Hosté vstoupili do utkání s cílem co nejdéle udržet bezbrankový stav. To jim vydrželo do 10. minuty, kdy se po rychlé akci Maršnera trefil Voljanskij. Jenže dalších gólů se hrstka věrných příznivců do poločasu nedočkala.

Domácí hráči totiž spálili minimálně tři tutovky. Hašler netrefil prázdnou branku a deset minut poté Kudela místo střely zvolil přihrávku na Voljanského, která nenašla adresáta. Ve 36. minutě viděli diváci nádhernou akci na jeden dotek, ale Hašler přestřelil opuštěnou branku.

Hosté neměli za celý zápas pořádnou šanci. Několikrát šli sice do přečíslení, ale akci se jim nepodařilo zdárně zakončit. Sám před brankářem se zjevil ve 29. minutě útočník Krejčík, ale ke střele se ani nedostal.

Po změně stran byla převaha Ovčár ještě výraznější a z toho pramenily další tři branky do sítě poděbradského mužstva. V 63. minutě se musel červenat Hyka, který z malého vápna poslal míč vedle branky. Svůj zmar dokázal vzápětí odčinit přesnou přihrávkou na zadní tyč na Pechara, který dával do prázdné – 2:0. Další Hykova individuální akce byla zastavena hloupým faulem obránce Zumra v pokutovém území a Hašler se z penalty nemýlil – 3:0. Po pěti minutách se po Maršnerově přihrávce Hyka nádherně trefil k levé tyči a uzavřel tak účet utkání.

Ovčáry – Poděbrady 4:0 (1:0)
Branky: 10. Voljanskij, 64. Pechar, 70. Hašler z PK, 75. Hyka. Rozhodčí: Novotný. ŽK: Řehák, Zumr (P.). Diváci: 90. Ovčáry: Straka – Pechar (75. Dohnal), Ondrák, Studený, Viskup – Kudela, (65. Šmidrkal), Hašler, Mihalík, Maršner – Hyka, Voljanskij. Poděbrady: Podrazský – Řehák, Zumr, Suchánek, Jirásek – Churavý, Rulc, Buryánek, Billý – Kaninský, Krejčík (61. Brtek).

DUŠAN KUDELA