Vedoucí Velký Borek jako jediný nepoznal hořkost porážky, pouze třikrát remizoval, ale ztráty z těchto zápasů byly z kategorie zbytečných a body mohou v konečném zúčtování chybět. Přesto patří mladý tým Borku k příjemným překvapením a k hlavním kandidátům postupu.

Postoupit by si ale přáli také v Byškovicích. Neratovická rezerva má soutěž dobře rozehranou a na lídra ztrácí pouhé dva body. Pozitivem je, že mužstvo pravidelně posilují hráči z dorostu. Dařilo se i Gerencserymu, který si vzpomněl na své schopnosti a v pořadí kanonýrů si vystřílel druhé místo.

O možném postupu se nahlas mluví také v táboře třetích Horních Počapel. V obci se buduje nové sportovní středisko a případný postup by byl pověstnou třešničkou na dortu. Počapelští ale stejně jako loni nenašli recept na soupeře z čela tabulky, zvlášť domácí debakl od lídra skupiny byl hodně nečekaný.

Velice dobře si vedou i čtvrté Mlékojedy, které dokázaly bodovat i na hřišti Velkého Borku. Spolu s nimi může vedoucí trio potrápit i Liběchov, zejména pokud neopustí střelecká forma Martina Veselého. Hlavně zásluhou jeho gólů je tým po podzimu pátý.

Solidně si vedou i hráči Čečelic, kteří těží z návratu Jiřího Kábrta a střeleckých schopností Karla Radomila. Kádr mužstva se stabilizoval a v odvetách mohou Čečeličtí i nadále pomýšlet na přední místa.

První polovinu tabulky uzavírá loňský účastník nejvyšší okresní soutěže. Lepšímu umístění a možnosti poprat se o rychlý návrat výš v případě Kel zřejmě zabránila i vysoká hladina spodní vody, která mužstvo ani jednou nepustila na domácí hřiště. Kde Kly odehrají jaro, navíc zůstává nadále otázkou.

Druhou polovinu pořadí načíná nováček z Řepína, kde je fotbal celkově na vzestupu. V rezervě tak dostávají příležitost i mladíci, kteří by v budoucnu mohli nastoupit v prvotřídním áčku.

Trochu jinak je na tom béčko Záryb, které se naopak musí spoléhat na posily z áčka. Umístění v polovině tabulky tak není ze zárybského pohledu špatné.

Velkolepě vstoupily do soutěže Vehlovice, které v prvních třech kolech neztratily ani bod a překvapivě se zařadily mezi vedoucí mužstva. Pak ale přišla šňůra porážek, kterou narušila jen domácí výhra nad Všetaty, a pád až na desáté místo.

Na loňské nelichotivé umístění navázali také ve Dřísech a ve Všetatech. Obě mužstva ale mohou odehrát jarní odvety v reaktivním klidu. O boj o záchranu si ale svým bodovým ziskem řekla rezerva Tišic, která předposledním místem napodobila áčko v I. B třídě.

Hlavním sestupovým kandidátem je ale neratovický Lotos. Klub, který má své domovské hřiště v Chlumíně, se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů. Tým se tak například vůbec nesešel k utkání v Řepíně, a pokud nedojde k jeho posílení a stabilizování kádru, je otázkou, zda Lotos sezonu vůbec dohraje.

JAROMÍR HEJNA