„K utkání jsme od začátku přistoupili zodpovědně a první poločas i díky premiérové trefě a dvěma asistencím dorostence Lukáše Jindřicha vyhráli 4:0," popsal už osmnácté vítězství v sezoně dolanský Lukáš Moravec, který přiznal, že druhý poločas byl ve Vraňanech z pohledu lídra soutěže přece jen o něco slabší, a to nejen počtem gólů. „Přistoupili jsme na údržbu výsledku a umožnili domácím vstřelit branku, kterou si ovšem za svůj bojovný výkon zasloužili."

Z minulého, jak sami říkali, nejhoršího jarního výkonu se oklepal hráči Horních Beřkovic. Sazená, ze které si v předešlých kolech udělaly „fackovacího panáka" kralupská Čechie i Obříství, k tomu přímo vybízela, i když Slovan začal sázet góly až ve druhé půli. „Nepovedl se nám náš záměr rychle vstřelit branku, i když jsme na to šancí měli dost. Do druhé půle jsme vystřídali, v útoku přišel klid a konečně jsme začali proměňovat šance. Domácí vůbec neohrožovali naši branku," přiblížil zápas hostující Jiří Polák.

Druhý zápas po sobě s nulou vzadu odehrály Horní Počaply, které v Dřínově navázaly na minulou domácí desítku do sítě Zálezlic rovněž až ve druhém poločase, kdy vstřelily všechny čtyři své góly. „Spokojenost s výsledkem, hra nic moc," sdělil trenér hostí Pavel Dohnal. „Hlavně v prvním poločase jsme se soupeři hodně přizpůsobili a hrál se vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Až ve druhém poločase jsme už byli jasně lepší a spadly nám tam i čtyři góly."

Ve Všestudech došlo na přímou bitvu o třetí místo a také hosté z Obříství se zařadili do zástupu aktuálně čítajícího už pět posledních soupeřů, které brankáři Viktorie Lorencovi nedokázali vstřelit gól. „Hrál se oboustranně pohledný a slušný fotbal, který úrovní převyšoval třetí třídu," pochvaloval si sekretář domácích František Šulc zápas, ve kterém jeho tým vyhrál 2:0. „Nám zahrála velmi dobře obrana a celé mužstvo. Ani hosté nehráli špatně, ale chyběla jim finální přihrávka a nedostávali se vyložených šancí," dodal.

19. kolo: Chlumín – FK Kralupy 1901 B 1:2 (0:0) P. Sitař – Dobiáš 2, ČK: Horák (Chl.), Dřínov – H. Počaply 0:4 (0:0) Trubička 2, Lédl, Fikart, Jeviněves – Č. Kralupy 2:1 po PK (1:0) Kokšál, Jirkovský – Kovář, Vraňany – Dolany 1:4 (0:4) Hanzlík – Vondra 2, Jindřich, Dobš, Všestudy – Obříství 2:0 (1:0) Hakl, Švancara, Sazená – H. Beřkovice 1:5 (0:0) O. Vosmík – Novák 2, L. Polák 2, Antoš, Zálezlice – Cítov 0:2 (0:0) Fryč 2.