Vedoucí Horní Počaply i druhé Všestudy mají od předminulého víkendu, kdy zpečetěný osud Kněžmostu omezil maximální počet okresních sestupujících z kraje na dva týmy, jistý okresní přebor. Ve druhé nejvyšší soutěži na Mělnicku je i tak zaděláno na drama. Chystaná spolupráce Kel a Ovčár totiž otevře cestu výš s největší pravděpodobností i třetímu v pořadí.

Po minulém víkendu se už okruh adeptů na tento nečekaný dárek zúžil na dva, kteří na sebe navíc narazí už v příštím kole. Čtvrté Obříství se udrželo ve hře domácím vítězstvím nad lídrem z Počapel. A rozhodně nebylo z kategorie nahodilých. Tým okolo kapitána Nezbedy totiž smetl už jistého postupujícího 5:2, a to hosté zmírňovali dokonce pětibrankový příděl.

Vehlovice sice na den přišly o tříbodový náskok, v nedělním hojně sledovaném utkání v Čečelicích, které pro změnu patří mezi týmy nejvíce ustarané bojem o záchranu, se tím ale nenechaly rozhodit a jistým výkonem si ho vzali zpět. David Chorvát po dvaceti minutách přerušil své střelecké trápení z předešlých zápasů a už v poločase tak nebylo o vítězi pochyb, a to ještě hosté některá přečíslení nedotáhli. Nedělní tahoun Liazu nakonec skončil na hattricku a jedné asistenci, a byl tak u všech gólů v utkání.

Před utkáním s Obřístvím mluví pro Vehlovice nejen náskok, ale i domácí prostředí a podzimní výhra 4:2 na hřišti soupeře. Svěřenci trenéra Starého ovšem rozhodně nehodlají předem skládat zbraně, což ostatně potvrdili už v sobotu.

Dusno bude v příštím kole také na opačném konci tabulky, kde si o šanci na záchranu zahrají v přímých soubojích všechny čtyři nejvíce namočené týmy: Mlékojedy (27 bodů) přivítají Čečelice (27) a Střezivojice (28) pro změnu Cítov (27). Právě Cítov si boj o záchranu zavařil nečekanou domácí porážkou od už několik kol padajících Zálezlic. Mlékojedy totiž dokázaly zabodovat i v Horních Beřkovicích, kde remízu (0:0) po pěti předešlých penaltových nezdarech vyšperkovaly úspěšným rozstřelem. Jak důležitý tento bod navíc bude, se ukáže už brzy…