Asi nepřekvapí, že nášup odvezli hosté, kteří se k utkání dostavili pouze v deseti, a od prvních minut se tak ocitli pod tlakem. Odolávat vydrželi dvanáct minut, pak už to tam domácím začalo padat. Nejvíce jejich hrajícímu kouči Pavlu Dohnalovi, který deset minut před koncem proměněnou penaltou navýšil své osobní konto na pět gólů. Jen o jeden méně stihl tradiční šutér Jaroslav Trubička. O zbylé dva se podělili Toman s Hanušem.

Na první pohled hladké domácí vítězství si užil i druhý stoprocentní celek – Všestudy. V duelu s nováčkem ze Střezivojic sice musela Viktorku po vlažném úvodu probudit až první ze dvou tyčí nastřelených hosty, úspěch v podobě výhry 4:0 se ale záhy dostavil, i když k maximální spokojenosti domácím chyběla ještě větší přesnost a klid v zakončení.

Po dvou vysokých domácích výhrách ve svém prvním venkovním utkání narazila kralupská Čechie, kterou v Horních Beřkovicích popravil čtyřgólový Adam Chudoba. Slovan si tak spravil chuť po nezdaru na pažitu mělnického Botafoga.

Duelem o první body byl zápas Vehlovic a Mlékojed. Domácí museli při své podzimní premiéře na svém trávníku řešit hlavně post brankáře. Ti obvyklí totiž nebyli kvůli trestu a dovolené k dispozici. Mezi tři tyče se tak postavil „hokejbalista" Bukač, a jak napovídá i konečný výsledek 0:0, nevedl si špatně, i když rušněji bylo před protější brankou. Pro domácí zakleté penalty pak rozhodla při svém prvním startu za Mlékojedy zkušená posila zadních řad Tomáš Ondráček.

Problémy s obsazením gólmanského postu řešilo narychlo také zárybské béčko. V Cítově se mu totiž jednička zranila při rozcvičce. Hráč z pole Brabec sice nese podíl na některých z šesti gólů, další ovšem zachránil. Po zápase hosté věděli, že propadli na celé čáře.

Obrat v utkání se povedl Čečelicím, kde velký podíl na triumfu nad Botafogem přičítají nestárnoucímu Rostislavu Rambouskovi. Kmenový hráč Kropáčovy Vrutice byl nejdříve na konci brejku znamenajícího vyrovnání na poločasových 1:1. Ve druhé části pak zkušeně zařídil penaltu, na které mají v Čečelicích Karla Radomila. Také třetí čečelický střelec v utkání, Roman Flandera, už může nějaký pátek nastupovat v zápasech 35+. Hostující Šimon svou druhou brankou v utkání už jen snižoval na konečných 3:2. Domácí tak proti snaživému výkonu hostí, kteří mají ve svém středu rovněž řadu mazáků, beze zbytku uplatnili své zkušenosti.

3. KOLO: H. Beřkovice – Č. Kralupy 6:2 (4:0) Chudoba 4, J. Polák ml., Černý – Jareš, Vlk, Obříství – Řepín B 5:1 (1:0) Šulc 2, Hruška 2, Hovorka – Bláha, Všestudy – Střezivojice 4:0 (2:0) Růně 2, Baumruckr, Švancara, H. Počaply – Zálezlice 11:0 (4:0) Dohnal 5, Trubička 4, Toman, Hanuš, Vehlovice – Mlékojedy 0:1 po PK, rozh. PK Ondráček, Cítov – Záryby B 6:0 (2:0) Lojek 3, Sochůrek, Bláha, Boušek, Čečelice – Botafogo 3:2 (1:1) Rambousek, Radomil z PK, Flandera – Šimon 2.