„Máme první mečbol a rádi bychom ho využili. Co bude potom, na to máme celý den. Dopředu ale nechceme o nějakých oslavách mluvit. Poslední krok bývá vždycky ten nejtěžší," mírní optimismus předseda a trenér hořínského AFK Jiří Kaiser. I on sám ovšem tuší, že pokud se tým přiblíží výkonem tomu nedělnímu z Liběchova, mělo by být v sobotu v poledne v Hoříně veselo. „S výsledkem, kdy jsme nedostali branku, i s hrou, kterou jsme měli pod kontrolou, jsme spokojení. Jen to neproměňování šancí je naší bolestí," našel Kaiser snad jedinou překážku, která by ještě mohla oslavy oddálit.

Zatímco pozice lídra je neohrožená, tak na druhém místě se znovu měnilo obsazení. Vehlovice totiž byly v Čečelicích dlouho střelecky méně efektivní než soupeř. Účinná stíhačka hostí začala až ve druhém poločase za stavu 3:0. Po jejich dvojnásobném snížení už ale domácí těsný náskok ubránili. Posledním zápisem do statistik tak zůstalo po jedné červené na každé straně, které předcházela strkanice v domácí šestnáctce.

Na druhou příčku vystřílel pšovecké béčko kanonýr Miřatský, který nebyl k dispozici pro sobotní duel I. B třídy s Byšicemi, a tak hattrickem rozhodl alespoň o porážce béčka Vitany. Na hřišti se přitom zjevil až za nepříznivého stavu 0:1, ale ihned poté se projevil jako správný žolík.

Na jarní vítěznou vlnu se po minulém úvodním jarním nezdaru vrátilo béčko Řepína, které převážilo na svou stranu domácí duel proti Mlékojedům jedinou brankou ve druhém poločase, zatímco ten první skončil 2:2.

V důležitém utkání dvou béček ze středu tabulky Velký Borek prohospodařil proti Zárybům dvoubrankový náskok a nakonec musel být rád, že zachránil alespoň remízu. „Máme málo lidí, chybí jich až sedm ze základu, a je to znát," posteskl si trenér Slavie Jiří Buneš.

Generálkou na příští sezonu ve čtvrté třídě už byl nedělní mač mezi posledním kosteleckým béčkem a předposledními Všetaty. Domácí v něm udrželi poprvé v sezoně čisté konto jen zásluhou zcela vychýlené střelecké mušky hostí, jejichž trápení korunoval ve druhém poločase gól z do té doby ojedinělé šance domácích.

22. kolo: V. Borek B – Záryby B 3:4 po PK (2:2) Teraz, Lamač, D. Merta – Mičinec, Schütz, Reisinger, Blanár, Řepín B – Mlékojedy 3:2 (2:2) Šplíchal, Vaněček, Kratochvíl – Němeček, Hejsek, Čečelice – Vehlovice 3:2 (2:0) Sojka, Radomil, Szen – Štauber, Chorvát, ČK: Polička – Feigl, Botafogo – Lobkovice B 2:0 (0:0) Šafránek, Šimon, Liběchov – Hořín 0:4 (0:2) Hájek, Žídek, Kettner, Žemlička, ČK: Brož (L.), Pšovka B – Byšice B 3:1 (1:1) Miřatský 3 – Taran, Kostelec B – Všetaty 1:0 (0:0) Nejedlo.