Sokolov - Napínavé, oboustranně bojovné a plné emocí na hřišti i na tribuně. Takové bylo utkání starších žáků Neratovic na hřišti Sokolova, který ve fotbalové divizi do té doby netratil ani bod.

Hosté byli celý zápas domácím prahnoucím po návratu do ligy důstojným soupeřem. Baník měl sice optickou převahu, ale Neratovičtí mu svým bojovným výkonem nadělali velké starosti a nakonec odvezli bod za remízu 1:1.

„Soupeře jsme nepouštěli do šancí a sami nebezpečně útočili. Naši útočníci znamenali pro obranu domácích opravdové nebezpečí. Při troše štěstí se dalo i vyhrát. Velkých gólových příležitostí jsme měli více než Sokolov,“ poznamenal po zápase trenér Pavel Stuchlý.

Hosté po deseti minutách prohrávali, ale ještě před přestávkou Prejza po krásné přihrávce Kepšty vyrovnal. Ve druhém poločase už gól nepadl. Vynikající fotbal však gradoval nevyužitými šancemi na obou stranách. Hosté přečkali bez úhony sporně nařízený nepřímý kop i pro ně nepochopitelně dlouhé nastavení. Závěr sice spustil vlnu emocí, hlavně v hledišti, neratovickou radost z bodu to ale zkalit nemohlo.

O tom, že žádný zápas nemusí být ztracený, se v Sokolově přesvědčil i mladší tým Neratovic. Hosté, kteří nastoupili v hodně kombinované sestavě, prohrávali se silným soupeřem v poločase o dvě branky. V závěrečných minutách ale vrhli všechny síly do útoku a srovnali na konečných 3:3.

„Obdiv patří Lukáši Batkovi. Absolvoval celý zápas za starší, za které vzhledem ke své výkonnosti nastupuje, a poté neváhal celý zápas pomoci i mladším. Pochvalu ale zaslouží celý tým,“ shodli se trenéři Weiner a Pospíšil.

Neratovičtí, kteří jsou ve starší kategorii remízovými králi soutěže, v sobotu hostí na domácím stadionu dalšího těžkého soka – béčko Sparty Praha.

Divize starších žáků, 7. kolo:

Baník Sokolov – FK Neratovice 1:1 (1:1)

Branka Neratovic: Prejza. Neratovice: Prejsa – Vilda, Klobása, Batka, Kostelníček – Novotný (50. Dvořák, 70. Dokoupil), Weiner, Brož, Kettner – Prejza, Kepšta.

Divize mladších žáků, 7. kolo:

Baník Sokolov – FK Neratovice 3:3 (3:1)

Branky Neratovic: Zeman 2, Chládek. Neratovice: Zunt – Hackl, Chládek, Novotný, Špatz – Krepl (50. Kyselí), Kympl, Krejčí, Janíček – Batka, Zeman.