Stačila jedna povedená střela v závěru a v utkání, které mělo být a také bylo skutečným podzimním vrcholem B skupiny třetí třídy, bylo rázem všechno jinak.

Fotbalisté Vojkovic, nažhavení i s celou plejádou posil z Jiren skočit v tabulce na poslední podzimní pokus před Dolany na první místo, totiž přišli ve vzájemném utkání o toužené vítězství pět minut před koncem.

Hosté, kteří se po většinu utkání spíše bránili, zaútočili. A zatímco jejich předešlé výpady končily na kopačkách obránců, či rukavicích brankáře, tak střela z kopačky Douši doplachtila až do sítě.

Nadšení z vedení, které Vojkovicím ve druhém poločase vystřelil Beran, se tak rázem přestěhovalo na hostující stranu. Nic nebyla domácím platná územní převaha ani častější střelba.

Přitom mohlo být všechno jinak, kdyby přidali druhý gól. Ten skutečně nedlouho po prvním vstřelili, ale neplatil. Nebylo tak divu, že se po utkání mluvilo především o neúčasti tří delegovaných rozhodčích. Dorazil „pouze“ hlavní Blahut, na další dva původně ohlášené se čekalo marně, a na „lajny“ tak museli laici.

Hostující týmoslavil remízu jako velké vítězství, nechala mu totiž dvoubodový náskok do jarních dostihů o postup, které dost možná vyvrcholí až ve vzájemném utkání v posledním kole.

Za vedoucím duem zůstala Jeviněves, a to i přes remízu v tradičně vyhroceném derby v Horních Beřkovicích. I přes úvodní tlak domácích šli po brejku do vedení hosté. Vyrovnání se domácí dočkali ve druhém poločase.

13. kolo: H. Beřkovice – Jeviněves 1:1 (0:1) J. Polák – Kokšál, Vojkovice – Dolany 1:1 (0:0) Beran – Douša, Všestudy – Vraňany 0:3 (0:0) Raichl 2, J. Hanzlík, Čechie – Chlumín 5:1 (2:0) Tetiva 2, Všolák, Kovář, Jareš – Štěpán, V. Borek B – Zálezlice 1:1 (1:1) Kubát – M. Šobr, PTZ B – Chvatěruby 0:0, Postřižín – Sazená 2:7 (1:2) Válek, Švejda – Jansa 3, Kosec 2, Šimáček, Studený.