Co podle vašeho názoru dnes rozhodlo? „Jediná střela," s úsměvem glosoval po zápase situaci domácí kouč Martin Holohlavský. „Pak hrála obě mužstva nakopávané míče, ale už se nikdo nedokázal prosadit. Přestože jsme měli v záloze Hamšíka, který dokáže podržet i rozdělit spoustu míčů na správná místa, chybí nám kvalita v útočné řadě.

Po sobotní výhře mají Byšice o čtyři body víc než Liběchov. Myslíte, že už je rozhodnuto? „Doufám, že ano," přeje si Holohlavský. „V následujících utkáních jedeme do Nebužel, kterým se v poslední době moc nedaří, a poté hostíme Tuhaň, což by měla být jasná záležitost, tedy dohromady šest bodů."

Přinesla dnešní výhra myšlenky na vaše účinkování ve vyšší soutěži? „Po dnešku o něm začínáme přemýšlet i z hlediska případného posílení hráčského kádru. Především potřebujeme získat gólmana a dva hráče do pole. Třetí třída je po spojení dvou skupin do jedné mnohem kvalitnější. I my jsme loni doplatili na pozici ve středu tabulky a letos jsme museli do pralesa. Věřím však, že se postup podaří."

Štěpán Hladký, hrající trenér Liběchova, viděl problém v citelném oslabení svého týmu. „Nepodařilo se nám za celý zápas vstřelit branku. Absence v kádru se projevily nejvíc v záložní řadě. Jeden hráč se vykartoval ve středečním poháru, což ani nechci komentovat, a druhý je zraněný, takže zálohu jsme dnes prakticky neměli. Museli tam nastoupit kluci, kteří na těchto postech obvykle nehrají."

Přesto měl Liběchov šance ke skórování. „Nastřelili jsme břevno," doplňuje Hladký, „a povedenou střelu Vacka vytáhl byšický gólman Svačina konečky prstů na rohový kop. Navíc sudí Princ podle mého názoru odpustil domácím pokutový kop za evidentní ruku jejich zadáka. Pokud by byšický obránce ve zmiňovaném momentu nezastavil míč, který směřoval na mě, byl jsem rázem sám před brankářem ve vyložené šanci. Ani hlavní, ani jeho asistent prý ruku neviděli… Zkrátka, měli jsme dát góly, a nebylo co řešit," uzavřel Hladký.

Poslední neporažený už má postup v kapse 
Týden po Byškovicích si jistotu postupu, v tomto případě spíše návratu do vyšší třídy, zajistili také fotbalisté Jeviněvsi. Po sobotní porážce Všestud jediný dospělý tým na celém okrese, který zatím proplouvá svou soutěží bez porážky, má tři kola před koncem na čele B skupiny IV. třídy už nedostižný jedenáctibodový náskok. „Těšíme se na nové výzvy v příští sezoně," dodal k tomu sekretář Pavel Macák po domácí demolici Úžic (6:0), která odstartovala postupové oslavy. Mimochodem menším než šestigólovým rozdílem tým naposledy vyhrál před pěti koly.

(kh, lk)