Nová Ves málem přišla o solidní osmibodový náskok z podzimu, ale nakonec se přece jen z postupu radovala. Cítov ztratil v jarních odvetách jen tři body, ale ty byly nakonec osudnými.

Mužstvo Nové Vsi neuneslo tíhu jasného postupového favorita z podzimu a v odvetách začalo povážlivě ztrácet. Ke cti fotbalistů Sokola je ale třeba přičíst, že o postup bojovali až do konce, a vyplatilo se.

Celkově druhý Cítov byl jarním suverénem. Ztratil jediné tři body na Kaučuku. Porážka 0:3 se ale nakonec stala osudnou. Cítov se nevyvaroval problémům s diváky. Od disciplinární komise měl na dva zápasy uzavřené hřiště za nedohrané utkání s Ledčicemi, na kterém se nepochopitelnými výroky podepsal sudí Novák.

Postupové ambice mají také v Dolanech, ale hráčům stále ještě něco chybí a tým opět zůstal v závětří nejlepších. Přitom diváckou kulisu i areál může závidět nejeden klub z vyšší soutěže. Možná to ale vyjde už v příští sezoně.

Před jejím začátkem hlásí boj o postup také v minulé sezoně čtvrtý Kaučuk Kralupy. Ten sice přišel o svou mládežnickou základnu, ale pořád má z čeho vybírat. Na hostování získal několik výborných hráčů se zkušenostmi z I. B třídy, a ty se v bojích o postup určitě mohou hodit.

Hořínští uhráli solidní páté místo, ale nevyvarovali se zbytečných herních výkyvů. Někteří hráči by se asi měli zamyslet nad přístupem k tréninkům i zápasům. Kádr mužstva má určitě na víc, než střed tabulky.

Naopak v Sazené panuje se šestým místem nejspíš spokojenost a umístění plně odpovídá síle kolektivu i předsezónním cí­lům.

První polovinu tabulky uzavírají Chvatěruby, které v jarní části hodně posílily a v jejich možnostech je určitě víc než sedmé místo.

Ledčice mají pověst problémového mužstva a hodně lidem okolo fotbalu jsou trnem v oku. Bohužel i samotní hráči Ledčic se někdy neudrží a jsou zbytečně vylučováni. Přes „zaručené zprávy“ o tom, že mužstvo končí, se Ledčidčtí představí i v novém ročníku a opět budou hrát domácí zápasy v Nové Vsi.

Tak trochu stranou, ale daleko od sestupových starostí, si soutěžní zápasy užívali v Chlumíně. Možná mají tamní hráči i na lepší umístění, ale jejich prioritou je fotbalem se bavit, a to jim tato soutěž plně dovoluje.

Poslední kvarteto - Spomyšl, PTZ Nelahozeves B, Jeviněves a Obříství - bojovalo od začátku o záchranu. O sestupujícím paradoxně rozhodovalo až poslední kolo, ve kterém se uvedená čtveřice utkala mezi sebou. Černý Petr nakonec tak trochu překvapivě zůstal v Obříství. Sestup může mrzet o to víc, že z obou skupin třetích tříd padalo jediné mužstvo. To s nejnižším bodovým ziskem.

V nejbližší době přineseme ještě statistiky soutěže a rozhovory se zástupci některých oddílů!

JAROMÍR HEJNA