Na stadionu FK Neratovice/Byškovice se představili fotbalisté průměrné Lhoty. K zázračnému výsledku nepomohly týmu z Kladenska ani dresy milánského AC. Domácí výhrou (2:0) znovu dotáhli Velvary na druhém postupovém místě v I. A třídě na rozdíl dvou bodů.

Italský tým, ale z dob dávno minulých připomínala i hra hostů. Jejich trenér Vladimír Hodan vsadil na osobní obranu s liberem. Hodně defenzivních úkolů měla i křídla, která se poctivě vracela s tradičně výbornými beky domácích.

Favorizované Neratovice se dlouho nemohly způsobu hry soupeře dostat na kobylku, zbývalo jen nakopávat dlouhé míče, které lehce sbíral stoper Rác nebo gólman Šimek.

Když se uvolnil šikovný Zavadil v souboji jeden na jednoho, skončila jeho rána z dálky na břevně. Před Šimkovou brankou bylo rušno hlavně při domácích standardkách. Ve 42. minutě se jedna z nich ujala. Nezbeda při své třetí šanci po centrovaných míčích ze strany otevřel hlavou skóre.

Druhý poločas byl podobný, jen Lhota vystrkovala o málo víc růžky. Nejblíže vyrovnání měl Dubravský, jeho bodýlko z šestnácti metrů šlo těsně vedle. Na domácí straně bylo možností daleko víc. Dorostenec Palanský debitující v neratovické základní sestavě nastřelil po samostatném průniku tyč. Nakonec rozhodla malá chyba hostů, kdy se k odraženému míči dostal se štěstím Zavadil a po průniku do šestnáctky střelou po zemi zvýšil na konečných 2:0.

„Hráli jsme proti typickému italskému katenacciu. Výsledek je pro hosty ještě hodně milosrdný,“ vzal si při hodnocení zápasu i domácí trenér Jiří Kafka inspiraci z hostujících černočervených dre­sů.

Neratovice – Lhota 2:0 (1:0)

Branky: 42. Nezbeda, 72. Zavadil. Rozhodčí: Šmejkal. Neratovice: Černý – Kadlec (74. Procházka), Mráz, Stanislav, Zeman – Pazdera, Žežulka, Zavadil, Drahorád (62. Doubek) – Nezbeda, Palanský (83. Jiří Pajkrt).