Slovan Horní Beřkovice sice před týdnem ztratil šanci dostihnout na čele Dolany, nepřišel však zcela o naději kvalifikovat se do okresního přeboru přes baráž. Jako generálka na ni Slovanu mohl posloužit zápas s Horními Počaply, kterým Beřkovičtí měli z podzimu co vracet. To se nakonec podařilo, i když vítězství (3:2 po PK) mělo přívlastek penaltové. „Vrátili jsme jim to už v poháru (6:0)," odmítal kapitán Slovanu Jiří Polák nějakou sportovní mstu. Dva body i předvedená hra ho ovšem vzhledem k oslabení sestavy těšily. „Půlka týmu odjela na Otvírák, takže jsme hráli v provizorní sestavě, která uspěla. V utkání jsme dvakrát vedli."

Teď už se v Beřkovicích soustředí na dvojzápas, který rozhodne o jejich dalším osudu. „Počítáme, že Pšovka nasadí hráče z A-týmu a mimo soupisku. Uvidíme, co na nás připraví. My chceme postoupit. Náš tým si to zaslouží, a to i bez pomoci B-třídních hráčů. Popereme se o to," slibuje Polák.

Druhým týmem, který si původně měl prodloužit sezonu, byly osmé Zálezlice. Rovněž ony měly čelit rezervě, konkrétně té řepínské. Nakonec už ale mohou slavit záchranu. Postarala se o to Nová Ves tím, že písemně potvrdila okresnímu svazu záměr přihlásit se v novém ročníku pouze do čtvrté třídy, což tým inkasující v minulém kole už svou třetí dvoucifernou porážku během jarních odvet, tentokrát čtrnáctigólovou ve Všestudech, musí rozhodně vítat. Do duelu s Řepínem totiž vzhledem k jarní formě obou a možnosti soupeře vyzbrojit se hráči áčka rozhodně nešel jako favorit. Naopak.

Pouze s devíti hráči nastoupil na hřišti vítěze soutěže Dolan poslední Chlumín. Výsledek 7:1 je z tohoto pohledu pro hosty přijatelný.

26. kolo: Všestudy – Zálezlice 14:1 (7:1) Růně 5 (1 z PK), Seidel 3, Samek 2, Koudelka, Janíček z PK, Miňovský, Teplý – J. Šobr z PK, Sazená – Vraňany 9:1 (6:0) Cakl 5, Studený, Šnýdl, Knoflíček, Zeman – T. Páko, H. Beřkovice – H. Počaply 3:2 po PK (0:0) Mikula, Antoš, Chudoba – Trubička, Grohman, Č. Kralupy – Cítov 1:2 (0:2) Paprňák – J. Pavlík, Viazanica, ČK: Nekuda (C.), Obříství – Kralupy 1901 B 3:2 po PK (1:2) Hruška 2, Kohout – Oláh, Hrabal, Dolany – Chlumín 7:1 (4:0) Doubek 2, Dobš, D. Svoboda, O. Morávek, Vlasák, vlastní – Frič, Jeviněves – Dřínov 1:2 (1:2) Broft z PK – Sukovatý, Kympl.