Domácím nevadil ani stálý déšť, aby si otevřeli střelnici, ve které se hned devět hráčů zapsalo do střelecké listiny. Jeden ovšem jako tradičně vyčníval. Byl jím šestigólový špílmachr Jan Vondra.

„Hosté, hrající celý zápas v deseti, odolávali do padesáté minuty. Pak po třech slepených gólech zbytek zápasu odchodili,“ popsal zápas dolanský sekretář Josef Svojsík.

Střelecky při chuti byla v úvodním utkání i Jeviněves, která vyhrála 6:1 v Zálezlicích. „Za stálého deště nám to neuvěřitelně padalo do domácí sítě. Zápas v poli poměrně vyrovnaný, ale rozhodla neobyčejná střelecká potence našich hráčů z rychlých brejků. Ve dvacáté minutě už to bylo 0:4,“ uvedl předseda hostujícího oddílu Karel Zeman.

Rychlé branky přineslo také utkání mezi Sazenou a Všestudy, ve kterém záhy platil stav 1:1. Domácí se ale do poločasu prosadili ještě jednou. Jak se později ukázalo, šlo o trefu vítěznou. Hosté ve zbylém čase i přes velkou snahu na domácí obranu nevyzráli.

Premiéru ve vyšší třídě za sebou mají oba postupující ze čtvrtých tříd. A oběma se poměrně dařilo. Vraňany uhrály remízu s Čechií, která ještě v loňské sezoně nastupovala v okresním přeboru.

Béčko Velkého Borku v Chlumíně dokonce vyhrálo. O plném zisku Slavie rozhodly v bojovném utkání góly bratrské dvojice Mertů. Aleš se v prvním poločase trefil z přímého kopu, Dušan ve druhém po samostatném úniku. Domácí sice v závěrečné čtvrthodině zatlačili hosty, ale mimo tří nebezpečných střel šance ke zkorigování výsledku nepřicházely.

Hned úvodní kolo nabídlo vzájemný souboj dvou možných adeptů na postup. Ex-přeborové Vojkovice v něm nakonec byly šťastnější a odvezly nejtěsnější výhru z Chvatěrub. „Domácí se dostali do vedení, my do poločasu srovnali a pak se hrálo dlouho o rozhodující gól. Nakonec jsme byli šťastnější,“ popsal dění na trávníku hostující sekretář Petr Viktorin.

Hosté budou podle jeho slov také na podzim spoléhat na posily z Jiren, což z nich dělá hlavního favorita na postup. „Přivítali jsme šest lidí, ne všichni už nastoupili. I když jde o starší kluky, tak jsme favoritem na postup. Myslím, že do toho ale budou mluvit i Dolany a také Chvatěruby. Pokud těm vydrží stávající sestava, tak na tom určitě nebudou špatně. Mají vynikající mužstvo. O to je naše výhra cennější. Ale soutěž je teprve v začátku, rozhodnou maličkosti,“ dodal Viktorin.

1. kolo: Zálezlice – Jeviněves 1:6 (0:4) Bílek - Kokšál 2, Hijazi 2, Kysela, Broft z PK, Chlumín – V. Borek B 0:2 (0:1) A. Merta, D. Merta, Vraňany – Č. Kralupy 2:2 (0:1) Rajchl 2 - Polák, vlastní, Sazená – Všestudy 2:1 (2:1) Kosec, Formánek - Jan Seidl, Dolany – Postřižín 15:0 (4:0) Vondra 6, Douša 2, Těšík, Bečka, Doubek, Moravec, Svojsík, Kopecký, Djurevski, Chvatěruby – Vojkovice 1:2 (1:1) Mára - Kobera, Ladomerský, H. Beřkovice – PTZ B 2:1 (1:1) Brůža ml., L. Nový - Bláha, ČK: 0:1.