„Povedlo se" to až čtvrtému lobkovickému béčku, které v derby přes Labe okusilo horkou půdu Mlékojed. Domácí zápas rozhodli v rekordně rychlé době. Všechny tři své góly vměstnali do pouhých čtyř úvodních minut. Jenže o to více času měli hosté na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali, což se nejzkušenějším z nich Fingerhutovi s Blahutem podařilo ještě do poločasu. Z utkání se tak rázem stalo drama. Další gól už ale nepadl, přestože domácí dohrávali podstatnou část druhého poločasu bez vyloučeného Jandy.

Výsledkem 3:2 ovládly zápas také Kly, které na svém hřišti přivítaly Všetaty. V až zbytečně nervózním duelu hosté drželi dlouho gólový krok, v úvodu dokonce vedli. Rozdílovou branku domácí nakonec vstřelili až chvilku před koncem. Po vzájemné potyčce domácího Sobotky s nejlepším střelcem soutěže Petrem Laudou dohrávaly oba týmy více než poločas v deseti.

Až do posledních minut se o vítězství strachovaly také Horní Počaply, které nakonec béčko Velkého Borku udolaly nejtěsnějším rozdílem 2:1. Domácí přitom vedli po čtvrthodině už 2:0. Hosté se ale zlepšili a začali domácím zatápět.

To od minulého kola vedoucí Hořín žádné nervy nepřipustil a hosty z Romy vyprovodil ze svého hřiště s debaklem 11:3.

Ve dvou případech se o víkendu body dělily. Vehlovice po čase zabodovaly v Zárybech. Ty ve druhém poločase smazaly těsný náskok, který si hosté vytvořili hned ze svého prvního kontru. Smírem (3:3) skončil také další duel mužstev ze spodní poloviny tabulky mezi béčky Řepína a Kostelce. Obě jedenáctky tak napodobily sobotní vzájemnou remízu svých prvních celků v I. B třídě.

Jediným týmem, který naplno uspěl venku, bylo Botafogo, jež po výsledku 3:1 prohloubilo výsledkovou krizi Čečelic.

8. kolo: Hořín – Roma 11:3 (5:1) P. Landsman 3, Žídek 2, Cífka 2, Kopáč, Žemlička, Polanský, Liška – J. Demeter, Sivák, Gabčo, Záryby B – Vehlovice 1:1 (0:1) Krajíček – Voleman, Kly – Všetaty 3:2 (1:1) Zavadil z PK, Hulička, Lajn – Sůra, Baloun, ČK: Sobotka – P. Lauda, H. Počaply – V. Borek B 2:1 (2:0) Šuta, Suk – O. Mihalík, Mlékojedy – Lobkovice B 3:2 (3:2) Dulík, Hejsek, Měřička – Fingerhut, Blahut, ČK: Janda (M.), Řepín B – Kostelec B 3:3 (1:0) Goldstein 2 (1 z PK), Štrombach – Doubek, Šimek, Říha, Čečelice – Botafogo 1:3 (1:1) Radomil – Růžička, Mikš, Šafránek.