Středeční zápasová premiéra ovčárské zimní přípravy by byla soubojem třetiligového favorita s „bezejmennými“ fotbalisty Třeboradic, nebýt nepřehlédnutelné postavy v obraně nováčka pražského přeboru.

Nejen defenzivu, ale celý tým zezadu dirigoval rodák z Mělnicka a bývalý hráč Sparty či francouzského Štrasburku, dnes fotbalový expert České televize Václav Drobný.

A nebyla chvíle, kdy by vytáhlý stoper něco nevysvětloval či gesty neukazoval svým o poznání méně zkušeným spoluhráčům. S úvodem svého týmu mohl být ještě spokojen. S přibývajícím časem ale „domácí“ přitlačili na pilu a výsledkem byly do poločasu dva góly.

Při prvním dostal Miroslav Müller dostatek prostoru pro nechytatelnou ránu zpoza šestnáctky, při druhém v tom obrana nechala vykoupat svého brankáře, když po Maršnerově centru do tyče nedokázala zabránit pohotové dorážce Chorvata Glasnoviče.

A to už pocítil mírnou nespokojenost hrajícího kouče i zbytek realizačního týmu hostí na lavičce: „Vy to odtamtud vidíte lépe, než já zezadu, tak na ně zakřičte!“

„Teď ale zrovna nebránil vůbec nikdo,“ dostalo se mu okamžité odpovědi.

Ve druhém poločase Ovčárští svůj náskok po zásazích Müllera a Hašlera ještě zdvojnásobili. Zúročili tak už patrnou převahu v poli.

V posledních dvaceti minutách už Drobný řídil svůj tým z lavičky. A rozhodně nebyl tak v klidu jako, když se v televizním studiu rozplývá nad hrou Barcelony…

Neustále svůj tým burcoval a co chvíli vysílal hlasité pokyny. Ale nekritizoval, snažil se poradit, pomoct. Zvlášť pravý záložník, který to měl mít k lavičce nejblíže, ale neměl, protože běhal všude možně, si „užíval“ dostatečné pozornosti.

Kouč si zase lebedil v neformálnosti zápasu, která mu dovolovala téměř bez omezení vstupovat pár kroků do hrací plochy, odkud to měl k adresátům svých připomínek blíž.

„Fotbal není o běhání, ale o rychlosti myšlení,“ kladl třeba svým hráčům na srdce. Po závěrečném hvizdu ale jejich statečný výkon pochválil. Radost pod takovým trenérem hrát…