Derby Řepína s FC Mělník mělo při fotbalové kvalitě bojovný průběh. Domácí rozhodli zápas dvěma góly dua z lavičky (Černý, Zbyněk Štrupl) až ve druhé fázi druhé půle. Mělničtí, ač dvakrát vyrovnávali skóre, nakonec zůstali na štítě.

Velmi cenné výhry dosáhla Vysoká, která v domácím prostředí zdolala rezervu Dobrovice, v té době vedoucí tým skupiny. Domácí se pustili do svého, v tabulce mnohem lépe postaveného soupeře bez bázně a už po čtvrthodince vedli, když Rolenc po úniku z pravého křídla křížnou střelou k tyči překvapil hostujícího gólmana. Domácí útočník mohl těsně před přestávkou zvýšit vedení, ale tentokrát vytáhl soupeřův brankář excelentní zákrok a Rolencovu střelu ze čtyř metrů kryl.

„Navázali jsme na kvalitní výkon z utkání v Mělníku," hodnotil svůj tým domácí kormidelník Václav Řízek. „Sedmdesát minut jsme s kvalitním soupeřem dokázali držet krok a zaslouženě jsme vedli. Závěr patřil Dobrovici, která stačila pět minut před koncem jen snížit, když předtím některé slibné akce nedotáhla do konce. Cenná výhra nad předním týmem skupiny nám však nedává pro jarní odvety více klidu. Pohled na tabulku je všeříkající, na jaře půjde o každý bod."

V nevýrazných výkonech pokračovala Pšovka, která na domácím trávníku jasně prohrála s Milovicemi a její předposlední příčka věští pro jaro boj o holé přežití.

V tvrdém zápase dvou kandidátů na poslední příčky, v němž Pěčice hostily Záryby, branka nepadla. Získaný bod je úspěchem hostů, kteří však sahali i po výhře. Utkání moc krásy nepobralo. V první půli byli domácí aktivnější, ale radost z gólu jim při několika šancích sebral zárybský gólman Hádek. Po změně stran si hosté, jejichž věkový průměr značně převyšoval domácí tým, vypracovali několik dobrých šancí. Gólem však neskončila žádná, byť ta z 81. minuty po úspěchu přímo volala. Růžička však přihrávku Františka Valentina nasměroval jen do pěčického břevna. Neúspěšná byla i jeho následná hlavička po rohovém kopu Hrušky.

„Bod ze soupeřova hřiště je cenný, ale tady jsme měli vyhrát," mínil zárybský trenér Miroslav Babovák, kterému se nelíbil metr sudího Kosiny vůči jeho týmu. Pěčický trenér Miroslav Vlk byl zklamaný: „Podali jsme špatný výkon. Ač proti nám stál soupeř v průměru o deset let starší, nedokázali jsme ho přehrát a nakonec jsme mohli i prohrát."

Podzimní účet byl tedy uzavřen, ale zdá se, že kromě Řepína, jehož pozice se zdá stabilní, si zbylé mělnické týmy prožijí opravdu bouřlivé jaro. Před jarním pokračováním slovy Voskovce a Wericha určitě platí: „Nikdo nemá míti nic za definitivní…"

Řepín – FC Mělník 4:2 (2:1). Branky: 4. Merz, 21. T. Skopka, 70. Černý, 77. Paloušek – 16. M. Vernek z PK, 60. Hakl. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 3:5. Diváci: 100. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Dvořák, Wurm, Horník – Salač (80. Šonský), Paloušek, Kratochvíl, Merz – T. Skopka (73. Zb. Štrupl), Štrombach (59. Černý). FC Mělník: Zdeněk – Veltruský, Zejda, Temiak, Šmíd – Kasal (30. Priatka), Jonák, Elogeli, Antonín – Hakl, M. Vernek (80 Slimařík).

Vysoká – Dobrovice B 2:1 (1:0). Branky: 14. Rolenc, 50. Trutnovský – 85. Bulíř. Rozhodčí: J. Koleček. ŽK: 3:0. Vysoká: Chaloupka – Finkous, Volf, M. Skopka, Zeman (90. Tott) – Pešan (78. Synek), Šimandl, Vála, Pražák – Trutnovský, Rolenc (89. Sankot).

Pšovka – Milovice 1:4 (0:2). Branky: 75. Bárta – 8. a 30. Beneš, 47. Magada, 57. Galovič. Rozhodčí: Rybka. Pšovka: Staněk – Drápal, Bárta, Vlasák, Olšiak – Žižka, Chytil, Grabmüller, Lelek – Pokorný (70. Růžička), Dvorný.

Pěčice – Záryby 0:0. Rozhodčí: Soběslav. ČK: 70. Tesař (Z). ŽK: 2:4. Záryby: Hádek – Urban, Hruška, Hallík, V. Valentin (50. Růžička) – Tesař, Mikšovský, F. Valentin, Mareček – Babovák, Schütz (25. Záhora).