Zajímavý zápas viděl nový areál v Horních Počaplech, kde změřily své síly celky Byšic a Dynama Nelahozeves. „Byl to vyrovnaný zápas, v němž nás Dynamo předčilo v proměňování šancí," hodnotil porážku 2:6 byšický kouč Tomáš Pšenička. „V obranné činnosti jsme nebyli důslední, za což nás soupeř trestal."

Jeho protějšek Daniel Kaplan si pochvaloval zejména skutečnost, že se nezranil nikdo z jeho svěřenců. „Do týmu dobře zapadli i oba novicové – Strazzer a Doubek," uzavřel Kaplan.

Dolní Chabry v čele s internacionálem Šmicerem se představily v Zárybech, kde obdržely devítigólovou „výslužku" (9:2). Nicméně domácí trenér František Vítů byl v hodnocení zápasu opatrný: „Sice jsme vysoko vyhráli, což mne moc potěšilo, ale vítězství nechci vůbec přeceňovat. Beru ho jako dobré povzbuzení do úvodního mistráku s Vysokou."

Na roudnické umělce Pšovka „spláchla" výrazným poměrem 6:0 Rovné, po podzimu jedenáctý tým skupiny B severočeské I. B třídy, a vyslala před mělnickým derby pro FC jasnou vizitku. „S naší hrou jsem byl docela spokojený," podotkl po zápase trenér Pšovky Libor Tomášek. „Na derby s FC se těšíme, i když se zatím neví, zda se bude hrát na trávě či na umělce."

FC Mělník odehrál svůj zápas na své umělce proti Kropáčově Vrutici, jejíž branku hájil Manžel, ještě na podzim gólman FC. „Stále ještě nejsme kompletní," litoval mělnický kouč Željko Filipovič, „ale zápas rozhodně splnil svůj účel. Už do derby chystáme dvě posily." Jaké, to neprozradil…

Řepín v souboji se Sadskou, účastníkem I. B třídy skupiny C, našel azyl na trávě v Lipníku, a rozhodně napravil dojem z minula – remizoval 2:2. „Na zmrzlém trávníku měly oba týmy ztížený pohyb," hodnotil utkání řepínský trenér Ladislav Werner. „Také proto zůstaly na obou stranách neproměněné šance."

Drtivou porážku si přivezla Vysoká z pražské umělky v Újezdě. „Kunická rezerva předváděla rychlý a líbivý fotbal," konstatoval Václav Řízek, trenér Vysoké, „a jednoznačně nás přehrála. V nedělním souboji s Velkým Borkem (0:2) jsme nechali několik hráčů odpočívat."

Ďáblice, bývalý tým kosteleckého trenéra Jaroslava Strnada, si proti jeho současným svěřencům s chutí zastřílel a vyhrál 5:1. „Soupeř, který usiluje o postup do pražského přeboru, byl jednoznačně nejkvalitnějším týmem naší zimní přípravy," hodnotil zápas Strnad. „Máme už jen týden na odstranění nedostatků."

Spokojený s výkonem svých svěřencům ve vítězném zápase (3:1) s „přeborovým" Mšenem byl lužecký kouč Pavel Hrdlík. „Přes kluzký terén to byl oboustranně dobrý zápas, který jako generálka na mistrák v Kostelci rozhodně splnil svůj účel."

Byšice – D. Nelahozeves 2:6 (0:4). Branky: Krejza 2, Strazzer 2, Shetinin, Vrábel – Kadlec, Čurda. Hráno v Horních Počaplech.
Záryby – D. Chabry 9:2 (5:1). Branky Záryb: F. Valentin 3, Tesař 3, Schütz 2, Mareček.
Pšovka – Rovné 6:0 (2:0). Branky: Dvorný 4, Pokorný, Lelek, hráno na UMT v Roudnici.
FC Mělník – Krop. Vrutice 2:2 (2:2). Branky domácích: M. Vernek, Mráz. Hráno na UMT Mělník.
Řepín – Sadská 1:1 (0:0). Branka Řepína: Štrombach. Hráno v Lipníku.
Kostelec – Ďáblice 1:5 (1:2). Branka Kostelce: Hrubý.
Vysoká – Kunice B 1:11 (1:7). Branka Vysoké: Rolenc. Hráno na UMT v Praze – Újezdě.
Vysoká – V. Borek 0:2 (0:2). Branky: Hángoc, Morávek. Hráno ve Vehlovicích.
Lužec – Mšeno 3:1 (1:0). Branky: Uher 2, M. Kučaba – Závěšický. Hráno v Horních Počaplech.

KAREL HORŇÁK