Do postupového finále se nedostalo žádné mužstvo z Mělnicka, protože v předposledním kole Vysoká promarnila své šance v neúspěšné přestřelce v Byšicích a Pšovka ztratila reálnou možnost bojovat o postup v nastaveném čase v Zárybech. V posledním zvonění tak šlo především o to, zda Lužec zvládne ve skupině A svůj boj o zachování nejnižší krajské soutěže i pro příští ročník.

A přestože si Eletis zajel do Doks pro patnáctou porážku v soutěži, nakonec se zachránil. Přispěly k tomu postupující Velvary, které nadělily „búra" Branovu, největšímu lužeckému konkurentovi v sestupovém boji. „Po celý zápas v Doksech se nám dařilo držet bezbrankové skóre," chválil svůj tým klubový prezident Vladimír Tauchman. „Dva góly, které rozhodly o naší porážce, jsme dostali v 89. a 92. minutě."

O setrvání Lužce v soutěži tak rozhodl jediný bodík, což jistě potěšilo také v okresním přeboru předposlední Novou Ves, která se tak zachránila.

Ještě daleko zamotanější byl boj o postup z B skupiny I. B třídy, do kterého bylo před posledním kolem zainteresováno hned pět týmů, i když každý s různými vyhlídkami. Radost nakonec vypukla v Luštěnicích. Jejich výhra 2:1 ve Vysoké se po senzačním vítězství Pěčic v Rejšicích (3:0) ukázala jako postupová.

Do zápasu přitom vstoupili lépe hráči Vysoké, kteří šli už ve třetí minutě do vedení. Ovšem hosté brzy srovnali skóre i obraz hry. „Luštěnice hrály téměř celý zápas po červené kartě o deseti, ale na place to moc znát nebylo," posteskl si domácí kouč Václav Řízek. „Přestože jsme měli dostatek šancí (například Tříška trefil tyč), soupeř otočil výsledek."

Teoretickou šanci na prvenství měla také Pšovka, která naplnila přání rozloučit se sezonou vítězstvím, když si doma poradila s Dolním Bousovem. K jejímu postupu by ovšem ještě musely vedle Rejšic prohrát také Luštěnice a Bělá nevyhrát v nedělní dohrávce s FC Mělník.

KAREL HORŇÁK