Dvaadvacetiletý záložník zamířil do příbramského klubu před rokem z Libiše. Zatímco jeho bývalý klub v dalším půlroku sestoupil z divize, Příbram se vrátila do Grambrinus ligy a odchovanec neratovického fotbalu si možná dříve, než sám čekal, odkroutil prvoligový debut. Stalo se tak hned v prvním kole nové sezony, v následujících podzimních zápasech ale Honza okusil prvoligový pažit už jen čtyřikrát.

Jak hodnotíte své roční působení v Příbrami?
Dosud jsem moc nenastupoval, ale v klubu se mi líbí. Teď se zlepšilo i to, že mám větší možnost nastupovat. Určitě ale přestup splnil mé představy.

Nezalitoval jste tedy během toho roku ani jednou, že jste nezůstal v Libiši?
Tak to vůbec ne.

Asi jste na jarní sezonu patřičně nažhaven?
Určitě se hodně těším, protože, jak už jsem řekl, vypadá to, že bych mohl i více hrát od začátku. Po stránce připravenosti se cítím také velmi dobře, běhali jsme docela dost.

Ze kterého utkání, do kterého jste zasáhl, jste měl nejlepší dojem?
Zřejmě to bylo hned moje vůbec první utkání proti Brnu. Nastoupil jsem v první půli asi pět minut před přestávkou za zraněného spoluhráče. Těch prvních pět minut bez rozcvičky nebylo nic moc, ale o druhé půli si myslím, že se mi povedla.

Jak hodnotíte úroveň nejvyšší české soutěže?
Myslím, že má dobrou úroveň. Je to náročná, tvrdá soutěž. Je to hodně o běhání.

V sobotní generálce na jaro proti Mostu jste odehrál 75 minut. Cítíte, že byste mohl dostat šanci v základu i v neděli v Českých Budějovicích?
Zatím tomu všechno nasvědčuje, i když trenér se nechal slyšet, že bude ještě přihlížet k tomu, jak se nám povede tento týden při tréninku. Myslím, že mám docela slušnou šanci nastoupit od začátku.

Jak se vůbec dorozumíváte s vaším italským trenérem Moralesem?
On mluví asi šesti jazyky, takže se domluví s každým. Většinou nám to ale překládá buď kapitán Dan Huňa, nebo kondiční trenér Jirka Ryba. Už ale také začínám rozumět anglicky i německy, podstatu věci skoro vždycky zachytím.

Sledujete Libiš? Co říkáte tomu, že po vašem odchodu spadli?
Samozřejmě mi to neuniklo, nyní ale přezimují v čele přeboru, takže myslím, že znovu postoupí.

Jaký je váš osobní cíl do jara?
Chtěl bych co nejvíce nastupovat, to je nejdůležitější, a pokud by to šlo, tak vstřelit i nějaký ten gól.

Jan Kalabiška

Číslo dresu: 13
Pozice: záložník, levák
Startů v 1. lize: 5 (165 minut), z toho 1 v základní sestavě
Narozen: 22. prosince 1986 v Mělníku
Výška:188 cm
Váha: 75 kg
Přezdívka: Kála
Fotbalový vzor: Henry
Koníčky: PC, hudba, filmy, sport