„Překvapili jsme snad i sami sebe," neskrýval z výsledku nadšení hostující trenér Jiří Buneš, který vzhledem k tomu, že áčko Slavie hrálo souběžně, tajně doufal alespoň v remízu. „Domácí nás asi podcenili. Do poločasu jsme dali Radimskému dva góly. Domácí sice v desáté minutě druhého poločasu snížili, když jsme zapomněli na Palanského, pak už se ale na nic nezmohli," popisoval Buneš cestu za třemi body, kterými se Borečtí na svého soupeře bodově dotáhli. Zápas nebyl zajímavý pouze nečekaným výsledkem, ale také si v něm proti sobě ve druhém poločase zahráli bratři Morávkové. Spokojenější byl po utkání mladší Roman, který do utkání naskočil z hostující lavičky.

Blízko bodové ztrátě byly také Horní Počaply. V Mlékojedech měly sice po většinu utkání více ze hry. Ještě chvíli před koncem ovšem platil vyrovnaný stav 1:1, který ve prospěch hostí převážila až střela sražená jedním z domácích hráčů do protipohybu brankáře.

Po dalším zaváhání Kel se hlavním pronásledovatelem Počapel stal Hořín, který si doma poradil s Vehlovicemi 4:1. Těsné vedení, kterým domácí zúročili v závěru poločasu svou převahu, se dočkalo zdvojnásobení dvacet minut před koncem. Po kontaktním gólu na 2:1 to hosté zkusili vabank a inkasovali ještě dvakrát.

Jako Jánošíci si po necelém roce musejí opět připadat fotbalisté Botafoga. Přestože v předešlých třech kolech nezaváhali, byli to právě oni, kdo jako první v sezoně obdaroval do té doby bezbodový tým. Loni to byly Dřísy, letos béčko Záryb. „Už se stává pravidlem, že se na nás chytá poslední," pousmál se trochu trpce hostující Martin Eder. Jeho tým proti posílenému soupeři doplatil na brzké vyloučení Barneta, pro kterého po strčení do soupeře skončil zápas hned v úvodu. V závěru se sice počet vyloučených srovnal, ale domácí už v té době pevně drželi tři body.

6. kolo: Hořín – Vehlovice 4:1 (1:0) Polanský, P. Landsman, Žemlička, Liška – I. Přáda, Roma – Kostelec B 3:1 (2:0) Demeter 2, Gadžo – Slaboch, Záryby B – Botafogo 5:1 (2:1) Růžička 2, Štamfest, Krajíček, Reisinger – Januška, ČK: 1:1, Kly – V. Borek B 1:2 (0:2) Palanský – Malák, O. Mihalík, ČK: Březina (Kly), Mlékojedy – H. Počaply 1:2 (1:1) Janda – Toman, vlastní, Řepín B – Všetaty 4:1 (3:0) Štrombach 3, Paloušek – P. Lauda, Čečelice – Lobkovice B 1:2 (1:0) Čermák – Horčík 2.