Cenné jsou víkendové tři body především pro hráče Jeviněvsi, kteří v Chlumíně odehráli celý zápas jen v deseti. Na tři body jim nakonec stačil jediný gól kapitána Brofta z poslední minuty prvního poločasu. Domácí totiž doplácí na dlouhodobá zranění útočníků a podruhé ze tří zápasů nevsítili ani jednou.

„Veletrh nepřesností a zahozených šancí na obou stranách,“ tak charakterizoval utkání předseda hostujícího Sokola Karel Zeman, podle kterého byl plný počet bodů pro hosty v nepříliš pohledné podívané výsledkem jejich bojovnosti.

Ex-přeborové Vojkovice potvrdily roli favorita na hřišti PTZ B čtyřmi góly v domácí síti. „V utkání jsme byli jednoznačným favoritem a podle toho se také vyvíjelo. Hrálo se prakticky na jednu bránu. Spousta brankových příležitostí zůstala na naší straně ještě neproměněná,“ uvedl k utkání sekretář hostujícího celku Petr Viktorin.

Už v příštím kole čeká oba dosud suverénní týmy vzájemný zápas a výhodu domácího prostředí v něm bude mít Jeviněves. „Pojedeme podruhé za sebou ven a očekáváme kvalitnějšího soupeře než nyní,“ dodal Petr Viktorin. Doufá přitom, že jeho tým naváže na úvodní tři kola. „Máme plný počet bodů, takže s výsledky panuje spokojenost. Na hře pracujeme, ještě jsou tam mezery.“

Třetím týmem bez porážky je nováček z Vraňan, který si proti Zálezlicím připsal na konto už druhou podzimní remízu. Branky padaly pouze v prvním poločase. Hosté se dostali do vedení, ale jen na chvíli. Domácí srovnali na konečných 1:1 po přímém kopu. Ve zbytku utkání se šance přelévaly na obě strany, ale ani jedno mužstvo už neskórovalo.

Další kvartet celků si ve třetím kole připsal na konto druhé vítězství. Asi nejkrkolomnější cestu k němu má za sebou Sazená, na jejímž hřišti vedl nováček z Velkého Borku už 2:0. Ke konci poločasu ale přišly chvíle pro domácího Jansu, který z přímého kopu snížil a poté z pokutového i srovnal.

Ve druhé části jako by hostům došly síly a více se začali prosazovat domácí. Znovu překonat hostujícího brankáře se jim ale nakonec podařilo až v závěrečných minutách, kdy do sítě protlačil vítězný gól Chmelař.

Dolanští si po prohře ve Všestudech napravili reputaci v domácím utkání s kralupskou Čechií. Vše podstatné se událo už v průběhu prvního poločasu. Na první gól domácích ještě hosté dokázali z penalty odpovědět, ale na další dva zásahy už ne. Po změně stran se domácí hrající bez špílmachra Vondry (v trestu) zaměřili na bránění výsledku, což se jim i povedlo.

O tom, jak je těžké dohánět ve druhém poločase čtyřbrankové manko a ještě navíc bez jednoho vyloučeného hráče, se na hřišti Chvatěrub přesvědčili fotbalisté Všestud. Hosté sice nastoupili po přestávce jako polití živou vodou, vstřelili tři branky a měli další šance, na smazání ztráty z promrhaného prvního dějství to už ale nestačilo.

„Chlapci si musí uvědomit, že utkání se hrají devadesát minut a ne jen poločas, musí zvýšit snahu, bojovnost a vložit do toho i své srdíčko a touhu po vítězství. Přesto věřím, že tento mladý kolektiv hráčů, který u nás máme, když si všechny tyto atributy uvědomí, je schopen předvádět pěknou kopanou, uspokojovat naše fanoušky a hlavně zahrát si pro sebe fotbal, aby je bavil,“ nezatracuje ani zdaleka tým sekretář Viktorie František Šulc.

3. kolo: Chlumín – Jeviněves 0:1 (0:1) Broft, Vraňany – Zálezlice 1:1 (1:1) Rajchl - M. Šobr, Sazená – V. Borek B 3:2 (2:2) Jansa 2 (1 z PK), Chmelař - D. Merta, Vrbský, Dolany – Č. Kralupy 3:1 (3:1) Kopecký 2, Djurevski - Bulva, Chvatěruby – Všestudy 5:3 (4:0) Kvapil 2, Koch, Mára, Zima - Hakl 2, Růně, ČK: 0:1, H. Beřkovice – Postřižín 5:0 (3:0) Novák 2, Černý, Husar ml., Hampl, PTZ B – Vojkovice 0:4 (0:2) Fialka 2, Ladomerský, Komačka.