Šlágrem kola byl duel druhých Čečelic a čtvrtého béčka Pšovky. Domácí v něm nabrali za úvodní poločas takovou ztrátu, že jim na její smazání nestačil už ani tříbrankový finiš po změně stran. V utkání navíc neproměnili ani penaltu a prohráli tak v útočném představení 3:5.

Neproměněná penalta (nedal ji autor článku) byla k vidění také v duelu předposledních Všetat s béčkem Byšic. Domácí ale nakonec mrzet nemusela, protože dotáhli souboj k cennému vítězství 4:2. Pro hosty šlo o zápas „blbec". Až na desetiminutový výpadek, ve kterém domácí nasázeli tři góly a vytvořili si rozhodující náskok, totiž určitě nebyli horším týmem. Snížit na 3:2 se jim dokonce podařilo i v deseti poté, co se jim zranil brankář, a neměli na lavičce žádného náhradníka. V závěru už jim ale přece jen došel dech.

Na tým z vrchní poloviny tabulky si vyšlápla, dokonce na jeho hřišti, také rezerva Velkého Borku. Na Botafogu sice svěřenci trenéra Buneše vedli po pěti minutách už 2:0, jenže po necelé půlhodině hry se jim vykartoval Kubát. Domácí po pauze proměnili alespoň některé ze svých tutovek a srovnali. Jenže pak už je nejspíš trochu opustily síly a soupeř na rozdíl od nich nabídnutých šancí využil.

Po zaváhání Čečelic se na druhé příčce za Hořínem, který potvrdil svou suverenitu výhrou 4:0 nad béčkem Záryb, osamostatnily Vehlovice. Proti sousedům z Liběchova to ovšem neměly lehké, přestože po necelých dvaceti minutách hry vedly už 2:0. Hostům se podařilo brzy po přestávce snížit, ale body už zůstaly doma. Závěrečných 25 minut pak přineslo hned tři červené karty. Jako první šel z placu hostující Kraus za ruku na brankové čáře, kterou navíc domácí z penalty ztrestali třetím gólem. Přesilovku si ovšem zahráli jen necelých pět minut, když za strčení do protihráče sudí Pixa vykázal i Feigla. Třetí červená padla až po závěrečném hvizdu. „Při odchodu ze hřiště byl hostům vyloučen Brož za náznak napadení našeho hráče," přiblížil sekretář domácích Pavel Kroužecký.

Zápas, který svou úrovní přesně zapadl do sychravého nedělního dopoledne, odehrály Mlékojedy a béčko Lobkovic. Domácím v něm stačila na tři body jediná přesná trefa. „Z naší strany zasloužené a povinné vítězství, i když hra tedy příliš pohledná nebyla. Obrany měly proti impotentním útokům navrch," uvedl k vítězství předseda Startu Josef Frajbiš.

14. kolo: Hořín – Záryby B 4:0 (2:0) Polanský 2, Landsman, Kettner, Řepín B – Kostelec B 4:0 (2:0) Goldstein 2, Vaněček, Šperl, Čečelice – Pšovka B 3:5 (0:4) Taclík, Kábrt, Sojka – L. Ketner 2, Urban, Voleman, Grabmüller, Vehlovice – Liběchov 3:1 (2:0) Chorvát, I. Přáda, Mašek z PK – Nemasta, ČK: Feigl – Kraus, Brož, Všetaty – Byšice B 4:2 (3:1) Kříž 2, Růžička, Machka – Taran, Proksch, Mlékojedy – Lobkovice B 1:0 (1:0) Gerencsery, Botafogo – V. Borek B 2:4 (0:2) Neumann, Janda – Malák 2, Kočí, M. Mihalík, ČK: Kubát (VB).