„Plzeň je obrovsky silná, což ukazuje nejen v naší lize, ale i na mezinárodní úrovni. Čeká nás úplně jiný zápas než ty poslední, kde jsme byli papírovými favority,“ vyhlíží zápas trenér Mělníka Jakub Němec.

Ten měl v závěru loňského roku možnost vidět soupeře na vlastní oči v konfrontaci mimo jiné i s Barcelonou v rámci skupiny Ligy mistrů. O výkonech úterního soupeře pak mluvil v superlativech. „Předváděli skvělé výkony a udělali českému futsalu skvělou reklamu,“ řekl.

Nyní bude stejné síle čelit se svým týmem. A to hned dvakrát v rozmezí deseti dnů. „Plzeň bude chtít v utkání dominovat, my se budeme zaměřovat na perfektní obranu a budeme chtít využít brejků a chyb soupeře,“ očekává Němec. „Na utkání se ohromně těším, ukáže nám, jak jsme se za poslední měsíce posunuli,“ dodal.

Olympik zápasem odstartuje závěrečnou rundu zápasů základní části, ve kterých narazí i na další aspiranty na titul – Teplice a Chrudim – a také na aktuální sousedy v tabulce Slavii se Spartou.

Zatímco Mělník už v současné soutěžní pauze dohrával utkání v Českých Budějovicích, pro západočeský klub půjde o první duel po více než třech týdnech, což před utkáním připomněl i jeden z reprezentantů v sestavě.

„Zápas v Mělníku bude po delší ligové pauze a víme, že nás na jejich zvláštní palubovce nečeká nic jednoduchého,“ uvedl Tomáš Vnuk a navázal: „My jsme však natěšení a chceme do poslední fáze základní části vstoupit vítězně. Doufáme, že slovenští spoluhráči si přivezou formu z Eura, především pak Peter Kozár, který byl nejlepším slovenským hráčem na turnaji.“

Utkání má výkop ve 20:30 hodin.