Bez porážky jsou už pouze třetí Kly. Na prvním místě ale přezimují hráči Horních Počapel, kteří se už těší na jarní zápasy ve svém novém areálu. Ten tvoří mimo jiné i dvě zcela nové travnaté plochy. Na postup ale myslí i druhý Liběchov a už zmiňované Kly. Jarní odvety tak slibují řadu zajímavých zápasů.

Titul podzimního půlmistra si vybojovaly Horní Počaply, které těží hlavně z domácích zápasů, ve kterých neztratily ani bod. Nevyšel jim ale vstup do soutěže. Po třech odehraných kolech měly na kontě už dvě porážky. Shodou okolností od největších soupeřů – Liběchova a Kel. Hráče Počapel tak čeká těžký úvod jarní soutěže. Pokud v nich uspějí, mohou myslet na nejvyšší příčky.

Druhý Liběchov těží ze střeleckých schopností Veselého a Hángoce, kteří dohromady vstřelili více než polovinu gólů svého mužstva. Liběchov prohrál na podzim pouze dvakrát. Doma s Kly (0:1) a pak zbytečně v nedalekých Vehlovicích (2:3).

Třetí Kly ještě ani jednou neprohrály a navíc porazily Liběchov i Horní Počaply. O lepší umístění je pak připravily tři remízy s mužstvy ze středu tabulky. Pokud budou chtít Kly bojovat o postup, musí se vyvarovat těchto zbytečných ztrát.

Výborné výkony s horšími už tradičně střídá Hořín. „Nikam se za každou cenu neženeme. Hrajeme, na co máme, a fotbalem se bavíme,“ říká hořínský Jiří Kaiser.

Pěkné páté místo si drží Čečelice, které v letní přestávce posílila řada zkušených hráčů od sousedů z Byšic.

Se šestým místem nakonec musejí být spokojeni i v Mlékojedech, které převážnou měrou získaly své body zlepšenými výkony ve druhé polovině podzimu. Zajímavostí je, že v zápasech s týmy před sebou získaly pouhý bod za domácí remízu s Čečelicemi.

První polovinu tabulky uzavírají Vehlovice. Ty v sedmi úvodních kolech nepoznaly přemožitele a atakovaly přední příčky. Zlom nastal v utkání v Čečelicích, kde Vehlovičtí přišli o tři vyloučené hráče i všechny body. V závěru podzimu už družstvo připisovalo na své konto jeden debakl za druhým.

Solidních patnáct bodů stačilo Všetatům na osmou příčku. Kladem je, že tým dokáže bodovat i na hřištích soupeřů, což v nedávné minulosti nebývalo zvykem.

Deváté Obříství střídá dobré okamžiky s horšími. Příklad? Po debaklu v Liběchově (1:9) nováček o týden později v domácím prostředí remizoval s Kly (0:0).

Desáté Botafogo disponuje jedním z nejlepších hřišť v soutěži a těší se i vysoké divácké návštěvnosti. Jeho hráčský kádr ale potřebuje posílit a omladit. To ale půjde při absenci mládežnických družstev jen hodně těžce.

Rezerva Záryb si zlepšenými výkony v závěru podzimu vybojovala jedenácté místo a její umístění odpovídá možnostem mužstva.

Neratovická Roma těžila z „domácího“ prostředí v Byškovicích, kde získala všech svých deset bodů. Ukazuje se, že soutěž je pro hráče maximem a v odvetách bude Roma bojovat o přežití.

Zatím předposlední je béčko Řepína. Tým tvoří převážně mladí hráči bojující o „tričko“ áčka. V řepínských silách je záchrana soutěže.

Obrovským zklamáním jsou výkony Dřís. Mužstvu se v podzimních zápasech vůbec nedařilo. Jediné tři body získalo až v posledním kole po překvapivé výhře 4:2 na hřišti mělnického Botafoga. Jarní záchranářské boje si tím ale příliš neulehčilo…

Více o podzimuv A skupině fotbalové III. třídy ve čtvrtečním tištěném vydání Mělnického deníku: Jak hodnotí podzim zástupci všech tří vedoucích týmů? Jakou podobu mají tabulky doma avenku?Kdo je mezi nejlepšími střelci?

JAROMÍR HEJNA