Znovu upozorňuji na dostatečné zajištění pořadatelských služeb při utkání. Stanovený minimální počet řádně označených členů této služby musí být samozřejmostí. Ručit za bezpečnost rozhodčích, hráčů či diváků, kde oddílu hrozí pokuta či uzavření hřiště. V minulém ročníku už k takovému případu došlo. Nespoléhejte na to, že u vás se nemůže nic stát. Každé pochybení může mít pro oddíl velké soutěžní a hlavně finanční následky, někdy končící i u soudu.

V minulém ročníku se znatelně zhoršila kázeň v dorosteneckých soutěžích, o čemž svědčí dvoutřetinový nárůst vyloučených hráčů. Vážím si práce trenérů a funkcionářů mládežnických oddílů, vím, že jí dělají obětavě a naplno. Přesto je žádám, aby na kázeň těchto mladíků kladli ještě větší důraz, neboť jen oni jsou schopni ovlivnit jejich chování.

Stálým problémem ze strany některých oddílů zůstává splácení pokut v daném termínu. Komise musí často tyto dlužníky několikrát upozorňovat a někdy i bezvýsledně. Bohužel jsme tak nuceni přitvrdit. Už nebudeme nikoho upozorňovat, a pokud oddíl pokutu v termínu nesplatí, čeká jej odebrání bodů a to je možné i opakovaně. Bohužel žádné jiné opatření ke zlepšení nevedlo.

Znovu upozorňuji na velké mínus našich soutěží, kterými jsou inzultace rozhodčích. Od roku 1999 jsme neměli ani jeden ročník bez inzultace. Vrcholem byla sezona 2002/03, kdy došlo k osmi tělesným napadením sudích. Pro všechny horké hlavy by měl být varováním 36 měsíční nepodmíněný trest udělený na jaře. Komise tyto inzultace rozhodčích bude opravdu tvrdě trestat. Připomínám, že hříšníkovi za takový přestupek hrozí nepodmíněný trest do pěti let, oddílu pokuta až deset tisíc korun a odečtení až 12 bodů. Sudích na okrese máme velký nedostatek a tyto případy jen odrazují další zájemce o tuto náročnou funkci.