Po utkání se pak oba týmy shodovaly hlavně v tom, jak moc jim pomohl azyl nabídnutý kralupským FK 1901. „Chtěl bych jménem Vltavanu poděkovat šéfovi klubu z Olší panu Repkovi za jeho krásné gesto poskytnutí po záplavách zdarma hřiště k sehrání našeho mistráku s Dolany. Nesmírně si vážíme toho, jak nám pomohl v tíživé situaci," uvedl za hosty Jindřich Trpišovský starší.

V samotném utkání na neutrální půdě se po gólově, ale nikoli herně vyrovnaném prvním poločase rozhodovalo až ve druhém, ten mohou v táboře chvatěrubského lídra nejen v kontextu s dobrým výkonem v první části právem považovat ze své strany za propadák. „Opět se ukázalo, jak nepostradatelnou součástí naší obrany je Loučis (M. Louček), který pro bolest hlavy nenastoupil do druhého poločasu. Soupeř nás převyšoval úplně ve všem a je skoro zázrak, že jsme to odnesli jenom dvěma góly," shrnul druhý poločas jeden z poražených Lukáš Fiala, kterého nezdar mrzel nejen kvůli pokažení jarní neporazitelnosti, ale také kvůli fanouškům. „Normálně jsme se na to vykašlali," vyjádřil bez servítek, proč „domácí" naopak mluví o vítězství jako o zaslouženém. „Hosté už možná podvědomě slavili, ale to nijak nesnižuje náš výkon. Na to, v jaké jsme opět byli sestavě, jej považuji za výborný," hodnotil dolanský Lukáš Moravec.

Lepší vzájemné zápasy s Dolany ale udržely na druhém místě při rovnosti bodů přece jen Všestudy, které si proti pátému Obříství slušně zastřílely (7:0). Ještě o tři góly více ale nasázela kralupská Čechie do sítě na jaře nepříliš výrazného Cítova. Na závěr se ovšem zadařilo i některým týmům, jejichž poslední vítězství bylo už staršího data. To platí především o předposledních Vraňanech, které v náhradním azylu ve Spomyšli zostudily Chlumín v poměru 5:2. Osm předešlých zápasů přitom Vraňanští nevyhráli.

26. kolo: Zálezlice – Jeviněves 1:4 (0:0) J. Šobr – Kokšál 2, Novotný, Plicka, hráno ve Vojkovicích, Všestudy – Obříství 7:0 (3:0) Janíček 3, Hubálek 2, Teplý, Růně, Dolany – Chvatěruby 3:1 (1:1) Kopecký, Djurevski, Marek – Šenkýř, hráno na stadionu FK Kralupy 1901, Vraňany – Chlumín 5:2 (2:0) J. Fryč 2, T. Páko, Hanzlík, R. Bulíř – P. Sitař, M. Sitař, hráno ve Spomyšli, H. Beřkovice – Dřínov 3:2 (2:2) J. Antoš, Chudoba, Husar – Janůrek, Kympl, Č. Kralupy – Cítov 10:0 (3:0) Paprňák 4, Vlk 2, Všolák 2, Trojan 2, PTZ Nelahozeves B – Sazená 3:5 (2:2) Jindřich 2, Bláha z PK – Jansa 3 (1 z PK), Chmelař, Vosmík.