Favorizovaní hosté prohrávali na hřišti Liazu 2:0, pak se sice kontaktní brankou do šatny vrátili do zápasu, další už ale nepřidali – na rozdíl od domácích. Ti svůj překvapivý zisk pečetili ještě dvakrát. „Rozlučka s podzimní částí se podařila jak na hřišti, tak i potom v klubovně," neskrýval nadšení sekretář domácích Pavel Kroužecký.

V hostujícím táboře naopak neměli příliš důvodů ke spokojenosti. Jejich ztráta na podzimního půlmistra, kterým jsou Kly, totiž čítá šest bodů. Kelští si pro další plný zisk zajeli do Záryb, kde je nesrazila ani ztráta dvoubrankového vedení v průběhu druhého poločasu. Vítězná trefa na 3:2 znamená pro tým trenéra Radimského stejný bodový zisk (33) jako v loňském poločase sezony. Zatímco před rokem ale byli na stejné úrovni i Počaply a Liběchov, tentokrát mají jeden bod k dobru na druhý Hořín.

Ten uhrál další vítězství ve Všetatech, kde rozhodl svým druhým gólem v úvodu druhého poločasu. V domácích byl pocit křivdy, že padl z ofsajdu, a tak se do té doby poměrně klidný zápas zvrtnul v místy nechutnou řež, ve které jen náhodou nepadla červená karta.

Zbylé týmy lepší poloviny tabulky už bodovaly naplno. Třetí zápas v řadě vyhrálo proti béčku Lobkovic mělnické Botafogo, které zažívá rekordní bodový podzim. Minulou domácí porážku odčinili Mlékojedští, kteří se proti Romě ocitli v problémech pouze v úvodu. To je ovšem podržel brankář Němec a hosté pak mohli dvěma góly ještě do přestávky rozhodnout.

Oba vítězné týmy v podzimní tabulce ještě může trumfnout béčko Velkého Borku, které se blýsklo čistou čtyřkou na hřišti Labského Kostelce a k dobru má ještě domácí dohrávku s Lobkovicemi. Do hlavní role zápasu řepínské rezervy s Čečelicemi se obsadil domácí Jakub Paloušek, který přitlačil hosty u dna tabulky čtyřmi přesnými zásahy, celkem Řepínští vyhráli 6:3, a udrželi se tak v kontaktu se středem tabulky.

13. kolo: Všetaty – Hořín 1:3 (1:1) Sůra – Polanský 2, P. Landsman, Kostelec B – V. Borek B 0:4 (0:2) Malák 2, Danihelka, D. Merta, Vehlovice – H. Počaply 4:1 (2:1) Nekuda 2, Chorvát, Líman – Suk, Roma – Mlékojedy 0:3 (0:2) Hejsek z PK, Němeček, Bendl, Záryby B – Kly 2:3 (0:1) Růžička, Blanár – Palanský 2, Lajn, Botafogo – Lobkovice B 2:0 (2:0) Janda 2 (1 z PK), Řepín B – Čečelice 6:3 (4:1) Paloušek 4, Goldstein, Labuť – Taclík, Sojka, Schachl.