Rezervě Velkého Borku vstup do soutěže moc nevyšel. Hned v prvním kole podlehla v domácím prostředí největšímu konkurentu v bojích o postup Obříství. Pak ale přišla série výher a po zaváhání Obříství v posledním kole postup na první místo.

Postavení v tabulce je ale tak trochu zavádějící a dva body náskoku nic neřeší. Obříství má totiž v tabulce pravdy čtyřbodový náskok, tudíž i lepší jarní los, a navíc také lepší vzájemný zápas.

O možnostech obou soků tak hodně napoví hned první jarní kolo, kdy se oba soupeři střetnou v Obříství. V jeho středu také hraje nejlepší střelec soutěže Pavel Růžička (20 gólů), ale ani jeho góly nezabránily zbytečných ztrátám v Tuhani (2:3), Nebuželích (1:3) a doma s béčkem Lobkovic (1:1).

Pomyslnou třetí příčku vybojovala neratovická Roma, která je absolutním nováčkem soutěže. Roma, která má domovské hřiště v Byškovicích, těžila právě z domácích zápasů, ve kterých v šesti duelech neztratila ani bod (skóre 34:6). Navíc její zápasy jsou i hodně divácky zajímavé. Svědčí o tom prvenství v počtu diváků (celkem 620).

Stabilní výkony předvádí béčko Byšic, které je ale trochu v ústraní byšického áčka, které bojuje o prvenství v Atletico okresním přeboru.

Teprve pátou příčku zaujímá loňský účastník III. třídy FK Vysoká B. V kádru se začali objevovat i dorostenci, což je určitě pro klub přínosem, ale vzhledem k tomu, že v zápasech zaskakují také hráči prvotřídního áčka, je podzimní páté místo málo.

To béčko Mšena naskočilo do soutěže po roční pauze a v rozehraném ročníku patří zatím k těm příjemnějším překvapením.

Sedmá rezerva Kel trochu ubrala na výkonnosti z loňské sezony, kdy vedení odmítlo její postup do III. třídy. Omluvou ale je, že Kelští stejně jako jejich áčko ztratili výhodu domácích zápasů, když kvůli vysoké hladině spodní vody museli odehrát domácí zápasy na jiných hřištích nebo si vyměnit pořadatelství.

U trojice patnáctibodových – Nebužely, Lobkovice B a Tuhaň je asi nálada rozdílná. Zatímco v Nebuželích jsou s body i umístěním nejspíše spokojeni, v Lobkovicích mysleli určitě o trochu výš. A tak spokojenost může být jen v Tuhani, která v letošní sezoně našlápla k rekordnímu bodovému zisku.

Velký propad nastal ve Střezivojicích, které v nedávné minulosti bojovaly na čelních místech tabulky.

Tabulku uzavírá nově založená rezerva mělnického Botafoga a béčko Všetat. V obou mužstvech se hraje hlavně pro radost z pohybu a body jsou až na druhém místě. Ale i o tom, nebo naopak právě o tom nejnižší soutěže jsou…

JAROMÍR HEJNA