Očekávaný je především start Botafoga v novém domově v areálu na mělnickém Polabí. Mělničtí nezaháleli ani v otázce rozšíření kádru, které vedlo k přihlášení béčka. A že nešlo jen o kvantitu, ale také o kvalitu dokazuje například angažování zkušeného Janoucha ze Mšena.

Hořínští tak po čase na svém hřišti osiřeli, nemění však své předsezónní záměry hrát špičku tabulky a přilákat do hlediště fanoušky. Výsledky z přípravy, ve které svěřenci trenéra Polanského mimo jiné i remizovali s B-třídním Řepínem, naznačují, že by to se špičkou tabulky mohlo vyjít. A to i bez Petra Souška a brankáře Michla, které si v Hoříně z podzimní soupisky vyškrtli. „Nově se zapojil odchovanec AFK osmnáctiletý Tomáš Hánl a Lukáš Sládek,“ dodává předseda AFK Jiří Kaiser.

V kralupském Kaučuku začínají sezonu nejen s obměněným výborem, ale i trenérem. Po Josefu Košťálovi převzal taktovku Jiří Mika (naposledy Veltrusy). Jarní kádr opustil Šerhant a nejisté je setrvání Müllera. „Dohromady to je nějakých šedesát gólů,“ má spočítáno činovník klubu Vladimír Matějček starší. Ten se v závěru minulé sezony definitivně rozhodl předat část starostí s chodem klubu jiným a zůstat více v pozadí.

Z velkého počtu hráčů hostujících po okolí se na další sezonu ve třetí třídě do Olší vrátil pouze Matěj Beneš. I proto v Kralupech vyhlásili útok na postup do okresního přeboru. „Hráčů máme ke třem desítkám, na hřiště jich ovšem pravidelně chodí jen dvanáct. Opět budeme chtít hrát na postup. Ale silné budou Chvatěruby i Hořín, zlobit budou i Dolany, takže to bude těžké,“ odhaduje Matějček.

Jako o snu všech hráčů a členů výboru mluví o postupu do okresu také ve Chvatěrubech. „A pokud se to nepovede, tak předvedenou hrou rozdávat radost nejen sobě, ale také fanouškům,“ přidal na začátku letní přípravy případnou „variantu B“ člen výboru Vltavanu Radim Novák.

Vylepšit loňské čtvrté místo a případně i zamíchat postupovými kartami. Takové přání neskrývají v Dolanech. V letním přestupovém termínu se u Vltavy zaměřili na přestupy hráčů, které v týmu dosud působili na hostování.

Skromnější plány na střed tabulky a bezproblémovou záchranu spřádají v Jeviněvsi. Její dres by nově mohl oblékat Roman Plicka z Horních Beřkovic a neméně zkušený brankář Pavel Kocourek z Nové Vsi.

„Z hostování z Horních Beřkovicích se nám vrátil brankář Kysela, ale nemá zájem v brance pokračovat,“ vítá předseda Sokola Karel Zeman Kocourkův příchod.

Nováčky má skupina hned tři. Vedle Horních Beřkovic, sestoupivších z okresního přeboru, jsou jimi Vojkovice B a Všestudy. Ty se vrátily do třetí třídy po dvou sezonách ve čtyřce, kam by jen nerady znovu spadly. Velkou jistotou Viktorie by měl být ostřílený brankář Lorenc, který se vrátil z Dynama.