Mělník propadl v Rejšicích, byť se zdá, že domácí přišli s finišem v boji o postup až „s křížkem po funuse". Dobrý začátek, horší konec – tak by se dala charakterizovat partie Byšic v Rožďalovicích. Jisté je, že dva body, o které Vitana obrala domácí tým, se v konečném účtování mohou hodit podobně ohrožené Vysoké. Střetnutí Lány – Dynamo (skupina A), Pěčice – Lužec a Řepín – Záryby (B) byla odložena pro nezpůsobilý terén.

Mělnická Pšovka zažívá v posledních zápasech nebývalý vzestup. Po pětibrankovém „nákladu" z Dolního Bousova se svěřenci Libora Tomáška dokázali náležitě „otřepat". Nejprve na domácím pažitu vyprovodili čtyřbrankovým přídělem lužecký Eletis a o týden později si za totožnou výhru – opět s nulou – přivezli plný bodový zisk i ze hřiště ještě v úvodu jara ambiciózních Milovic. Proto jejich utkání s FK Dobrovice B, vedoucím celkem skupiny B, slibovalo velké naděje. A dlužno podotknout, že očekávání nebylo přehnané a bylo bezezbytku naplněno. Na oba týmy vzhledem k předcházejícímu počasí čekal velmi těžký terén, který dobrému fotbalu příliš nepřál. Lépe se s ním nakonec popasovali domácí, přestože hostující celek měl na place dvojici hráčů (Mrvík, Jiránek) z širšího kádru áčka, ale ani tato skutečnost vedoucímu celku tabulky nakonec nebyla nic platná.

Rejšice si otevřely střelnici

Navzdory namoklému terénu předváděly domácí Rejšice v souboji s mělnickým FC líbivý fotbal. Hosté zlobili pouze na začátku, hlavně pohyblivý Žaba. Se silami však Mělník vydržel jen v první dvacetiminutovce. Poté domácí spustili gólový brankostroj, který se do přestávky zakulatil na pět zásahů. Rejšickému galapředstavení se výbornými zákroky postavil mělnický gólman Zavadil, ale ani on na vše nestačil. Ani po přestávce neměly Rejšice s Mělníkem žádné slitování. Gól si chtěl dát každý, a tak se v rejšické obraně občas otevřela okénka. Dvakrát se objevil před Tvarohem sám Gabčo. Poprvé domácí brankář ještě udržel naději na nulu na svém kontě, ale druhý pokus po narážečce už matador hostí odrazem od zadní tyče proměnil.

Vitana sahala po výhře

Byšice (už bez sestupových starostí) přijely do Rožďalovic v dobré pohodě, kterou navíc umocnil rychlý gól Korfa, který už v 8. minutě otevřel skóre. Když pak na konci první půlhodinky přidal Manžel druhý zásah, zdálo se, že si Vitana v pohodě dojde pro tři body. Jenže domácí, nad nimiž visí aktuální hrozba sestupu, se po poločase zvedli a zvýšenou bojovností se jim podařilo alespoň srovnat skóre.

Probuzení Vysoké přišlo po pauze

V jediném nedělním utkání ve skupině B domácí Vysoká potřebovala v zápase s Kostelcem nutně bodovat, neboť jakákoli ztráta by se rovnala reálné hrozbě sestupu. Aktéři nedělního derby s ohledem na současné rozmary počasí našli na Vysoké pečlivě připravenou hrací plochu, která se stala svědkem bojovného utkání, které okořenilo hned sedm branek.

Po počátečním oťukávání se dříve rozkoukali hosté, jejichž hra slavila úspěch po osmi minutách. Akci Subiče a Urbana zakončoval přesným lobem přes Chaloupku mladík Hájek. Domácí prestiž zachraňoval Trutnovský, který si po dvou nevydařených pokusech spravil chuť gólovou hlavičkou v 16. minutě a pohotově srovnal skóre. Nicméně Kostelec byl v lepší herní pohodě a dobrou kombinací rozebíral především střed domácí zálohy. Nebylo tak divu, že po úniku Hájka a střelu Subiče šli hosté díky domácímu nedůrazu znovu do vedení. Na tomto stavu nic nezměnila ani skutečnost, že v poslední minutě před přestávkou domácí Míč trefil Polmanovu tyč.

Po změně stran domácí – snad pod vlivem poločasové trenérovy „koupele" – se do Kostelce pustili s daleko větší vervou a brzy – během necelých dvou minut – otočili skóre ve svůj prospěch. Ač šance domácích na pojištění náskoku přicházely jedna za druhou, ani jeden z jejich plejerů nebyl schopen uklidit balón za Polmanova záda. Povedlo se to až pět minut před koncem Míčovi, který dorazil do branky přesný centr Martina Skopky. Kostelec vzápětí snížil, ale na další změnu skóre už neměl čas.

SKUPINA A

Lány – Dynamo odloženo pro nezpůsobilý terén.

SKUPINA B

Pšovka – Dobrovice B 2:0 (0:0). Branky: 72. Dvorný, 80. Šimandl. Rozhodčí: M. Dolenský. Pšovka: Procházka – Žižka, Grabmüller, Drápal, Olšiak – Šťástka (75. Hakl), Chytil, Bárta, Šimandl (88. Voleman) – Dvorný (83. Netolický), Le­lek.

Vysoká – Kostelec 4:3 (1:2). Branky: 57. a 85. Míč, 16. Trutnovský, 55. L. Temiak – 8. Hájek, 38. Subič, 88. Pajkrt. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 3:1. Diváci: 90. Vysoká: Chaloupka – Štolba (82. Zeman), M. Skopka, Volf, Sankot – L. Temiak (69. Vavřina), Fidrant, K. Temiak, Pražák – Míč, Trutnovský. Kostelec: Polman – Vostřel, Ondráček, Klíma, Hrubý – Doubek, Novák, Šimek, Urban – Subič, Hájek (77. Pajkrt).

Rožďalovice – Byšice 2:2 (0:2). Branky: Mašinda, Hoffman – Korf, Manžel. Rozhodčí: L. Hájek. ŽK: 1:1. Byšice: Schneider – Resl – Mihalík, Kadlec – Lauda, Čurda, Dvorný, Kmoch, Novák – Manžel, Korf (46. Čermák).

Rejšice – FC Mělník 8:1 (5:0). Branky: Menčík 2, Falta 2, Bělík, Kučera, Malík, Kopecký – Gabčo. Rozhodčí: Brožek, bez karet. Mělník: Zavadil – Moravec (46. Kasal), Zejda, Jiskra, J. Vernek – Elogeli, Jonák, Žaba, Chorvát (46. Roušal) – M. Vernek (70. J. Douděra), Gabčo.

Řepín – Záryby a Pěčice – Lužec odloženo pro nezpůsobilý terén.

KAREL HORŇÁK