Jako nejžhavější kandidát postupu se okamžitě vybaví Dolany. Právě tým okolo špílmachra Vondry totiž dokonce na vlastním hřišti v úplném závěru jarní soutěže o primát přišel. „Stále platí, že se nikam nehrneme," zopakoval sekretář klubu Josef Svojsík svá dva měsíce stará slova. „V otázce rozšíření hráčské základny jsme se soustředili na dotažení přestupů rozjednaných z předchozích období. Vesměs se jedná o nadějné mladé hráče," navázal.

Kde hledat další adepty na přední příčky?

Svou jarní jízdou si o pozornost řekly nakonec bronzové Horní Beřkovice. „Určitě bychom rádi navázali, ale zatím vůbec nevím, co bude," je spíše pesimistický trenér Zdeněk Havel. „Vrátili se nám sice nějaký kluci z Kostomlat, potrénovali jsme, ale přišly dovolené a především řada zraněných. Uvidíme, jak to dáme dohromady. Po čtyřech zápasech bych vám řekl víc," omlouval se.

Zapomínat by se nemělo ani na loni čtvrté Chvatěruby a Cítov. Ten si při svém loňském účinkování v okresním přeboru, na jehož konci byl sestup, příliš radosti neužil a podle slov trenéra Václava Pavlíka se bude chtít vrátit výš už proto, že nadále cítí velkou křivdu (za odečet 12 bodů a pokutu 10 tisíc korun za uvedení jiného než vyloučeného hráče do zápisu o utkání). „Máme ambice vrátit se do okresu, když nás vedoucí svazu takhle zařízli," neodpustil si rýpnutí Pavlík. „Vrátili se nám někteří dorostenci, Patzenhauera jsme uvolnili na hostování do Žitenic. Jinak budeme hrát s vlastními hráči," dodal trenér Cítova, který tuší, že návrat nebude snadný. „Určitě tam budou Dolany, Horní Beřkovice, ale třeba i někdo další. Jeviněves doplnila kádr z Lužce. Soutěž bude vyrovnaná."

Právě Jeviněves se loni dlouho držela mezi nejlepšími, po závěrečné sedmizápasové šňůře bez bodu z toho ale nakonec bylo zklamání – ani ne tak z konečné sedmé příčky, jako z předváděné hry. Něco podobného v oddíle nechtějí opakovat. Jako trenér už u toho nebude Stanislav Dvořák, který v létě skončil. Jeho roli převzal Roman Plicka, který má k dispozici kádr doplněný o Kindla (D. Beřkovice), Novotného (D. Chabry), Neuwirta (Straškov), Jirkovského, Hrdličku, Krejzu, P. Tauchmana (všichni Lužec) a Brofta (návrat z hostování). „Máme jediný cíl: hrát atraktivní fotbal pro fanoušky a radost ze hry. Zda z toho bude třetí, páté či sedmé místo, neřešíme," ujasnil sekretář Sokola Pavel Macák.

Také v některých dalších oddílech už své ambice nestaví úplně vysoko.

V Zálezlicích, které v poslední sezoně doma uhrály jen o bod víc než venku, by určitě chtěli potěšit své příznivce víc. Chlumín by si zase rád odpustil záchranářské počty v závěrečných kolech. Novou motivací pro oba je pak rozhodně znovu přiřazení tradičního rivala do skupiny. „Bylo to naše přání se sem vrátit," upřesnil sekretář Sokola Obříství Petr Rudišar s odkazem právě na sousedská derby. „Chceme hrát klidný střed tabulky, a když budeme výš, tak lépe. Jinak kádr máme doplněný o dorostence a také Lukáše Tichotu, který se k nám vrátil z Neratovic, kde byl v mládeži. Hodila by se pak ještě posila do středu zálohy," doplnil Petr Rudišar.