Podzimní lídr soutěže nabral v derby přes Labe rychle dvoubrankovou ztrátu poté, co se v domácím dresu gólově uvedli oba bratři Procházkové. Přestože hosté po dvou gólech své zimní posily Jansy stejně pohotově srovnali, nebylo jim to nakonec nic platné. Nerozhodný výsledek vydržel i přes šance na obou stranách do začátku druhého poločasu. To domácí rozehráli rohový kop a hostující Rosa rozvlnil sít vlastní branky.

Přestože se hosté pochopitelně snažili vyrovnat, výsledek 3:2 už se nezměnil. A to ani poté, co se domácí Mašek postavil po faulu na Chorváta k penaltě, kterou ovšem hostující brankář vyrazil. Pro domácí byla jediným stínem utkání ztráta obránce Nováka, jehož nohu zdobí po těžkém výronu kotníku sádrová dlaha.

Všestudy zimující o bod na druhém místě zaváháním Počapel nepohrdly. Mlékojedy porazily i podruhé v ročníku o čtyři góly, tentokrát na jejich hřišti 5:1, a vyhouply se do čela. Hattrickem se přitom hned ve svém prvním ostrém startu v novém působišti prezentoval „světoběžník" Jaroslav Frič, jinak kmenový hráč Velkého Borku, který na podzim hostoval v přeborových Dolanech.

Ze čtyř penalt se ujaly jen dvě
Ze zbylých výsledků úvodního jarního kola zaujala především dramatická přestřelka na mělnickém Polabí. Domácí Botafogo si v zápase jako na houpačce vyšláplo na v tabulce výše umístěný Cítov. Rozhodčí Stibůrek v utkání odpískal hned čtyři penalty, z toho dvě zůstaly neproměněné.

Jako první zaváhal domácí Šimon, který chvíli poté, co první proměnil, odmítl ze druhé zvýšit po necelé čtvrthodině na 3:0. Hosté tak zůstali ve hře o body, a přestože také Nekuda ještě do přestávky zazdil „desítku", podařilo se jim ve druhém poločase srovnat. Na lopatky je pak nepoložila ani Bártou proměněná další penalta a následná červená pro brankáře Doubravu. I v deseti se Cítovským podařilo srovnat na 3:3. Domácí nakonec rozhodli o třech bodech až čtvrtým gólem. Jeho autorem byl v 87. minutě Neumann.

14. kolo: Střezivojice – Čečelice 0:3 (0:1) Rambousek 2, Radomil, Řepín B – H. Beřkovice 2:1 po PK (1:0) Dvořák, RPK Vaněček – Chudoba, Vehlovice – H. Počaply 3:2 (2:2) P. Procházka, J. Procházka, vlastní (Rosa) – Jansa 2, Mlékojedy – Všestudy 1:5 (0:2) Němeček – Frič 3, Hakl, Růně, Záryby B – Č. Kralupy 1:0 po PK, RPK Tesař, Botafogo – Cítov 4:3 (2:1) Šafránek, Šimon z PK, Bárta z PK, Neumann – Suchomel 2, Viazanica, ČK: Doubrava (C.), Zálezlice – Obříství 0:2 (0:1) Nezbeda, Hovorka, ČK: Chvátal – Hašourek.