Vítěz čtvrté třídy zaskočil Dřísy a na jejich hřišti oslavil výhru 3:1. Cesta k ní vedla přes vedoucí gól do šatny a druhý z penalty po změně stran. Domácí, kterým chybělo několik hráčů základní sestavy, se sice zmohli na kontaktní gól, víc jim toho ale běhaví hosté nedovolili a v závěru přidali navrch třetí úspěch.

Venku neprohrály ani Mlékojedy, které se rozešly s Liběchovem bez branek. „Před zápasem bychom za remízu děkovali. Někteří hráči málo trénovali a nebo jsou po zranění. Ve vyrovnaném utkání jsme možná měli více šancí, ale na druhou stranu jsme mohli taky prohrát, kdyby to tam domácím spadlo, i když Luboš Němec chytal spolehlivě,“ popsal zlatý bod z liběchovského pažitu předseda Startu Josef Frajbiš.

Ostatní už si domácí zápasy pohlídali. Mezi nimi i Velký Borek a Horní Počaply, o kterých se mluví jako o hlavních favoritech skupiny.

Oba týmy shodně vyhrály o gól a zisky jsou to velmi cenné. Počaply si vyšláply na Kly, hrající na jaře okresní přebor. Po bezbrankovém poločase si svěřenci nového trenéra Pavla Kratochvíla vytvořili několik šancí, včetně břevna, ujala se ale pouze střela Studeckého. V útoku bezzubé Kly se ale na srovnání se nezmohly.

Velký Borek pro změnu musel proti béčku Záryb otáčet krajně nepříznivý stav 0:2. Po kontaktní brance před poločasem a dvou přesných trefách ze závěru toho druhého se to podařilo, ale pro domácí to byly až nečekané nervy.

Mlácení hluchých do vrat připomínalo až do 70. minuty utkání neratovické rezervy s hosty ze Všetat. Domácí z výrazné převahy ne a ne vstřelit gól. Hostující obranu odemkl až Jína hlavičkující po perfektně zahraném rohu. Ve zbylých minutách hostům rychle docházely síly a inkasovali ještě třikrát.

Bez obdrženého gólu zvládli zápas také Vehlovičtí, které proti tišickému béčku posadila do sedla proměněná penalta nedlouho před přestávkou. Hostující snahu o zvrat ve druhém poločase utlumil nejdříve druhý domácí gól z brejku a pak i vyloučení jednoho z hráčů Tišic.

„Výsledek je pro hosty ještě milosrdný. Jen na velké šance zápas skončil tak osm nula pro nás, ale ta koncovka,“ povzdechl si sekretář Liazu Pavel Kroužecký.

Parádně oslavil svůj návrat do sestavy Čečelic Jiří Kábrt. Tradiční tahoun týmu, který ale na jaře hostoval v Řepíně, nasázel do sítě Lotosu pět branek a přispěl tak největším dílem ke třináctibrankovému rozkladu neratovického celku.

1. kolo: Liběchov - Mlékojedy 0:0, H. Počaply - Kly 1:0 (0:0) Studecký, Čečelice - Lotos 13:1 (4:0) Kábrt 5, Radomil 3, J. Zeman a Sojka po 2, P. Zeman – Zavadil, Vehlovice - Tišice B 2:0 (1:0) Brejša, Vališ. ČK: 0:1. Dřísy - Řepín B 1:3 (0:1) Hlaváček – R. Černý 2, Rosenbaum z PK, V. Borek - Záryby B 3:2 (1:2) Kubina, M. Mihalík, Vavřina – Tesař, Folwarczny, ČK: O. Mihalík (VB), Neratovice B - Všetaty 4:0 (0:0) Jína, Zeman, L. Tichota, Sochor.