„Někteří kluci od nás včetně mého bráchy nebo Honzy Vorla jsou zaměstnaní v podhořanské firmě Ivar SC. Spolu s nimi jsem byl pozvaný na dopolední exhibici ke třiceti letům firmy proti Všenorům. Na odpolední zápas jsem tak vůbec neměl jít. Jenže jsme měli jen dva hráče na lavičce, a to ještě Adama Janovského trápilo lýtko,“ vyprávěl Jakub Kučera s tím, že v tom partu trenéra Kaplana nemohl nechat.

Na nelahozeveském hřišti mimochodem nastoupili za „firemní“ tým hned dva exligoví hráči. Kromě už zmíněného Jana Vorla majitel Ivaru pozval také Horsta Siegla. Všenory pak proto, že právě odtud prý pochází a sponzoruje i tamní fotbal.

„Na mistrák kromě mě nikdo další nešel. Po těch sedmdesáti dopoledních minutách se mi příliš nechtělo. Nohy byly ztuhlé,“ přiznal Jakub Kučera, který právě z Všenor před čtyřmi roky do Dynama přestoupil.

Nabitějšího fotbalového programu pak rozhodně nelitoval. Do branky mu to padalo jedna radost – za podzimní čtyřkou Novému Strašecí zaostal pouze těsně. „Klukům, kteří byli vedle v hospodě, jsem povídal, že dám tři góly a budu za chvíli zpátky. A ono to vyšlo,“ smál se vyplněné předpovědi.

Z gólů na tři způsoby se pak určitě nejvíce vymykal ten poslední, který se po snížení soupeře navíc ukázal jako vítězný. „Při prvním jsem obešel tři hráče a dal to podél gólmana. Podruhé jsem napálil odražený balon pod břevno. A třetí byl přímo z rohu. Chtěl jsem to střílet na bránu a spadlo to na zadní tyči do šibenice,“ vylíčil, jak sezonní účet coby nejlepší střelec týmu zakulatil na rovnou desítku.

Náročný zápas celkově hodnotil jako spíše bojovný a vyrovnaný. „Nám těch posledních patnáct minut maličko docházely síly tím, že jsme měli jen jednoho zdravého hráče na lavičce. Ale nakonec jsme to bojovností zvládli,“ oddychl si mladší z bratrské dvojice na soupisce Dynama.

Stejně jako na podzim i nyní svou one man show ukončil poněkud chudší střelecké období. „Na jaře se mi zatím moc nedařilo, jestli jsem dal jeden dva góly. Mám k tomu ale nějaké asistence,“ ohlédl se dvaatřicetiletý ofenzivní hráč.

S výjimkou utkání s Prčicemi se ale na jaře vždy nějaký ten střelec Dynama našel, tým s nejlepší obranou tak od úvodního nezdaru ve Zdicích neprohrál. Sobotní čtvrtou výhrou v řadě se v tichosti přiblížil na dostřel čelu tabulky na pouhé tři body. „Jedeme teď do Vestce, tak uvidíme,“ vyhlíží duel s nebezpečným soupeřem. Tím je pro ostatní na jaře ale hlavně Dynamo…


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...