Oba favorité soutěže vstřelili ve víkendovém kole po jednom gólu, ale zatímco Viktorii stačil proti béčku Řepína na sedmý plný bodový zisk v řadě, Počaply proti zachraňujícím se Střezivojicím na jaře podruhé ztratily a zároveň přerušily přesně rok trvající vítěznou jízdu na domácím hřišti.

Střezivojice dokázaly před dvěma týdny zaskočit Obříství, a i když doma poté nestačily na Všestudy, v Počaplech znovu potvrdily slova svého hrajícího kouče Tříšky, že se o záchranu poperou. Právě on byl tím, kdo vedoucím gólem přispěl k tomu, že utkání bude prodlouženo o penaltový rozstřel.

Penalty byly k vidění také v Obříství, kde domácí proti na jaře pravidelně bodujícímu Botafogu sice v úvodu druhého poločasu z penalty smazali těsnou ztrátu, vítězný gól se jim už ale přes velkou snahu vstřelit nepodařilo.

Druhá tříbodová výhra v řadě se po půl roce podařila třetím Horním Beřkovicím. V derby s Cítovem domácí potěšili početnou skupinu fanoušků více výsledkem (3:0) než výkonem. Ten i podle kapitána Jiřího Poláka měl do ideálu daleko. Ve vyrovnaném prvním poločase se domácím podařilo z ojedinělé pološance donutit hosty k vlastenci. Druhý poločas už byl více v režii Slovanu, který výhru korunoval dalšími dvěma góly.

Domácí příznivce potěšily také Vehlovice, pro které byla výhra 7:0 nad Zálezlicemi tou nejlehčí ze všech čtyř jarních.

17. kolo: Vehlovice – Zálezlice 7:0 (4:0) Stehlík 2, Chorvát 2, I. Přáda, Vališ, Benda, H. Počaply – Střezivojice 2:1 po PK (0:1) Hanuš, RPK Rosa – Tříška, Všestudy – Řepín B 1:0 (0:0) Frič, Obříství – Botafogo 2:1 po PK (0:1) Hruška, RPK Melich – Neumann, H. Beřkovice – Cítov 3:0 (1:0) vlastní, Chudoba, Němec, Mlékojedy – Záryby B 1:3 (0:1) Němeček – Mičinec, Podval, Strejček, ČK: Kekrt – Merta, Čečelice – Č. Kralupy 1:6 (1:0) Kábrt – Kovář 4, Jireš, Gospodin.