V poločase utkání plného osobních soubojů to na zaváhání hlavního aspiranta na postup nevypadalo. Na úvodní gól domácích totiž Kostelečtí dvakrát odpověděli a do druhé části šli s těsným náskokem. O ten ale vlastní nedisciplinovaností přišli.

Po standardní situaci za příliš hlasitou kritiku k rozhodčímu domácí srovnali a v době, kdy už oba celky dohrávaly bez jednoho vyloučeného hráče, i rozhodli. A příznivci Startu aplaudovali vestoje…

Na dálku výsledek přidal na motivaci do odpoledního domácího utkání i druhému Velkému Borku, který výhrou nad Dřísy (4:0) stáhl náskok na čelo na pět bodů. Kostelečtí se tak musejí mít ve zbylých kolech víc na pozoru.

Jako na houpačce to bylo s výsledkem v sobotním duelu mezi béčkem Záryb a Všetaty (3:3). Zkraje utkání byli jeho aktéři myšlenkami ještě na hokejovém mistrovství světa, a tak se ve vedení rychle vystřídali oba soupeři. Na přestávku se ovšem odcházelo za nerozhodného stavu, který domácí gólem v závěru zachránili i po 90 minutách.

Důležité záchranářské body v domácím prostředí uhájily Vehlovice, jejichž soupeřem bylo béčko Neratovic (3:2). Domácí sice vedli po změně stran už třígólovým rozdílem, pak ale nedali penaltu a nakonec museli být rádi za nejtěsnější vítězství.

„Domácí potrestali všechny naše chyby v obraně, jinak jsme měli tlak po celý zápas. Branky jsme však dali až v závěru, kdy domácí odpadli fyzicky. Dokonce jsme i vyrovnali, ale brankář rychlou reakcí míč z branky vyhodil a rozhodčí to z půlky nemohl vidět,“ líčil hostující trenér Libor Tichota.

Vehlovický sekretář Pavel Kroužecký viděl převahu pro změnu na kopačkách domácích hráčů. „Od začátku probíhalo utkání za jasné převahy našeho celku, který dokázal do poločasu dát jen dva góly. Po změně stran jsme přidali třetí, pak ale hráči nedali další šance a přestali hrát.“

Horní Počaply dokázala na jejich hřišti potrápit v tabulce o dost níže postavená rezerva Tišic. Hosté v utkání dokonce vedli. Domácím k obratu přispěla proměněná penalta a ve druhém poločase perfektně zahraná standardní situace.

22. kolo: Vehlovice – Neratovice B 3:2 (2:0) Vališ 2, Procházka – Štamfest, Swancar. ČK: 1:0. Liběchov - Čečelice 7:1 (4:1) Dvořák a Šesták po 2, Veselý, Nemasta, Kraus – Čaban z PK. H. Počaply - Tišice B 2:1 (1:1) Hanuš, Fikart – Rampouch. Záryby B - Všetaty 3:3 (2:2) Krajíček 2, Dohnal – Lauda 2 (1 z PK), Kurzweil. Mlékojedy - Kostelec 3:2 (1:2) Matucha 2, Flaska – Hruška 2. ČK: 1:1. V. Borek - Dřísy 4:0 (1:0) Hampl, T. Krajník, O. Mihalík, M. Mihalík. Vysoká B - Lotos 1:3 (1:0) Kvasnička – Bauer 2, Gerencsery.