„Zasloužené vítězství, po celý zápas jsme byli lepším týmem. V první půlce jsme nedali čtyři tutovky, ve druhé jsme se už střelecky prosadili a zaslouženě obrali lídra o body. Musím pochválit mužstvo za odpovědný výkon," okomentoval hrající kouč Počapel Pavel Dohnal vítězství 3:0, o kterém jeho tým rozhodl tak jako v minulých kolech zlepšenou produktivitou ve druhém poločase. Podle hostů zápas rozhodl pro ně nešťastný vlastní gól, který podle ohlasů z jejich kabiny paradoxně přišel v daleko vyrovnanějším druhém poločase, zatímco v tom úvodním jednoznačně lepší domácí neskórovali ani jednou.

Na pouhé čtyři body se mohly na lídra dotáhnout Horní Beřkovice, musely by ovšem zvítězit na hřišti v rovněž dobré formě hrajících Všestud, což se nakonec nestalo. O tom, že se utkaly dva vyrovnané týmy, svědčila nejen konečná remíza 1:1. Po nastřelených tyčích se soupeři po změně stran dočkali i gólů. Jako první se po chybě v domácí obraně radovali hosté, které ale v závěru připravila o náskok penalta. Následný rozstřel pak vyzněl pro domácí hlavně zásluhou jejich brankáře Lorence. Oba tábory se po utkání shodovaly na jeho oboustranně dobré úrovni a spravedlivé remíze. Hosté ovšem jen těžko kousali, že k ní došlo po podle nich vymyšlené penaltě.

K penaltám dospěly také další tři víkendové duely. Jedním z nich bylo tradiční derby mezi Zálezlicemi a Obřístvím, které nabídlo vše podstatné až po změně stran. Domácí si proti soupeři, kterému se v sezoně daří o poznání více, zkomplikovali potvrzení minulé úvodní venkovní výhry vyloučením. I v početním oslabení ovšem nakonec dokázali zápas zremizovat na 2:2. „Z penalty jsme snížili a asi pět minut před koncem vyrovnali," přiblížil sekretář domácích Jan Ulrych, kterého vedle bodu těšila tradičně nadprůměrná divácká kulisa zápasu. „Bylo u nás přes dvě stovky diváků," pochlubil se.

Podobný scénář nabídl také duel dvou týmů ze spodní poloviny tabulky mezi Dřínovem a béčkem kralupského FK 1901. Také v tomto případě dokázal jeden z týmů, konkrétně ten hostující, smazat bez vyloučeného hráče gólovou ztrátu, aby nakonec nezvládl penalty.

21. kolo: H. Počaply – Dolany 3:0 (0:0) vlastní, Lédl, Trubička, Vraňany – Cítov 0:7 (0:4), Chlumín – Č. Kralupy 1:8 (1:5) Linha – T. Hubička 3, Růžička 2, Kovář 2, Vlk, Všestudy – H. Beřkovice 2:1 po PK (0:0) Růně z PK, Lorenc – Chudoba, Dřínov – FK Kralupy 1901 B 2:1 po PK (1:0) Feri, nehlášen – Felix, ČK: Nikolov (Kr.), Zálezlice – Obříství 2:3 po PK (0:0) J. Šobr 2 (1 z PK) – Hruška, Chvátal, Beran, ČK: Vacek (Z.), Jeviněves – Sazená 2:1 po PK (1:1) Kokšál, Vondra, Kosman – Vosmík, Jansa.