„Rádi bychom po dlouhé době lockdownu lidem nabídli klasické oslavy sportem a kulturou. Vedle zápasů mužů a mládeže uspořádáme charitativní zápas naší staré gardy proti týmu osobností Real Top Praha. K večeru uspořádáme koncert několika lokálních kapel. Všechny srdečně zveme,“ prozradil v den výročí předseda klubu Jiří Weigl program oslav chystaných na sobotu 26. června.

Na kdysi druholigovém stadionu na Spořilově fanouškům hodlají alespoň takto zpříjemnit už druhou nedohranou sezonu v řadě. Zatímco desáté místo áčka v divizi B (po osmi kolech) bude nejspíš velmi rychle zapomenuto, nejméně jedním počinem zůstane uplynulý ročník v klubové kronice zapsán výrazně.

„Vedení se podařilo dokončit projekt hřiště s umělou trávou a nastartovat některé další změny zázemí, takže z tohoto pohledu panuje spokojenost,“ připomněl Jiří Weigl.

Jak Brandýští uvádějí na svém webu, je jedním z hesel výročí "Z generaci na generaci". Předseda Weigl, sám pravnuk jednoho ze zakladatelů, tak považuje za velmi důležité, že za současný A-tým hrají z drtivé většiny hráči z Brandýsa a blízkého okolí. „Myslím, že v našem klubu je silné pouto mezi hráči, lidmi okolo klubu a fanoušky. I bez velkých prostředků a srdcem se dá dělat dobrý fotbal, pokud se sejde správná parta lidí, a tu my v Brandýse máme,“ uzavřel Jiří Weigl.