Jako první zasáhla do bojů v jedné ze čtyř základních skupin Bruna Mlazice. Postup do nedělních vyřazovacích bojů měli Mlazičtí zajištěn ještě, než kopli do míče. Dva týmy totiž cestu na turnaj vzdaly. Proti zbylé trojici urvala Bruna jedno vítězství.

Stejně bodů vybojoval i další zástupce mělnické okresní ligy v malé kopané. Ještěr Teamu ale v úplné skupině tři body na postup zdaleka nemohly stačit a s turnajem se rozloučil.

„Částečně jsme doplatili na nesehranost. V prvních dvou duelech jsme vždy inkasovali branku hned v první minutě, což nám nabouralo taktiku. Smůla se nám lepila paty,“ viděl příčinu nezdaru hrající vedoucí týmu Tomáš Petržilka. „Nejlepší zápas jsme sehráli s jedním z favoritů celého turnaje, kterého jsme po našem nejlepším výkonu porazili.“

Nejlépe se z Mělnických dařilo Olympiku C. Ač měli hráči v nohách dvě dopolední utkání v soutěži na Kladensku, umístili se ve skupině na druhém místě. Slib o tom, že do druhého dne jako tradičně nenastoupí, Mělničtí dodrželi a své místo přepustili dalšímu týmu v pořadí.
V neděli tak pokračovala vyřazovacím pavoukem už jen Bruna. A ne příliš dlouho. Hned první utkání znamenalo vyřazení. V osmifinále byla nad síly kladenská Pastýřka, která zvítězila 3:1.

„Z Mlazic se vyráželo už v šest ráno, přesto panovala dobrá nálada a všichni jsme se těšili na zápasy s neznámými mužstvy,“ nelitoval daleké cesty Pavel Bánovčin a k zápasům dodal: „Obě naše úvodní utkání byla vyrovnaná, ale nakonec jsme je smolně prohráli. Vyhrát se nám podařilo až na třetí pokus. Druhý den v osmifinále se nám dařilo držet nerozhodný stav, bohužel nakonec jsme v závěru inkasovali a vypadli.“

Celkovým vítězem osmého ročníku turnaje se stalo už potřetí za sebou mužstvo Gealan Czech Aš, které si ve finále poradilo s kadaňským FC Santos.

Výsledky Bruny Mlazice - skupina: Torro Kadaň A 2:3, Car Service Kadaň 0:1, Rác Ostrov 3:1, ETU ČEZ 5:0 kontumačně, SK Kladno 5:0 kontumačně. Osmifinále: Pastýřka Kladno 1:3.
Výsledky Ještěr Teamu: Foamglas Klášterec n. O. 2:4, BOS Klášterec n. O. 0:4, Chmel Kadaň 3:5, IQ - 0 Kadaň 2:1, Pastýřka Kladno 2:4.
Výsledky Olympik Mělník C: Ohio Sezemice 2:3, Torro Kadaň B 3:2, Herd Cheb 2:1, Burvil Kadaň 5:3, Liďák Kadaň 2:3.

Martin Bouška