„Blíží se start zimní přípravy, tak jsem se před ním přijel trochu rozhýbat," svěřil se za vítěze jeden z „krajánků" Lubomír Remenec, který po nedávném hostování ve Štětí už znovu válí velký fotbal za Ostrou na Nymbursku. Cílem jeho týmu pak nebyl jen první povánoční pohyb, ale samozřejmě i prvenství. Na to si ale dělalo zálusk více týmů a dosáhnout na něj mohl pouze jeden.

Jako vůbec první ze hry byl FK Kralupy 1901, který reprezentovali hráči béčka. Pro ně jediné skončil turnaj hned po základní skupině. Pro ostatní naopak začalo jít v odpoledních vyřazovacích bojích konečně do tuhého. Prvním překvapením byla semifinalová stopka pro mělnický Bill team. Vítěz nedávného Vánočního turnaje, opírající se o jednu kompletní čtyřku futsalového Olympiku, sice bavil hrou, v rozhodující chvíli ale jeho střelci na čele s Josefem Gabčem mladším selhali v penaltách. Podobně na tom byli cítovští Happy Guyz, kteří si štěstí v rozstřelu vybrali už v prvním kole vyřazovacích bojů, a nenavázali tak na svůj velký triumf z letního Tsunami cupu v Dolních Beřkovicích.

V závěrečném tříčlenném finále se tak sešli Januška team, loňský vítěz Sacra Fuckra a letošní nováček a příjemné překvapení turnaje Libčice nad Vltavou. V prvním finalovém utkání mezi Sacrou a Libčicemi ještě došlo na drama, když se remíza 1:1 zrodila až v závěrečných vteřinách. Další zápletka se ale nekonala. Januška team totiž oba soupeře porazil a mohl se těšit z prvního místa. A zaslouženého. V celém turnaji totiž ztratil body pouze remízou se San Marinem B v základní skupině, kdy jeho brankář Martin Šporka (ovčárský Radim Straka hrál v poli) také lovil ze sítě jediný inkasovaný gól. Na Libčice zbylo druhé místo a vyfoukly i jedinou individuální trofej pro nejlepšího hráče turnaje.

„Myslím, že letos jsme měli nejsilnější tým než kdy jindy a hlavně suprově zachytal Špora, ten chytil nemožné," uvedl k triumfu Milan Matějček, podle kterého hráli především soupeři z Bill teamu a Libčic velmi dobře. „Škoda, že se Bill nedostal do finále, s nimi by to bylo zajímavé, měli taky silný tým," dodal. Hlavní pořadatel Jiří Buneš se pak při závěrečném vyhlašování výsledků nechal slyšet, že ač okresní liga už není, tak by v tradici turnaje hraného v prvních dnech nového roku nadále rád pokračoval.

Tříkrálový mač 2014

Osmifinále: Libčice FC – San Marino B 4:1, Happy Guyz – Sl. V. Borek 2:1 po pen., Bill team – Galacticos 5:0, Sacra Fuckra – FK Řež 4:1, Januška team – UPC Mělník 1:0, HC Wendy – FC Mexico 1:0, semifinále: Libčice FC – Happy Guyz 2:1 po pen., Bill team – Sacra Fuckra 1:2 po pen., Januška team – HC Wendy 2:0, finále: Libčice – Sacra Fuckra 1:1, Sacra Fuckra – Januška team 0:3, Januška team – Libčice 2:0.

Konečné pořadí: 1. Januška team, 2. Libčice FC, 3. Sacra Fuckra.