Na hřišti outsidera, kde stejně jako před rokem končili spanilou jízdu podzimní částí III. A třídy, totiž po ospalém výkonu prohráli první poločas.
Do toho druhého už ale hosté nastoupili jako vyměnění, pěti góly tentokrát jakékoli překvapení na svůj účet razantně odmítli a zůstali v čele skupiny s dvoubodovým náskokem na Neratovice B a Horní Počaply.

Oba nejbližší pronásledovatelé lídra o víkendu rovněž nezaváhali. O poznání těžší pozici než Počaply na hřišti Lotosu (1:6) měla neratovická rezerva, která uhájila své postavení v přímém souboji s Mlékojedy (2:0).

Na těžkém terénu neratovického hlavního hřiště hosty načal nedlouho před poločasem kanonýr Gerencsery, který skóroval v osmém utkání v řadě.
Naděje Mlékojed na vyrovnání pak definitivně uhasla pět minut před koncem po zásahu Jůzy.

„Zasloužená výhra domácích. Byli rychlejší na míči a lepší ve hře jeden na jednoho. Nám citelně chyběl mozek zálohy Pepa Bendl. Celkově to nebylo moc ke koukání, spíše boj než fotbalová krása, ale před solidní návštěvou,“ shrnul zápas hostující Jaroslav Hejsek, který si pochvaloval téměř domácí prostředí vytvořené příznivci Mlékojed.

Pátý Liběchov také v Řepíně (1:3) potvrdil, že se mu letos na hřištích soupeřů daří. Na první gól hostí ještě domácí odpověděli, na druhý už ne, protože nabídku v podobě nařízené penalty nevyužili. Ve druhém poločase hosté přidali ještě třetí gól. Smolařem zápasu se stal jediný domácí střelec Radek Černý, který po střetu s hostujícím brankářem Dudou odjel s pochroumaným kotníkem do nemocnice.

Pozici v lepší polovině tabulky si bodovými zisky na hřištích soupeřů upevnily i Čečelicea Kly, za kterými tak v tabulce zeje šestibodová propast.

Do společnosti tří dvanáctibodových mužstev se dostalo béčko Záryb, které doma proti dalšímu z nich, Vehlovicím, rozhodlo dvěma góly ještě během neurovnaného prvního poločasu. Po změně stran, kdy se hra domácích výrazně zlepšila, už paradoxně žádná z šancí v síti neskončila.

Trenér vítězů František Šindelář byl spokojený se třemi body, s předvedenou hrou už méně. „Nervozita se nám lepila na paty. Ve druhé půli jsme se konečně herně uklidnili, ale stále pohrdáme využíváním vyložených šancí,“ řekl a upozornilna to, že v domácím útoku nastoupili hned dva brankáři, ten „áčkový“ Kvasnička se dokonce zapsal mezi úspěšné střelce.

„Celý zápas, ke kterému jsme jeli oslabeni o čtyři hráče základní sestavy, jsme spíše jen bránili a vytvořili si pouze dvě situace, které se daly nazvat gólové, takže domácí tentokrát zvítězili zaslouženě,“ dodal hostující sekretář Pavel Kroužecký.

13. kolo: Všetaty – V. Borek 1:5 (1:0) Sůra – Morávek 2, Kubina, Vavřina, O. Mihalík, Tišice B - Čečelice 1:2 (0:2) Pečuk – Kábrt, Čermák, Řepín B - Liběchov 1:3 (1:2) R. Černý – Veselý, Hángoc, Hladký, Neratovice B - Mlékojedy 2:0 (1:0) Gerencsery, Jůza, Dřísy – Kly 0:0, Záryby B - Vehlovice 2:0 (2:0) Kvasnička, Merta, Lotos – H. Počaply 1:6 (0:2) Štěpán – Grohman 3, Hanuš, Porš, Pelant.