První gól v sezoně dostaly Kly po změně stran z opakovaného trestného kopu, kterým hosté srovnávali na 1:1. Na bodový zisk jim to ale nakonec nestačilo. Domácí ve zbylém čase strhli vedení na svou stranu a k jeho uhájení jim v závěru napomohlo i vyloučení hostujícího brankáře. Počaply tak na hřišti soupeře i podruhé v sezoně prohrály.

Do příštího utkání, které je čeká právě ve Klích, mohly jít s plným bodovým ziskem i Mlékojedy, nesměly by ovšem doma ztratit body s Liběchovem. Fotbalovější hosté šli v zajímavém utkání po dvaceti minutách do vedení parádní trefou Veselého. Mlékojedy hned po přestávce vyrovnaly hru a zásluhou Šťastného i skóre. Deset minut to vypadalo, že převezmou iniciativu. Hostům nakonec „pomohli“ domácí vlastním gólem, když střelu Dvořáka tečoval Novýdo své branky.

Na druhé místo se po výhře 6:0 ve Dřísech prostřílel Hořín. „Domácí dokázali odolávat jen první půlhodinu. K jejich smůle se v prvních dvaceti minutách zranili dva jejich hráči,“ poznamenal hostující Ivo Brázda. Podle něj prakticky rozhodl o osudu utkání gól Cífky na 0:2 po půl hodině hry.

Hořínští ve druhé půli své vedení zvýraznili a mohli i víc. „Útočníci byli k domácím ještě milosrdní a hodně vyložených příležitostí neproměnili, a to i díky domácímu brankáři. Na pohodlné a zasloužené vítězství nám stačil jen poloviční výkon, zejména ve druhé půli, kdy domácí již nebyli schopni založit kloudnou útočnou akci.“

Třetím týmem bez porážky zůstávají Vehlovice, které doma otáčely zápas proti Romě. Hostující nováček vedl od samého úvodu, a kdyby proměnil i některé další možnosti, dosáhli by domácí na plný bodový jen těžko.

Takhle mohl domácí nasměrovat ke třem bodům vyrovnávající bombou ještě do přestávky obránce Brejša, po změně stran jim dal potřebný vítr do plachet úspěšným sólem Dydňanský. Hosté, kteří ve druhé půli museli vystřídat zraněného brankáře, znovu kontrovali až za stavu 4:1 z penalty. Poslední slovo ale měli v nastavení opět domácí.

Vítěznýkřest svého nového stánku mají za sebou fotbalisté mělnického Botafoga. Na očekávaný návrat mistrovského fotbalu do sportovního areálu Na Polabí se v neděli po téměř deseti letech přišly podívat bezmála dvě stovky platících diváků. Na skvostně připraveném novém pažitu neviděli utkání třetí ligy, tak jako v dobách největší slávy mělnického fotbalu, ale třetí okresní třídy.

A dlouho sledovali alespoň ve skóre jednostrannou záležitost. Domácí zvyšovali po změně stran už na 3:0, a to si ještě dovolili neproměnit pokutový kop. Hosté ze Záryb ale zápas zdramatizovali. Po snížení dokonce vstřelili i kontaktní gól, rozhodčí ho ale po velkých emocích pro údajný ofsajd neuznal. Domácí si pak už výsledek pohlídali a ve svém novém domově zahájili vítězně.

Hned dva obraty ve skóre byly k vidění ve Všetatech. V závěru poločasu se v rozmezí pár minut povedl hostům z Obříství, po změně stran ale stejnou mincí kontrovali i domácí a po výsledku 3:2 vyválčili tři body.

3. kolo: Kly – H. Počaply 2:1 (1:0) Vondrák, Hrstka - Vilánek, ČK: 0:1, Čečelice – Řepín 6:1 (2:0) Kábrt 2, Korf 2, J. Zeman, Radomil - Goldstein, Vehlovice – Roma 5:2 (1:1) Vališ 2, Brejša, Dydňanský, Rebro - Tokár, J. Demeter, Všetaty – Obříství 3:2 (1:2) Černý, P. Lauda, Kříž - Beran, Bauer, Mlékojedy – Liběchov 1:2 (0:1) Šťastný - Veselý, vlastní, Dřísy – Hořín 0:6 (0:2) Polanský 3, Cífka, Holoubek, Kopáč, Botafogo – Záryby B 3:1 (2:0) Neumann 2, Moták - Krejza, ČK: Januška (B).

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ