Mělnický fotbal pomalými krůčky míří opět nahoru. Mužstvo, které tvoří většinou bývalí hráči Mělníka se zkušenostmi z vyšších soutěží, dokráčelo do cíle se slušným osmibodovým náskokem.

Jarní část ale už nebyla tak vydařená. Mužstvo skončilo v odvetách až třetí, když se před něj dostal celkově druhý Liběchov i třetí Velký Borek.

Liběchov naopak těžil z lepšího jara, kdy prohrál pouze v Horních Počaplech. Jako jediný se může pochlubit tím, že ani v jednom utkání s lídrem soutěže neprohrál (3:3, 1:1).

Výborné jaro odehráli také fotbalisté Velkého Borku. Bohužel, obrovskou podzimní ztrátu už nebylo v silách Slavie zlikvidovat, ale mladé mužstvo bude určitě patřit k postupovým favoritům pro příští ročník.

Čtvrté Dřísy těžily především z domácích zápasů, kde jasně vládnou tabulce. Venku už to bylo o poznání horší.

Určitě na víc, než na páté místo, měli hráči Horních Počapel. Velice dobře poskládaný tým dokáže v každém zápase překvapit, a to jak pozitivně, tak i negativně. Hráči se fotbalem baví a současná soutěž jim plně vyhovuje.

Mezi mužstva lepšího středu se po celou sezonu držel Kostelec spolu s Mlékojedy. V Kostelci dokázali zastavit výkonnostní pád a opět začínají stoupat vzhůru.

Mlékojedy začaly v minulém ročníku s omlazovací kůrou, což se jim zatím daří. Navíc mohou spoléhat na velkou diváckou podporu, kterou by jim mohla závidět i mužstva z vyšších soutěží.

Mělnické Botafogo mělo lepší bilanci na hřištích soupeřů a není se co divit. Klub nedisponuje vlastním hřištěm a musí vzít zavděk azylu na různých hřištích v okolí. Ale také tady se blýská na lepší časy. Klub jedná s TJ Mělník o dlouholetém pronájmu hrací plochy na Polabí, která by se měla stát od příštího jara domovským stánkem Botafoga.

Podobně na tom je neratovický Lotos. Ten mohl opět těžit se střelecké schopnosti Gerencseryho.

Béčka Záryb a Tišic patřila k velkým adeptům na sestup. Oba kluby nedisponují početným kádrem hráčů, a tak se vždy muselo čekat na posily z áčka. A pokud obě družstva hrála ve stejný den, bylo s béčkem zle.

Titulem nejhoršího mužstva jara se může „pyšnit“ všetatský Sokol. Ještě štěstí, že nějaké ty bodíky nastřádal na podzim.

Poslední rezervu Vysoké může těšit pouze fakt, že má více bodů než poslední tým ze skupiny B a nesestupuje.

V nejbližší době přineseme ještě statistiky soutěže a rozhovory se zástupci některých oddílů!

JAROMÍR HEJNA