smetany.

OBRAZEM: Pochodníci vyšli do Prčic také z Olbramovic

Olbramovice/Sedlec-Prčice - Pochod Praha-Prčice se v sobotu 19. května konal již po padesáté třetí. Pochodníci si mohli vybrat z osmi tras, které startovaly na Benešovsku. Děti zahájily svůj pochod ve Voticích, vozíčkáři začali v Miličíně a dospělí vyšli třeba z Týnce nad Sázavou nebo Olbramovic. Ti, kteří putovali do Sedlce-Prčice právě z Olbramovic, ušli celkem 35 kilometrů. Jejich kroky vedly z této obce do Otradovic a dál až do Přestavlk na Příbramsku.

MS HOKEJ 2018 - AKTUÁLNÍ ZÁPASY

15.05 (20:15) Lotyšsko - Dánsko
15.05 (20:15) Rusko - Švédsko
17.05 (16:15) USA - Česko
17.05 (16:15) Rusko - Kanada
17.05 (20:15) Švédsko - Lotyšsko
17.05 (20:15) Finsko - Švýcarsko
19.05 (15:15) Švédsko - USA
19.05 (19:15) Kanada - Švýcarsko
20.05 (15:45) USA - Kanada
20.05 (20:15) Švédsko - Švýcarsko
DALŠÍ ZÁPASY❯❯

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT