„Letos cítíme šanci na postup a chceme se o to poprat,“ uvedl liběchovský sekretář Štěpán Hladký po sobotním utkání. Jeho kulisou byl tak jako jinde vytrvalý déšť. Zhoršující se terén nepřál kombinační hře a zápas byl spíše o bojovnosti.

Domácí se před přestávkou ujali vedení, které po ní zvýraznili. V deseti dohrávající hosté sice z penalty snížili na 2:1. Ale zatímco z jejich strany to bylo vše, domácí rozvlnili síť ještě dvakrát.

„Gól do šatny nás uklidnil a krátce po přestávce jsme zvýšili,“ dodal Štěpán Hladký. „Máme mladý ambiciózní tým, který chce hrát o postup. Herně na to určitě máme.“

Podle počapelského Martina Plicky nepříznivý výsledek nevypovídá o stavu týmu. „Nebudeme se vymlouvat na to, že čtyři hráči základní sestavy byli na dovolené a druhý poločas jsme hráli v deseti. Liběchov potrestal každou naší chybičku. My jsme za celý zápas na bránu pořádně nevystřelili. Je to ponaučení pro další zápasy.“

Vítězně se v nové skupině uvedli fotbalisté Botafoga a Hořína. Ti přivezli cenné tři body z Čečelic. Na úvodní gólovou hlavičku Ondřeje Kettnera ještě domácí nedlouho po změně stran odpověděli. Hned vzápětí ale dostal kanonýr hostí přihrávku jako na zlatém podnosu a vrátil jim vedení. Definitivně vyhráno ale Hořínští dohrávající kvůli nedisciplinovanosti v deseti měli až poté, co se štěstím a nebo zásluhou brankáře Landsmana přečkali veškeré domácí snažení o vyrovnání.

„Utkání by spíše slušela remíza, nicméně domácí nedokázali z množství nebezpečných situací v závěru vyrovnat. Vydřené, umáčené, šťastné a hlavně velmi cenné,“ takovými přívlastky označil vítězství místopředseda AFK Ivo Brázda.

Že jim ani po postupu z nejnižší třídy nemusejí všechna utkání pískat delegovaní sudí, se přesvědčili fotbalisté Obříství. A zjištění to pro ně příjemné nebylo, ve Vehlovicích prohráli nejdříve losování o sudího laika a poté i na hřišti. Domácí šli po čtvrthodině z penalty do vedení, které chytrým lobem navýšil Vladan Přáda. Po změně stran „nouzový“ sudí Kroužecký vyloučil hostům Řeháka. I bez něj Obříství snížilo na konečných 2:1.

1. kolo: Liběchov – H. Počaply 4:1 (1:0) Hángoc 2, Jiří Kapler, Dvořák - Dohnal, ČK: Hanuš (HP), Kly – Řepín B 3:0 (1:0) Palanský, Hrstka, Březina, Čečelice – Hořín 1:2 (0:1) Svačina - O. Kettner 2, ČK: Hájek (H), Vehlovice – Obříství 2:1 (2:0) J. Novák z PK, V. Přáda - Mansfeld, ČK: 0:1, Všetaty – Botafogo 0:2 (0:0) Růžička, Neumann, Mlékojedy – Roma 3:2 (1:1) Dulík, Bendl, Šťastný - Kobra, Milan Grundza, Dřísy – Záryby B 1:2 (0:1) P. Fabián - Merta, Brabec.