Účastník krajského přeboru, tým Semic, byl soupeřem divizních fotbalistů Libiše v předkole Poháru ČMFS. Libiští po výhře proklouzli do prvního kola poháru, kde narazí na Český Brod. Vítěz duelu, který se uskuteční hned o nadcházejícím víkendu v Libiši, se může ve druhém kole těšit na prvoligovou Mladou Boleslav.

Semice – Libiš 2:3 (1:1)

Domácí borci prohrávali už po osmi minutách hry. Semický brankář Procházka neudržel míč a Válek jej uklidil do sítě. V 18. minutě bylo srovnáno, když se trefil Tomáš Semecký, který se vrátil z hostování v Zápech. Do přestávky už další šance nebyly.

Ve druhém poločase byla Libiš lepší a šla do vedení. Pak Procházka chytil penaltu, ale v 85. minutě Libiš opět Válkem zvýšila. „Na všech gólech se podepsal brankář Procházka,“ uvedl Miroslav Vlk, trenér Semic. Jeho tým v poslední minutě alespoň snížil z penalty, kterou nadvakrát proměnil Janáček. „Libiš si za druhý poločas výhru zasloužila. Byla to dobrá příprava, i když jsme vypadli,“ dodal Vlk.

„Byli jsme v celém utkání o trochu lepší. V první půli domácí měli síly a slušně bránili, po změně stran už odešli fyzicky,“ hodnotil libišský trenér Jiří Kabyl, který se vyjádřil i k dalšímu kolu pohárové soutěže. „Zahrát si proti špičkovému prvoligovému týmu je pro kluky velká motivace, ale myslím, že důležité bude sbírat body v soutěži, než postupovat v poháru.“

Branky: T. Semecký, Janáček z penalty – Válek 2, Žák. Žluté karty: 3:2. Diváků: 250. Libiš: Lomský – Werner, Pochman, Kabyl Schick – Kucler, Kramer, Kalabiška, Trojan – Válek (87. Máj), Žák (46. Špička (87. Pospíšil).