Už jen pět kol zbývá do konce nejnižší krajské soutěže a začínají se „dít věci". Kdo by předem řekl, že do vítězného konce dovede zápasy celá trojice nejvíce ohrožených – tedy Záryb, Kosmonos a Kosořic. Zatímco Záryby si v domácím utkání poradily se Řepínem, Kosmonosy přehrály Pšovku a mělnický FC zaskočily Kosořice dokonce na jeho stadionu. Byšice v souboji s druhými Rejšicemi sahaly po další výhře, ale tříbodový zisk utekl mezi prsty neproměněnou penaltou a také smůlovatým „vlastencem". Vysoká pokračuje v jarním „laufu" a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby jí sudí na hřišti vedoucích Pěčic uznali aspoň jednu ze dvou podle hostí regulérních branek. Kostelec začal v Bělé nadmíru úspěšně, ale po přestávce hostům úplně došel dech.

Byšická nabídka na remízu

Proti druhým Rejšicím to Vitana neměla jednoduché, nicméně přesto šla do dvoubrankového vedení. Úspěšným střelcem byl v obou případech Lauda. V 61. minutě mohlo být pro domácí ještě veseleji. Za faul v pokutovém území nařídil sudí penaltu a navíc hostům vyloučil Putoríka. Jurčovského pokus však rejšický Beran vychytal, a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment zápasu. Aby toho pro Vitanu nebylo málo, deset minut před koncem Rejšice vyrovnaly, když posledním, kdo se dotkl míče, byl domácí stoper Jindřich. Své místo určení nenašly ani dvě domácí šance v závěru. Hosté byli rádi aspoň za bod.

Mělník v totálním útlumu?

Tým z mělnického Podolí obchází černá můra, už čtyři kola nebodoval při hrozivém skóre 1:6. Přitom na začátku jeho souboje s ohroženými Kosořicemi pro domácí nevypadal špatně. Mělničtí hýřili pohybem, do hry se dostávali dlouhými míči, ale bez gólového efektu. Na konci první čtvrthodiny uhodilo na druhé straně a hosté šli do vedení. Po půlhodině vyrovnal Žaba po opakovaném pokutovém kopu a zdálo se, že domácí půjdou za výhrou. Opak však byl pravdou, Kosořice ještě do přestávky strhly vedení na svou stranu. Snaha Mělníka o zvrat nedošla ve druhém poločase naplnění, a tak si Kosořice odvážejí tříbodovou prémii za nečekanou výhru.

Záryby dosud žijí…

Pro tým kouče Babováka je každý zápas soubojem o přežití. Také do Řepína se jeho svěřenci pustili s velkou chutí, ale skóre se měnilo až po změně stran. To už hráli hosté o deseti bez gólmana Luďka Štrupla, který uviděl červený kartónek za faul na Popelku ještě před pokutovým územím. Do branky musel dorostenec Borovička a z pole byl stažen Bláha.

Zklamání „made in Pšovka"

Že se ohrožené Kosmonosy „chytí" zrovna na mělnické Pšovce, to před zápasem čekal málokdo. Domácí šli do vedení už po pěti minutách, Pšovka vyrovnala z penalty. Rozhodující gól vstřelil domácí kanonýr Keszeg. Ačkoli hosté měli opticky víc ze hry, nepodařilo se jim vytvořit téměř žádné šance a podobně jako v domácím zápase s Kostelcem soupeře nedokázali překvapit.

Dva regulérní góly Vysoké

Na horkou půdu do Pěčic vyrazila Vysoká a dlužno hned v úvodu konstatovat, že bez bázně a hany. Do přestávky hosté udrželi čisté konto. Po pauze hráli po větru a dařilo se jim. „Dali jsme dvě naprosto regulérní branky," zlobil se Václav Řízek, trenér Vysoké, „které však úplně nepochopitelně nebyly uznány pro ofsajd. Ovšem i tak je remíza na hřišti prvního týmu naší výhrou."

Totální kolaps po přestávce

Kostelec začal v Bělé fotbalem „z jiné planety" a po 14 minutách vedl 2:0 (!). Hosté byli v euforii, navíc Pajkrt šel sám na bránu, ale nedal. A hosté mohli litovat. Po přestávce už na place existoval jediný tým – domácí, kteří Kostelec dokonale rozebrali po výkonu, kterému hosté nedokázali žádným způsobem čelit.

Ohlasy ze zápasů v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!

Skupina A

Lužec – Velvary 1:2 (0:0)
Branky: 89. Levý – 56. Velčovský, 64. Pekárek. Rozhodčí: Asník. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Lužec: Prislupský – Šára, M. Kučaba, D. Tauchman, Špánek – Uher (68. Roučka), M. Tauchman, Stejskal, J. Kučaba (52. Miklušák) – Levý, Merta.

Skupina B

Záryby – Řepín 2:1 (0:0)
Branky: 55. Mareček, 75. Mikšovský z PK – 85. Zb. Štrupl. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 2:2. ČK: 40. L. Štrupl (Ř). Záryby: Hádek – Tesař, Mikšovský, Hallík, Urban – Mareček, Pech, Dušička, F. Valentin – Popelka (80. Záhora), Krajíček (46. V. Valentin). Řepín: L. Štrupl – Slepička, Dvořák, Merz, Wurm – Salač (46. Prejza), Novák (70. Černý), Horník, Bláha (40. Borovička) – Paloušek, Zb. Štrupl.

FC Mělník – Kosořice 1:2 (1:2)
Branky: 25. Žaba z PK – 16. Grus, 43. Sabol. Rozhodčí: Žaloudek. Diváci: 10. Mělník: Manžel – Kolínský, Zejda (75. Kiš), Veltruský, Škrabal – Jonák (55. Kasal), Jiskra, Žaba, Miřatský – Šmíd, Blahut.

Pěčice – Vysoká 0:0
Rozhodčí: M. Macháček. Vysoká: Chaloupka – R. Finkous, Volf, M. Skopka, Sankot – Řízek (60. Rolenc), Tříška, Vála, Pešan (90. Štolba) – Trutnovský, T. Skopka (84. Tichota).

Kosmonosy – Pšovka 2:1 (1:1)
Branky: 5. Klepáč, 70. Keszeg – 15. Pokorný z PK. Rozhodčí: Richtár. Diváci: 50. Pšovka: Staněk – Žižka (30. Dvorný), Olšiak, Cemper, Šesták – Drápal, Chytil, Rubeš, Grabmüller – Voljanskij, Pokorný.

Bělá – Kostelec 5:2 (0:2)
Branky: 57. a 86. Toman, 62. Arient, 70. Dlask, 76. Fischer – 8. Chvátal, 14. Nezbeda. Rozhodčí: Kalík. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Kostelec: Polman – Moc, Ondráček, Hubáček, Melounek – Vostřel, Nezbeda, Máca (80. Brodňanský), Kiršner – Pajkrt, Chvátal.

Byšice – Rejšice 2:2 (2:1)
Branky: 14. a 29. Lauda – 45. Falta, 81. vlastní (Jindřich). Rozhodčí: Fejfar. ČK: 61. Putorík (R). ŽK: 2:1. Byšice: Schneider – Čurda – Resl, Jindřich – Čermák (49. Korf), Jurčovský, Dvorný, Beneš – Lauda, Menčl, Novák (75. Koutný).

KAREL HORŇÁK